صفحه 4 از 44 اولاول ... 2345614 ... آخرآخر
نمایش نتایج 121 تا 160 از 1746

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: طراحی ظاهر برنامه UserInterface

دوست عزیز اینجا بخش نظرخواهی و آشنایی با سلایق و الهام گرفتن از نمونه کارهای دیگرانه و برای آموزش این برنامه ها کافیه سرچ کنید. اگرم علاقه داشته باشید مثل خود من انقدر کار میکنید که از بر بشین.

این تاپیک عالیه واقعا
    لطفا نزارین استپ بشه.

کاربر دائمی آواتار winner1
    محل زندگی
    خلخال

دیزاین کار جدیدم چطوره؟ Capture.PNG

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول نوشته شده توسط winner1 مشاهده تاپیک
    دیزاین کار جدیدم چطوره؟ Capture.PNG
    سلام

ستاره ها رو چه طوری انجام دادی ؟ میشه توضیح بدی؟

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط NasimBamdad مشاهده تاپیک
    سلام

wpf همینه دیگه مشتی همهچیش که دیزاین نی کارایی یتونی توش انجام بدی که تو ویندوز فرم باید خدای این کار باشی با کلی کد نویسی بتونی مثلا wpf اجازه میده واسه تعریف ستون از هر کنترلی حتی یوزر کنترل خودت استفده کنی که من کردم یه یوزر کنترل نوشتم که امتیاز میده با عکس

محل زندگی
    اصفهان

سلام

زیباست. با تلریک میشه درست کرد چنین فرمی.

کاربر دائمی آواتار juza66
    محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

نسخه جدید نرم افزار زیگورات

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط www.rayanehkhabar.com مشاهده تاپیک
    زیباست. با تلریک میشه درست کرد چنین فرمی.
    از کمپوننت بدم میاد برنامه جدید م رو با ویندوز فرم نوشتم میزارم بدن بدونین بذونه کمپوننت چیکارمیشه کرد

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

از کمپوننت بدم میاد برنامه جدید م رو با ویندوز فرم نوشتم میزارم بدن بدونین بذونه کمپوننت چیکارمیشه کرد
    سلام به همه ...
    منم دیگه از کامپوننت استفاده نمیکنن (مگر اینکه یه کنترل کارایی داشته باشه که خودم نتونم اونو پیاده کنم)
    .
    .
    .
    اما یه نکته مهم تو اون مقاله مایکروسافت بود که خیلی خوشم اومد ...
    این که رابط کاربری فقط زیبایی نیست و هدایت کاربر به طریق درست استفاده از برنامه جهت رسیدن به خواسته خودش هم هست !
    الان دارم رو این کار میکنم ؛ کاربر باید بتونه مراحل یک پروسه نسبتا طولانی (مثلا ارتباط بین کالا ، مشتری ، فاکتور ، سفارشات فاکتور) که جهت صدور فاکتور یه رویه رو دنبال میکنه ، بدون سردرگم شدن انجام بده :)

تو اون پروژه انبارداری ساده که نوشته بودم (و اینجا قرار دادم) برای هر کار یه فرم گذاشته بودم :
    یکی واسه انبار - یکی واسه کالا - یکی واسه مشتری - یکی واسه فاکتور و ... جالب تر اینه که توی فرم اصلی هیج ارتباطی یا وجه اشتراکی نداشتن که کاربر بتونه تشخیص بده مرحله بعد (مثلا ثبت کالا) چیه !
    بنده خدا باید چند تا فرم باز میکرد تا بفهمه چیکار باس کنه :)

دوستان رو این موضوع هم وقت بزارین و اظهار نظر بفرمایید .

یا علی !

محل زندگی
    خلخال

فکر کنم بهتره فعلن از نظرات ذوری کنم
    آخرین ویرایش به وسیله winner1 : چهارشنبه 04 شهریور 1394 در 14:25 عصر

کاربر دائمی آواتار ahmadreza.s
    محل زندگی
    Visual Studio

خوب کارم با دیزاین برنامم تموم شد من دیزاین و همیشه واسه مرحله اخر نگه میدارم چطوره ؟
    فقط روش کلیک کنین با کیفیت اصلی نشون بده
    http://uupload.ir/files/dbee_untitled.png
    http://uupload.ir/files/744n_untitled.png
    http://uupload.ir/files/mh6n_untitled.png
    سلام ماشالا خيلي قشنگ بودن

ميشه در مورد اون تب ها يكم توضيح بديد ؟ مثلن وقتي رو اسم بيمار كليك ميكنيد يه تب جديد باز ميشه؟از كامپوننت استفاده كرديد؟ يه خورده توضيح بديد بي زحمت

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط ahmadreza.s مشاهده تاپیک
    سلام ماشالا خيلي قشنگ بودن

ميشه در مورد اون تب ها يكم توضيح بديد ؟ مثلن وقتي رو اسم بيمار كليك ميكنيد يه تب جديد باز ميشه؟از كامپوننت استفاده كرديد؟ يه خورده توضيح بديد بي زحمت
    بله یه تب جدید باز نمیشه از هیچ کمپوننتی هم استفاده نکردم نه

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

خوب کارم با دیزاین برنامم تموم شد من دیزاین و همیشه واسه مرحله اخر نگه میدارم چطوره ؟

سلام دوست عزیز
    کارتون نمیشه گفت قشنگه و نمیشه گفت زشته
    یک مورد سلیقه ای است که اگر روش بیشتر کار بشه بهتر میشه

ببین از نظر من برنامه نویس، برنامه شما خوبه اما آیا نظر کاربر هم میتونه این باشه؟
    رنگ یکدست ساده و سفید چشم رو خیلی خسته میکنه و همینطور جداولی که خطوط گرید رو نداشته باشن چشم کاربر رو اذیت میکنه
    تکست باکس ها و زمینه فقط با یک خط پیکسل آبی از هم جدا شدن!
    آیکون ها خوب هستند و با کلیات فرم هماهنگ هستند
    سادگی زیاد در بخش تب ها خیلی توی دوق میزنه. انگار حالت تب وجود نداره!
    در کل کنترل ها خیلی مشخص نیستند
    شما باید وضعیت افراد عینکی رو هم در نظر بگیرید
    الان این بیشتر شبیه یک صفحه وب ساده که فقط با html کار شده باشه شباهت داره
    یا مثلا به نرم افزار موبایل

موفق باشید

محل زندگی
    در قلب دوستان

یکی از نرم افزار هام با delphi
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار ahmadreza.s
    محل زندگی
    Visual Studio

بله یه تب جدید باز نمیشه از هیچ کمپوننتی هم استفاده نکردم نه
    خوب مثلن هر موقع تب ها باز ميشن چطوري فورم به صورت پويا ايجاد ميشه؟
    من از اين تب ها خوشم اومده اگه ممكنه توضيح كاملي يا قطعه كدي برام بزاريد ، ممنون ميشم

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط ahmadreza.s مشاهده تاپیک
    خوب مثلن هر موقع تب ها باز ميشن چطوري فورم به صورت پويا ايجاد ميشه؟
    من از اين تب ها خوشم اومده اگه ممكنه توضيح كاملي يا قطعه كدي برام بزاريد ، ممنون ميشم
    اینجا رو ببین
    http://www.codeproject.com/Articles/...DI-Child-Forms

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    کارتون نمیشه گفت قشنگه و نمیشه گفت زشته
    یک مورد سلیقه ای است که اگر روش بیشتر کار بشه بهتر میشه

ببین از نظر من برنامه نویس، برنامه شما خوبه اما آیا نظر کاربر هم میتونه این باشه؟
    رنگ یکدست ساده و سفید چشم رو خیلی خسته میکنه و همینطور جداولی که خطوط گرید رو نداشته باشن چشم کاربر رو اذیت میکنه
    تکست باکس ها و زمینه فقط با یک خط پیکسل آبی از هم جدا شدن!
    آیکون ها خوب هستند و با کلیات فرم هماهنگ هستند
    سادگی زیاد در بخش تب ها خیلی توی دوق میزنه. انگار حالت تب وجود نداره!
    در کل کنترل ها خیلی مشخص نیستند
    شما باید وضعیت افراد عینکی رو هم در نظر بگیرید
    الان این بیشتر شبیه یک صفحه وب ساده که فقط با html کار شده باشه شباهت داره
    یا مثلا به نرم افزار موبایل

موفق باشید
    ممنون از نظر ولی بهره یکم راجب طراحی به روز تحقیق کنین این طرحی که من زدم هنوز جایی زیاد مثل این رو ندیدم پس نمیشه گفتت واکنش مشتری چیه در واقع قصدم سنت شکنیه راجب رنگ یکدست الان تو بیشتر برنامه های کاربردی رنگ یک دست میزنن به هر حال پیشنهاد من به شما اینه حتما یکم راجب طراحی برنامه تحقیق کنین اگرم بام مخالفین پس طرز فکرمون متفاوه به هر حال

محل زندگی
    در قلب دوستان

ممنون از نظر ولی بهره یکم راجب طراحی به روز تحقیق کنین این طرحی که من زدم هنوز جایی زیاد مثل این رو ندیدم پس نمیشه گفتت واکنش مشتری چیه در واقع قصدم سنت شکنیه راجب رنگ یکدست الان تو بیشتر برنامه های کاربردی رنگ یک دست میزنن به هر حال پیشنهاد من به شما اینه حتما یکم راجب طراحی برنامه تحقیق کنین اگرم بام مخالفین پس طرز فکرمون متفاوه به هر حال
    البته همونطور که عرض کردم به نظر من (به عنوان یک برنامه نویس) طراحی شما خوبه. اما لطفا به بازار فروش هم توجه کنید. به این توجه کنید که کاربر قراره کل ساعت کاریش رو در تمام روزهای هفته با برنامه شما کار کنه.
    در مورد طراحی با رنگ یکدست من موافق نظر شما نیستم.
    اگر قرار بود یه برنامه مثلا آنتی ویروس رو طراحی میکردید. یا حتی برنامه ای برای بهینه سازی سیستم عامل، دقیقا حرف شما درست بود. اما برنامه شما یک برنامه اداری هست که قراره یک اپراتور ساعت ها چشمش به مانیتور باشه...

اینها نکات مهمی هستند که در تمام دنیا روی برنامه ها اعمال میشه. میتونید کتاب های مربوط به طراحی نرم افزار رو از اینترنت دانلود کنید. برای هر کاری یک UI مختلف نیاز میشه. مثلا اینترفیس مدیاسنتر رو نمیشه روی آفیس بزارن و دلیلشون صرفا سنت شکنی و زیبایی باشه!

این تصویر رو لطفا با دقت ببینید. تمامش پر از نکات مهمه:
    Linux_kernel_INPUT_OUPUT_evdev_gem_USB_framebuffer.svg.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

طراحی واسط کاربر به معنای طراحی واسط کاربر برای ماشین و نرم‌افزار، همانند رایانه، لوازم خانگی، دستگاه موبایل و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی با تمرکز بر به حداکثر رساندن تجربه کاربری است. هدف از طراحی واسط کاربر این است که تعامل کاربر را از نظر انجام اهداف تا جای ممکن ساده و کارآمد سازد. (طراحی کاربر محور)
    یک طراحی واسط کاربر خوب، انجام وظایف را بدون جلب توجه غیر ضروری به خود واسط، تسهیل می‌کند. هنر گرافیک و تایپوگرافی برای کاربردپذیری به کارگرفته می‌شوند. فرایند طراحی باید بین قابلیت‌های فنی و عناصر بصری تعادل برقرار کند تا سیستمی ایجاد کند که نه تنها عملیاتی باشد بلکه کاربردپذیر و انطباق پذیر با نیازهای در حال تغییر کاربر باشد.
    طراحی واسط کاربر در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها، از سامانه‌های رایانه‌ای تا اتومبیل‌ها و هواپیماهای تجاری دخالت دارد، همه این پروژه‌ها درگیر بسیاری از همان تعاملات اساسی انسان که هنوز نیز، نیاز به برخی از مهارت‌های منحصر به فرد و دانش است، هستند. در نتیجه، طراحان به تخصص پیدا کردن در انواع مختلف پروژه‌ها و داشتن مهارت‌های محوری روی تخصصشان چه در حوزه طراحی صنعتی، طراحی نرم‌افزار و طراحی وب گرایش پیدا کردند.

دوستان لطفا از انتقاد ها ناراحت نشید این صرفا یک راهنمایی از طرف یک دوست با تجربه تلقی کنید
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : پنج شنبه 05 شهریور 1394 در 07:37 صبح

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

طراحی واسط کاربر به معنای طراحی واسط کاربر برای ماشین و نرم‌افزار، همانند رایانه، لوازم خانگی، دستگاه موبایل و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی با تمرکز بر به حداکثر رساندن تجربه کاربری است. هدف از طراحی واسط کاربر این است که تعامل کاربر را از نظر انجام اهداف تا جای ممکن ساده و کارآمد سازد. (طراحی کاربر محور)
    یک طراحی واسط کاربر خوب، انجام وظایف را بدون جلب توجه غیر ضروری به خود واسط، تسهیل می‌کند. هنر گرافیک و تایپوگرافی برای کاربردپذیری به کارگرفته می‌شوند. فرایند طراحی باید بین قابلیت‌های فنی و عناصر بصری تعادل برقرار کند تا سیستمی ایجاد کند که نه تنها عملیاتی باشد بلکه کاربردپذیر و انطباق پذیر با نیازهای در حال تغییر کاربر باشد.
    طراحی واسط کاربر در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها، از سامانه‌های رایانه‌ای تا اتومبیل‌ها و هواپیماهای تجاری دخالت دارد، همه این پروژه‌ها درگیر بسیاری از همان تعاملات اساسی انسان که هنوز نیز، نیاز به برخی از مهارت‌های منحصر به فرد و دانش است، هستند. در نتیجه، طراحان به تخصص پیدا کردن در انواع مختلف پروژه‌ها و داشتن مهارت‌های محوری روی تخصصشان چه در حوزه طراحی صنعتی، طراحی نرم‌افزار و طراحی وب گرایش پیدا کردند.

دوستان لطفا از انتقاد ها ناراحت نشید این صرفا یک راهنمایی از طرف یک دوست با تجربه تلقی کنید
    تقریبا منم میخوام (این که چند درصد موفق میشم یا نه بماند) طوری فرم اصلی و زیرفرم ها رو طراحی کنم که کاربر به سمت کاری که داره انجام میده (مثلا همون فاکتور فروش یا ...) هدایت بشه ، نه اینکه خودش بگرده و پیدا کنه

دیگه خیلی رو رنگ بندی و ... تمرکز نمیکنم !

فکر کنم بهتره فعلن از نظرات ذوری کنم
    سلام
    فکر میکنم اصلا هدف این تاپیک این بوده که دوستان کارهاشون رو بذارن و با نظراتی که میگیرن ، ایراد های احتمالی کارشون رو رفع کنن.
    دوست عزیزم ، رابط کاربری که شما طراحی کردی البته جالبه ، اما اگر شما فقط منتظر تشویق و تائید بقیه دوستان هستی ، خب طبیعتا نباید طرحتو اینجا میذاشتی ، همیشه خروجی چند فکر ، بهتر از یک فکر هست.
    در مورد فرمایشات آقای گلبافان ، بنده هم با اکثر نظراتش موافقم ، همیشه جدید و نو بودن دلیل بر بهتر بودن نیست. شما کافیه خودت رو جای کاربر نهایی نرم افزارت بذاری و بشینی چند روز باهاش کار کنی ، اون موقعه که متوجه میشی چیزی که کاربرحس میکنه و نیاز داره چیه و به کل با دید من و شمای برنامه نویس تفاوت داره.
    حتی نیاز هست که شما چند جا نرم افزارت رو بصورت آزمایشی نصب کنی و تا مدتی از کاربرها بازخورد بگیری که چه تغییراتی مورد نیاز هست.

و اما
    مطلب مهمی که اکثر برنامه نویس ها بهش توجه نمیکنند اینه که فقط فکر زیبا کردن محیط برنامه هستن ، حالا یا با کامپوننت یا بدون اون (بگذریم که گاهی وقتا این تلاش برای زیبا کردن برنامه فقط در حد استفاده از چنتا کامپوننت باقی میمونه و واقعا هم نتیجه نهایی نه تنها زیبا نیست ، بلکه یک محیط شلوغ و آشفته هست)
    در واقع طراحی UI یک بحث مهم و لازم هست ، اما مهمتر از اون بحث UX هست که امروزه بسیار مورد توجه هست (با یک جستجو در اینترنت نتایج زیادی در این مورد هست.)
    ساده ترین تعریف UX (بخوانید تجربه کاربری) ، اینه که نرم افزار شما طوری طراحی بشه که کاربر از کار با نرم افزار شما لذت ببره و بعد از یکبار استفاده باز هم مشتاق باشه ازش استفاده کنه و همیشه بعنوان یک تجربه لذت بخش ازش یاد کنه.
    در حقیقت این مطلب خصوصا برای نرم افزارهایی که بصورت مداوم و روزانه مورد استفاده هستن ، یجورایی حیاتیه.

پیشنهادم به همه عزیزان این هست که بیشتر به بحث طراحی UX توجه کنند و در موردش تحقیق کنن. چه بسا نرم افزاری با طراحی UX مناسب و یک UI معمولی بسیار بیشتر مورد اقبال کاربران قرار میگیره تا صرفا داشتن یک UI جذاب.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط Mohammad.Ashtiani مشاهده تاپیک
    سلام
    فکر میکنم اصلا هدف این تاپیک این بوده که دوستان کارهاشون رو بذارن و با نظراتی که میگیرن ، ایراد های احتمالی کارشون رو رفع کنن.
    دوست عزیزم ، رابط کاربری که شما طراحی کردی البته جالبه ، اما اگر شما فقط منتظر تشویق و تائید بقیه دوستان هستی ، خب طبیعتا نباید طرحتو اینجا میذاشتی ، همیشه خروجی چند فکر ، بهتر از یک فکر هست.
    در مورد فرمایشات آقای گلبافان ، بنده هم با اکثر نظراتش موافقم ، همیشه جدید و نو بودن دلیل بر بهتر بودن نیست. شما کافیه خودت رو جای کاربر نهایی نرم افزارت بذاری و بشینی چند روز باهاش کار کنی ، اون موقعه که متوجه میشی چیزی که کاربرحس میکنه و نیاز داره چیه و به کل با دید من و شمای برنامه نویس تفاوت داره.
    حتی نیاز هست که شما چند جا نرم افزارت رو بصورت آزمایشی نصب کنی و تا مدتی از کاربرها بازخورد بگیری که چه تغییراتی مورد نیاز هست.

و اما
    مطلب مهمی که اکثر برنامه نویس ها بهش توجه نمیکنند اینه که فقط فکر زیبا کردن محیط برنامه هستن ، حالا یا با کامپوننت یا بدون اون (بگذریم که گاهی وقتا این تلاش برای زیبا کردن برنامه فقط در حد استفاده از چنتا کامپوننت باقی میمونه و واقعا هم نتیجه نهایی نه تنها زیبا نیست ، بلکه یک محیط شلوغ و آشفته هست)
    در واقع طراحی UI یک بحث مهم و لازم هست ، اما مهمتر از اون بحث UX هست که امروزه بسیار مورد توجه هست (با یک جستجو در اینترنت نتایج زیادی در این مورد هست.)
    ساده ترین تعریف UX (بخوانید تجربه کاربری) ، اینه که نرم افزار شما طوری طراحی بشه که کاربر از کار با نرم افزار شما لذت ببره و بعد از یکبار استفاده باز هم مشتاق باشه ازش استفاده کنه و همیشه بعنوان یک تجربه لذت بخش ازش یاد کنه.
    در حقیقت این مطلب خصوصا برای نرم افزارهایی که بصورت مداوم و روزانه مورد استفاده هستن ، یجورایی حیاتیه.

پیشنهادم به همه عزیزان این هست که بیشتر به بحث طراحی UX توجه کنند و در موردش تحقیق کنن. چه بسا نرم افزاری با طراحی UX مناسب و یک UI معمولی بسیار بیشتر مورد اقبال کاربران قرار میگیره تا صرفا داشتن یک UI جذاب.

موفق باشید.
    دقیقا مشکل من همینجاس میخوام یه چیز جدید بدم بیرون و نتیجشرو ببینم واسه همین فهمیدم فعلا از نظرات دوری کنم این یه ازمایشه از بابت دیزاین

نمی خوام مثل دیزاینای راکد گذشته باشه این کار یه چیزه جدید سنت شکنی همین

محل زندگی
    اصفهان

من خودم طرفدار کارهای نو هستم ولی یه عیب بزرگ هست.
    مردم خیلی دوست ندارن عادتشون را کنار بزارن و به یه سیستم نو رو بیارن.
    طرح های شما را من در محل کارم به چند نفر کاربر کامپیوتر که برنامه نویس نیستن نشون دادم خیلی خوششون نیومد. میگفتند بیشتر شبیه یه سایت هستش.

کاربر دائمی آواتار حسین.کاظمی
    محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

نقل قول: نظر در مورد طراحی ظاهر برنامه ...

با سلام به همگی
    طبق عکسی که میبینید میخام به این فرم یک رنگو لعابی و یک جونی(بدون کامپوننت) بهش بدم که از این اوضاع خسته کننده و بد ریخت (هم از لحاظ گرافیکی و هم کد نویسی) در بیاد.
    اینم بگم بهتون که اطلاعات هر Tab مربوط به جدول مربوطش است اگر توجه کرده باشید توی هرتب یک کلید واسه ذخیره اطلاعاتش گذاشتم و این بنظر خودم خیلی جالب نیست.
    حالا از شما دوستان میخام پیشنهادات،نظرات خودتون را بدید تا یه سروسامونی به این فرم بدم.
    میخام جوری طراحیش کنم که اگر وضعیت متاهل بود یا تب،فرم یا ..... مربوط به همسر ظاره بشه و اطلاعات را از کاربر بگیره و ذخیره کنه یه چیز تو همچین مایه هایی باشه که بشه کنترل کرد برنامه را با ظاهرش،منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم!

تشکر از همگی

محل زندگی
    تهران

تجربه‌کاربری (UX) چیست؟

توی سرتاسر دنیا همه شرکت‌های بزرگ دارن محصولاتی رو طراحی می‌کنن که در نهایت به دست من و شما می‌رسه و ازشون استفاده می‌کنیم. وقتی برای اولین بار یه موبایل خریدید چه حسی داشتید؟ در مورد اینکه می‌تونستید گوشی تلفن‌تون رو توی جیب‌تون بزارید و هرجایی دور از خونه به تماس‌هاتون جواب بدید چه فکری می‌کردید؟ آیا داشتن یه گوشی تلفن با قابلیت حمل، باعث نمی‌شد در مقابل دوستان و نزدیکان‌تون یه حس خاص داشته باشید؟ شما یه حس برتری و قدرت در خودتون نمی‌دیدید؟
    بله میدونم که این حس به ۱۰−۱۲ سال پیش مربوط می‌شده و الان دیگه همه یه گوشی موبایل دارن و کسی به خاطر موبایلش احساس غرور نمی‌کنه. اما این موضوع رو همین الان هم می‌شه به شکل دیگه‌ایی دید. فکر می‌کنید حس داشتن یه iPhone 6+ برای کسی که یه گوشی کلاسیک Nokia 2200‌ داره چجوریه؟
    قبلا وقتی می‌خواستیم ایمیل‌مون رو چک کنیم، اگه خودمون یه کامپیوتر‌ شخصی داشتیم، باید منتظر یه فرصتی می‌شدیم تا بریم پشت کامپیوتر و ایمیل رو باز کنیم. اگه کامپیوتر هم نداشتیم که دیگه وضع بدتر بود و باید دنبال یه زمان آزاد و یه کافی‌نت می‌گشتیم. اما حالا ما داریم با گوشی موبایل‌مون این رو تجربه می‌کنیم که خیلی راحت می‌تونیم هرجایی که هستیم گوشی رو از جیب‌مون دربیاریم و ایمیل‌ها رو چک کنیم. فرقی نمی‌کنه در حال راه رفتن توی خیابون، توی اتوبوس، در حال مسافرت، یا حتی روی تختمون دراز کشیده باشیم.
    یه وقت هم میشه که این تجربه‌ها بد باشن. مثلا این گوشی Xperia X10 mini من حافظه RAM خیلی پایینی داره. من هرموقع که می‌خوام با گوشیم به فیس‌بوک سربزنم، باید همه برنامه‌های جانبی رو ببندم تا گوشیم هنگ نکنه!
    تجربه‌های خوب و بدی که ما در استفاده از محصولات داریم باعث شدن که اونها رو بخریم یا نخریم.در یک جمله، تجربه‌هایی که ما در استفاده از محصولات مختلف داریم باعث شدن که اونها رو بخریم یا نخریم. طبیعتا وقتی این تجربه‌ها تا این حد مهم هستن که روی تصمیم‌گیری‌های ما تاثیر مستقیم دارن، یک صعنتی هم بوجود میاد که تمرکزش روی خلق تجربه‌های شیرین‌تر برای کاربران باشه. به این صنعت میگن صنعت تجربه‌کاربری.
    تجربه‌کاربری در ویکی‌پدیا : اینطور تعریف شده: «تجربه‌کاربری، خلق هر چیز معنا دار و به یاد ماندنی است که توسط یک سازمان برای مشتریان ایجاد می‌گردد.» آقای Jesse James Garrett هم در یکی از کتاب‌های خودش به نام « المنت‌های تجربه‌کاربری» میگه:
    تجربه‌کاربری یعنی نگاه به کاربرد محصول از بیرون. یعنی از همون سمتی که مردم به نحوه عملکردش نگاه می‌کنن.طراحی تجربه‌کاربری (UX Design) چیست؟
    کاربرا تجربه‌های متفاوتی در استفاده از یه محصول دارن. یعنی ممکنه تجربه من در استفاده از iPhone 6+ با تجربه شما متفاوت باشه. توی دنیای تجربه‌کاربری یکی از مهمترین موضوعاتی که همیشه باهاش در ارتباط هستیم اینه که بدونیم الان کاربران ما چه چیزی رو دارن تجربه میکنن. برای این کار لازمه که نیاز‌های کاربر رو شناسایی کرده باشیم و بدونیم که با چه مسائلی روبرو هستن. طراحی اینجا یعنی پیدا کردن راه حل برای این مسائل. بنابر این طراحی‌تجربه‌کاربری یعنی پیدا کردن راه حلی برای بهتر کردن تجربه‌های کاربران.
    مثلا یاهو و گوگل هر دو یه شرکت اینترنتی خیلی بزرگ هستن که سرویس‌های زیادی رو برای کاربراشون دارن. برای این دو شرکت یکی از مهمترین دغدغه‌ها اینه که همه سرویس هاشون در دسترس کاربر باشه. یاهو می‌خواد همه این سرویس‌ها رو توی صفحه اصلی داشته باشه، اما گوگل رویکرد متفاوتی داره. اینکه چطور همه سرویس‌ها در دسترس کاربر قرار بگیره بدون اینکه باعث سردرگمیش بشیم یه مسئله به حساب میاد.
    حالا یه طراح تجربه‌کاربری باید طرحی ارائه بده که این مشکل رو حل کنه. یعنی دو هدف رو دنبال کنه: اول اینکه کاربر بتونه به همه این سرویس‌ها دسترسی داشته باشه و دوم اینکه شرکت‌های یاهو و گوگل بتونن به اهداف تجاریشون برسن. می‌بینید که طراحان تجربه‌کاربری این دو شرکت بزرگ رویکرد‌های کاملا متفاوتی رو هم در پیش گرفتن.
    طراحی تجربه‌کاربری چه حوزه‌هایی رو پوشش میده؟

یکی از چیزهایی که توی طراحی تجربه‌کاربری کمی فریبنده است اینه که اغلب افرادی که تازه باهاش آشنا می‌شن فکر می‌کنن تجربه‌کاربری یه موضوع مستقله. اما در واقع اینطور نیست و تجربه‌کاربری از ترکیب و هماهنگی بین چند حوزه دیگه به وجود میاد. حالا من چند تا از مهمترین این حوزه‌ها رو بهتون معرفی می‌کنم.
    طراحی تعاملی (Interaction Design)

طراحی تعاملی به عنوان یکی از المنت‌های اصلی طراحی تجربه‌کاربری شناخته می‌شه و مربوط می‌شه به روش تعامل وب‌سایت‌ها با انسان. چون وب‌سایت‌ها ابزار‌های تکنولوژیک خشنی هستند، ارتباط انسان با این ابزار‌ها کمی متفاوتر به نظر می‌رسه. معمولا کاربرای شما نمی‌تونن خیلی راحت به وب سایتتون اعتماد کنن. به همین دلیل ارتباط انسان با چنین ابزار‌هایی ( به عنوان یک موجود اجتماعی) نیاز به یه رویکرد تعاملی و دوطرفه داره.
    رابط کاربری و طراحی دیداری (User Interface Design)

من نمی‌خوام مباحثی مثل روانشناسی گشتالت و یا ادراک دیداری رو بشکافم ولی به طور کلی طراحی دیداری (بهش طراحی گرافیکی هم می‌گن) یعنی روش استفاده از عناصر بصری مثل رنگ، تصاویر و سمبل ها، برای انتقال یه پیام به کاربر. غیر از این شامل روش استفاده کاربر از محصول هم می‌شه. موضوع رابط کاربری رو میتونید به طور کامل‌تری توی این مطلب دنبال کنید.
    کاربردپذیری (Usability)

کاربردپذیری یعنی طرح این سوال که برای رسیدن به یه هدف مشخص، باید چه امکاناتی رو در اختیار کدوم دسته از کاربرا قرار بدیم که منجر به استفاده موثر، رضایت بخش و با بهره وری بالا بشه ؟ هرچند که کاربردپذیری خوب، برای خلق یه تجربه‌کاربری موثر ضروریه، اما به تنهایی هم تضمینش نمی‌کنه و باید به توانایی انسان در استفاده از وب سایت و یا یه نرم افزار خاص هم توجه داشته باشیم.
    قابلیت دسترسی (Accessibility)

قابلیت دسترسی یعنی وجود سیستمی برای وصول، استفاده و درک آسون. وجود ابزار‌های پیمایشی مناسب (مثل منو ها) که باعث بشن کاربر خیلی آسون به قسمت‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشه، همینطور بعد از دسترسی به هر قسمت برای استفاده از اون با پیچیدگی روبرو نشه و در نهایت اینکه بتونه در کمترین زمان به درک جامعی از وب سایت برسه، مجموعه مسائلی هستن که قابلیت دسترسی روی اونها تمرکز داره.
    تعامل انسان و کامپیوتر (HCI)

شاید بشه گفت تعامل انسان و کامپیوتر موضوع اصلی تجربه‌کاربریه. در واقع ما باید تجربه کاربر رو در طراحی‌ها دخالت بدیم. می‌تونیم این بخش رو به عنوان نتیجه گیری هم در نظر بگیریم و بگیم به طور کلی در طراحی تجربه‌کاربری، درک احساسات بازدید کننده‌های یه وب سایت، کلید اصلیه. اولین قدم در طراحی تجربه‌کاربری اینه که ببینیم چی می‌تونه باعث بشه کاربر مایل به بازدید از وب سایت ما بشه ؟
    معماری اطلاعات (Information Architecture)

تعریفی که انستیتو جهانی معماری اطلاعات ارائه می‌کنه رو ساده کنم، معماری اطلاعات علم و هنریه که کمک می‌کنه کاربران دسترسی بهتری به اطلاعات داشته باشن. به عبارتی معماری اطلاعات یعنی کمک به کاربر برای اینکه بتونه اطلاعات رو راحت‌تر پیدا کنه.

----
    منبع : http://webadvice.ir/article/%D8%B7%D...%D8%AA-%D8%9F/
    آخرین ویرایش به وسیله ghasem110deh : پنج شنبه 05 شهریور 1394 در 18:35 عصر دلیل: اصلاح متن

نقل قول نوشته شده توسط Ho3einAlone مشاهده تاپیک

با سلام به همگی
    طبق عکسی که میبینید میخام به این فرم یک رنگو لعابی و یک جونی(بدون کامپوننت) بهش بدم که از این اوضاع خسته کننده و بد ریخت (هم از لحاظ گرافیکی و هم کد نویسی) در بیاد.
    اینم بگم بهتون که اطلاعات هر Tab مربوط به جدول مربوطش است اگر توجه کرده باشید توی هرتب یک کلید واسه ذخیره اطلاعاتش گذاشتم و این بنظر خودم خیلی جالب نیست.
    حالا از شما دوستان میخام پیشنهادات،نظرات خودتون را بدید تا یه سروسامونی به این فرم بدم.
    میخام جوری طراحیش کنم که اگر وضعیت متاهل بود یا تب،فرم یا ..... مربوط به همسر ظاره بشه و اطلاعات را از کاربر بگیره و ذخیره کنه یه چیز تو همچین مایه هایی باشه که بشه کنترل کرد برنامه را با ظاهرش،منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستم!

تشکر از همگی
    سلام
    نمیدونم چقدر امکان تغییر دادن در نرم افزارتون رو دارید ، اما اولین چیزی که به نظر بنده میرسه اینه که اون سه تب اطلاعات همسر - اطلاعات فرزندان - اطلاعات پدر و مادر ، میتونه در یک تب خلاصه بشه ، مثلا با عنوان اطلاعات افراد تبعی، کافیه شما یک فیلد با عنوان نسبت در جدول افراد داشته باشید تا بشه این رو برای همه این افراد پیاده سازی کرد.
    در کل به نظرم فرم شما طرح مرتبی داره و خوبه ، شاید فقط یکم فاصله بین کنترل ها باید یکسان بشه و نیاز به دستکاری بیشتری نداره.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

نقل قول نوشته شده توسط Ho3einAlone مشاهده تاپیک

با سلام به همگی

تشکر از همگی

بسیار زیبا و جمع جوره ولی اگر بتونی اون عکس که برای پیکچرباکس انتخاب کردی رو ساده (مثل پیکچرباکس زیر بذاری) بنظرم بهتره

برای ایکن حذف و ویرایش و ذخیره تویی دکمه ایکن هات رو بذاری و یک اندازه انجام بدی بهتره.

رنگ های دکمه هات رو یک رنگ بذار و اگر داری شورتکات برای دکمه ها تعریف میکنی بهتره برای همه تعریف کنی و اگر جایی براش نداری مثل برنامه من (عکس زیر) براش لیبل بذار

خلاصه فرم منظم و زیباییه. موفق باشی

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    بسیار زیبا و جمع جوره ولی اگر بتونی اون عکس که برای پیکچرباکس انتخاب کردی رو ساده (مثل پیکچرباکس زیر بذاری) بنظرم بهتره

برای ایکن حذف و ویرایش و ذخیره تویی دکمه ایکن هات رو بذاری و یک اندازه انجام بدی بهتره.

رنگ های دکمه هات رو یک رنگ بذار و اگر داری شورتکات برای دکمه ها تعریف میکنی بهتره برای همه تعریف کنی و اگر جایی براش نداری مثل برنامه من (عکس زیر) براش لیبل بذار

مرسی و واقعا احسنت به این خلاقیتت ولی من حال و حوصله و وقت زیادی ندارم واسه ساختن همچین فرمی.
    بازم متشکرم از راهنماییت

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

سلام مجدد دوستان این نسخه جدید برنامه درمانگاهه (برای سرعتر بودن اکثر گزینه ها رو حذف کردم که کاربر راحت باشه)
    3.png

این نسخه قدیمی:

ممنون میشم اگر نظر بدین تویی محیط جدید چه کار کنم که عکس العمل کاربر وقتی سرش شلوغه زودتر کار بیماران رو راه بندازه و بهشون شماره بده و پولش رو بگیره

محل زندگی
    اصفهان

به نظر من زیبا و کاربر پسنده

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

تشکر دوست عزیز

دوستان میگم خلوت تره شده کاربر (ساده کار و بی تجربه) اذیت نمیشه؟! منظورم سردرگم نمیشه؟!
    اون نسخه قبلی رو نگاه کنید با این جدید منظورم رو متوجه میشید خیلی از ایتم های غیرضروری که خودم بصورت اتوماتیک میتونم ثبت کنم مثلا تاریخ، شماره نوبت و یا نام پزشک یا پرستار که همون اول موقع لاگین از کاربر اطلاعات رو میگیرم رو برداشتم و بجاش اونایی که متغییرن رو گذاشتم.

و هزینه دفترچه ها رو موقعی که کاربر انتخاب میکنه اتوماتیک قیمت میزنم

بنظرتون بهتره شده؟! یا اگر تجربه ای کاری یا نظری دارید ممنون میشم بگید

محل زندگی
    تهران

تشکر دوست عزیز
    دوستان میگم خلوت تره شده کاربر (ساده کار و بی تجربه) اذیت نمیشه؟! منظورم سردرگم نمیشه؟!
    اون نسخه قبلی رو نگاه کنید با این جدید منظورم رو متوجه میشید خیلی از ایتم های غیرضروری که خودم بصورت اتوماتیک میتونم ثبت کنم مثلا تاریخ، شماره نوبت و یا نام پزشک یا پرستار که همون اول موقع لاگین از کاربر اطلاعات رو میگیرم رو برداشتم و بجاش اونایی که متغییرن رو گذاشتم.
    و هزینه دفترچه ها رو موقعی که کاربر انتخاب میکنه اتوماتیک قیمت میزنم
    بنظرتون بهتره شده؟! یا اگر تجربه ای کاری یا نظری دارید ممنون میشم بگید
    سلام
    چون به سریع تر شدن روال و راحت تر شدن کاربر اشاره کردین ، بنظر منم کار درستی کردین !
    البته من کلا با اون ساعت های حجیم توی فرم مخالم ، تازه تو نسخه جدید منگوله دار هم شده ... (یه آیتم بشدت غیر ضروری هستش - که هر وقت فرم رو نگاه میکنم حواسم به اون میفته)
    ظاهرا نباید توی فرم حواس کاربر منحرف بشه (به چیزای غیر ضروری) ... شاید هم من به ساعت آلرژی دارم

در کل کار خوبی کردی که خلوت کردی ... مثل حق ویزیتی که پایین فرم بود (معمولا منشی ها این موارد از خود دکترا دقیق تر می دونن)
    اون مواردی که کاربر (منشی) لازم داره واسه ثبت و ضبط کردن مراجعین تو فرم باشه کافیه !
    که منشی راحت تر باشه (معمولا وقتی مطب شلوغه ، منشی زرنگ باشه به همون نوبت دهی برسه)

در مورد شماره (نوبت) و تاریخ ویزیت کار خوبی کردی که برنامه خودش ثبت میکنه ! دو قدم منشی رو انداختی جلو :)

در کل نظر حقیر اینه که بهتر شده (چون کاربر به نظرم راحت تر شده)

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    به نظر من نسخه جدید خیلی بهتره و کاملا راحت میشه باهاش کار کرد.
    فقط باید برای کسانی که از نسخه قبلی استفاده کردند یه فکری بکنید
    چون معمولا با این تغییرات زیاد که روبرو میشن فکر میکنن شما یک سری از امکانات رو حذف کردید!

برای مثال قسمت جستجو بر اساس تاریخ و نام بیمار و نام پزشک رو باید آموزش بدید

محل زندگی
    Microsoft Visual Studio

دوست عزیز اون تب های مشخصات اسمی و آدرس و تلفن را با عکس درست کردی یا کامپوننت؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

منم دنبال همین سوالم

کاربر دائمی آواتار Roia_del
    محل زندگی
    تبریز

منم دنبال همین سوالم
    دقیقا منم یه همچین سوالی دارم . آفرین

من تحت وب کار میکنم و زیاد از طراحی تحت ویندوز سر در نمیارم . واسه همین خیلی مفیده بدونم از کامپوننت خاصی استفاده کردی یا نه

چون بعضی وقتها لازم میشه یه برنامه تحت ویندوز هم بنویسم که خیلی خوب از آب درنمیاد.
    آخرین ویرایش به وسیله Roia_del : شنبه 07 شهریور 1394 در 12:16 عصر

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

سلام مجدد

اره کامپونت قبلا دوستان اشاره کرده بودن ، DevComponet2

مدیر بخش آواتار محمد رضا فاتحی
    محل زندگی
    کهنسالترین موجود زنده در شهر منه

سلام...کدوم کنترلش؟؟

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

این فرم لاگین:
    1.png

این فرم قبل از ورود اطلاعات اولیه رو از کاربر میگیره مثلا، نام دکتر عمومی شیفت، دکترهای متخصص، پرستار خانم و آقا:
    5.png

اینم فرم تنظیمات برنامه:
    2.jpg

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

نقل قول نوشته شده توسط rezafatehy مشاهده تاپیک
    سلام...کدوم کنترلش؟؟

این:
    Untitled.png

محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

اینم فرم های دیگه برنامه درمانگاه:

فرم قدیم سیستم نوبت دهی:
    14.jpg

فرم صورتحساب پزشکان و دندانپزشکان:
    15.jpg

فرم مدیریت خدمات:
    16.png

فرم صورتحساب نسخ:
    17.png

فرم گزارش حسابداری:
    18.jpg

فرم پشتیبان گیری دستی و خودکار (بعد از خروج پشتیبان گیری انجام میشه)
    19.png

بنظرتون خوب بوده؟! دارم روی نسخه جدیدش کار میکنم.

صفحه 4 از 44 اولاول ... 2345614 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 23:45 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 15:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 17:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 19:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید