نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: roc

roc

سلام.

کسی از دوستان می دونن علت نمایش داده نشدن نمودار roc با توجه به دیتاهای موجود چی می تونه باشه؟

http://uplod.ir/3512bkcvl1es/roc_p.mat.htm

plotroc(Outlabel'>1,Testinglabel'>1)

نقل قول: roc

سلام
    این روش کار شما اشتباهه
    دو تا بردار باید هم اندازه باشند
    این را امتحان کنید
    plotroc(Outlabel, Testinglabel)

نقل قول نوشته شده توسط rahnema1 مشاهده تاپیک
    سلام
    این روش کار شما اشتباهه
    دو تا بردار باید هم اندازه باشند
    این را امتحان کنید
    plotroc(Outlabel, Testinglabel)
    سلام.
    هم اندازه که هستن منتها نمیدونم چرا کلاسیفایر برای تمام نمونه ها میزان صفر رو نتیجه میده(از دو کلاس 0و1)!
    هر کلاسیفایری که تست می کنم به همین صورت هست.

این دیگه یه بحث جداگانه هست. یعنی دیگه اینجا دیگه با roc کار نداریم و باید بررسی بشه داده ها چه مشکلی دارند یا چه طور وارد کلاسیفایر میشن و یا اینکه پارامترهای کلاسیفایر چه طور تنظیم می شن

این دیگه یه بحث جداگانه هست. یعنی دیگه اینجا دیگه با roc کار نداریم و باید بررسی بشه داده ها چه مشکلی دارند یا چه طور وارد کلاسیفایر میشن و یا اینکه پارامترهای کلاسیفایر چه طور تنظیم می شن
    ممنون.

قرار هست ابتدا از بین دیتاها یه تعداد تست و ترین شه(یه تعداد بسیار کم ترین و بقیه تست)مثلا 10000 تای اول.

بعد کلاسیفایر که تصمیم گرفت و لیبل داده ها که زده شد این داده های تست شده با لیبل جدید رو به مجموعه ی ترین قبلی اضافه می کنم و یه سری داده ی جدید از دیتا ست وارد می کنم مثلا 1001 تا 35000 رو تا کلاسیفایر با این مجموعه های ترین شده برای نمونه های تست تصمیم بگیره.

منتها چرا نمیدونم لیبل که میزنه خروجی نهایی یعنی Outlabel فقط یه کلاسه میشه.

ممنون.

قرار هست ابتدا از بین دیتاها یه تعداد تست و ترین شه(یه تعداد بسیار کم ترین و بقیه تست)مثلا 10000 تای اول.

بعد کلاسیفایر که تصمیم گرفت و لیبل داده ها که زده شد این داده های تست شده با لیبل جدید رو به مجموعه ی ترین قبلی اضافه می کنم و یه سری داده ی جدید از دیتا ست وارد می کنم مثلا 10001 تا 35000 رو تا کلاسیفایر با این مجموعه های ترین شده برای نمونه های تست تصمیم بگیره.

منتها چرا نمیدونم لیبل که میزنه خروجی نهایی یعنی Outlabel فقط یه کلاسه میشه:

http://uplod.ir/49cdh3byzsmz/roc_K.rar.htm

ببینید معمولا دو سوم را برای train و یک سوم را برای test انتخاب می کنند
    در یک تاپیک در خصوص تقسیم بندی به train و test و همچنین نرمال کردن داده ها توضیح دادم
    چون من دارم از octave استفاده می کنم این تابعها مثل knn را نداره ولی داده ها را بررسی کردم
    چرا دور منطقه ها را خط کشیده اید؟ به طوری که خط در اطراف تومور دیده می شه؟!
    من داده ها را بردم داخل نرم افزار weka و چند تا کلاسیفایر روی اون اعمال کردم نتایج به دست اومد ولی چندان رضایتبخش نیست
    فایل با پسوند arff را با weka باز کنید و کلاسیفایرها را روی اون اعمال کنید
    متغیر y را هم انتخاب کنید که به عنوان متغیر پاسخ انتخاب شود
    http://www.sharefile.ir/uploads/1432039756.zip

ببینید معمولا دو سوم را برای train و یک سوم را برای test انتخاب می کنند
    در یک تاپیک در خصوص تقسیم بندی به train و test و همچنین نرمال کردن داده ها توضیح دادم
    چون من دارم از octave استفاده می کنم این تابعها مثل knn را نداره ولی داده ها را بررسی کردم
    من داده ها را بردم داخل نرم افزار weka و چند تا کلاسیفایر روی اون اعمال کردم نتایج به دست اومد ولی چندان رضایتبخش نیست
    فایل با پسوند arff را با weka باز کنید و کلاسیفایرها را روی اون اعمال کنید
    متغیر y را هم انتخاب کنید که به عنوان متغیر پاسخ انتخاب شود
    http://www.sharefile.ir/uploads/1432039756.zip
    ممنون.
    من یه تصویر حاوی تومور داشتم.
    شخصی که قبلا روی این تصاویر کار کرده بودن اومده بودن و یه محدوده برای این تومور ها داخل تصاویر ایجاد کرده بودن.
    من اون تصویر اصلی و اون تصویر محدوده رو روی هم قرار دادم و مقدار داخل اون خط رو 1(سفید) و به عنوان تومور و مقدار بیرونش رو یک یا سیاه قرار دادم.
    این شد که اون خط مشخص شد.یعنی به نظرتون باید اون خط حذف بشه و اون باعث ایجاد مشکل میشه؟
    چرا؟

روال کارم به این صورته کهاز بین مثلا 30000 تا داده برای مرحله ی اول قراره کلاسیفایر مثلا برای 7000 تای اولش ترن و تست رو انجام بده که به صورت رندم از این 7000 تای اول ترین و تست رو جدا میکنه منتها ترینام باید کم باشن وتست ها زیادتر و دونه دونه.

بعد برای بقیه همین تستا رو هم قراره بع عنوان ترین در نظر بگیرم یعنی کل 7000 تا و بقیه ی تصویر رو تست کنم.
    مشکل اینجا بوود که وقتی تعداد بیشتری رو به عنوان ترین در نظر میگیریم(برای مرحله ی دوم) کلاسیفایر هنگ میکنه.

خب میتونید به صورت رندوم با استفاده از randperm از بین 38000 تا پیکسل تعداد مثلا 9000 تا را انتخاب کنید و مثلا بقیه را دور بریزید
    6000 را برای train و 3000 تا را برای test جدا کنید و کلاسیفایر را روی اینها اعمال کنید که دیگه هنگ هم نکنه
    اون خط که روی تصویره میتونه روی نتایج تاثیر بذاره چون به هر حال یه چیز مصنوعیه
    ضمن اینکه نمیدونم این روشی که در پیش گرفتید درست باشه یا نه؟
    شاید بهتر باشه تعدادی تصویر مثلا 40- 50 تا تصویر مختلف داشته باشید و تحلیل روی تصاویر مختلف باشه نه صرفا یک تصویر

خب میتونید به صورت رندوم با استفاده از randperm از بین 38000 تا پیکسل تعداد مثلا 9000 تا را انتخاب کنید و مثلا بقیه را دور بریزید
    6000 را برای train و 3000 تا را برای test جدا کنید و کلاسیفایر را روی اینها اعمال کنید که دیگه هنگ هم نکنه
    اون خط که روی تصویره میتونه روی نتایج تاثیر بذاره چون به هر حال یه چیز مصنوعیه
    ضمن اینکه نمیدونم این روشی که در پیش گرفتید درست باشه یا نه؟
    شاید بهتر باشه تعدادی تصویر مثلا 40- 50 تا تصویر مختلف داشته باشید و تحلیل روی تصاویر مختلف باشه نه صرفا یک تصویر
    بله،این کار رو برای 59 تصویر انجام میدم منتهای مراتب میخوام که ابتدا روی یه تصویر مطمئن بشم و بعد.
    روال کار همون الان الگوریتم self training هست.به همون صورت که توضیح دادم.

میفرمایید که چطور بدون متلب متوجه ی وجود اون خط حول تومور شدید؟
    چطور تست کردید که اون خط رو دیدید؟
    چون من اصل تصویر رو که براتون ارسال نکردم.

نقل قول نوشته شده توسط hhamidy مشاهده تاپیک
    میفرمایید که چطور بدون متلب متوجه ی وجود اون خط حول تومور شدید؟
    چطور تست کردید که اون خط رو دیدید؟
    چون من اصل تصویر رو که براتون ارسال نکردم.
    با octave که شبیه متلب هست داده ها را وارد کردم
    داده های شما در واقع 49 تصویر هست به علاوه یک ماسک که همون y باشه

با octave که شبیه متلب هست داده ها را وارد کردم
    داده های شما در واقع 49 تصویر هست به علاوه یک ماسک که همون y باشه
    نه این الان فقط یه تصویر بود.

X1 همون ورودی کلاسیفایر هست که از ویژگی های بافتی استخراج شده و y هم خروجی تصویر هست که همون لیبل های کلاسیفایرمون هست.

نه پرسیدم که شما چطور متوجه ی اون باندری (محدوده ) شدید؟
    میخوام حذفش کنم.

خب به راحتی با reshape میشه یک بردار را به ماتریس (تصویر) تبدیل کرد
    این ویژگی های شما 49 تصویر درست کرده که همه اونها قابل مشاهده هست
    اینجوری که امکان حذفش نیست لازمه دو باره قسمت مربع شکل مورد نظر را از تصویر اصلی برش بزنید و ویژگیها را دوباره استخراج کنید

خب به راحتی با reshape میشه یک بردار را به ماتریس (تصویر) تبدیل کرد
    این ویژگی های شما 49 تصویر درست کرده که همه اونها قابل مشاهده هست
    اینجوری که امکان حذفش نیست لازمه دو باره قسمت مربع شکل مورد نظر را از تصویر اصلی برش بزنید و ویژگیها را دوباره استخراج کنید
    نه، گفتم که اون تصویر باندری رو دارم، اون خط مرز رو حذف می کنم و بعد دوباره استخراج ویژگی می کنم.
    این ویژگی های من 49 تا هستش که در تصویرم ضرب شده.
    نمیگین باندری رو از کجا متوجه شدید؟

نقل قول نوشته شده توسط hhamidy مشاهده تاپیک
    نه، گفتم که اون تصویر باندری رو دارم، اون خط مرز رو حذف می کنم و بعد دوباره استخراج ویژگی می کنم.
    این ویژگی های من 49 تا هستش که در تصویرم ضرب شده.
    نمیگین باندری رو از کجا متوجه شدید؟
    اینو میگم:

شما هم گیر دادینا!
    به نظرم بهتره به جای اینها بیشتر روی اصلاح روش و همچنین استخراج دوباره تصویر تمرکز کنید چون متاسفانه این باندری قابل پاک کردن نیست

load segroimdb001_resize.mat
    imshow(reshape(y, 216, 179))
    figure
    imshow(reshape(X1(:, 1), 216, 179))

سلام.

این تصویر الان بدون اون خط حول تومور هست:

uplod.ir/slxx9stmtysu/image.rar.htm

http://uplod.ir/zbukefwi9p58/roimdb10pix.mat.htm

برنامه هنوز همون مشکل قبل رو داره و با حذف این خط تومور دقتش پایینتر هم اومده، البته بدون استفاده از قوانین نیمه نظارتی و فقط با اعمال به یه کلاسسیفایر این نتیجه مشهوده حتی.(کل دیتای استخراج یافته رو میدم به یه کلاسیفایر و قبلی ها رو هم یه مرتبه ی دیگه .دقت قبلی ها از این بیشتره).
    ......

کنتراست تصاویر ماموگرافی پایین هست و برای تشخیص تومور از اون ها نیاز به افزایش کنتراست هست.

منتهای مراتب این افزایش کنتراست به تنهایی کافی نیست و ممکنه بقیه و اطراف تومور رو هم روشن کنه.

در فایل پیوست از histeq برای افزایش کنتراست استفاده شده ولی محدوده ی اطراف هم روشن شده.
    چطور میشه فقط محدوده ی داخل تومور از بقیه ی تصویر متمایز بشه.

البته در مقالات دیدم که از مورفولوژی استفاده می کنن اما نمیدونم به چه صورت.
    فکر می کنم یکی از علت هاش همین هم باشه.
    راهی به ذهنتون میرسه؟

چیز خاصی به ذهنم نمی رسه. پیشنهاد می کنم یه مقاله را الگوی کار خودتون قرار بدید و بر اساس اون عمل کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •