نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: دسترسی به دیتابیس یک نرم افزار

دسترسی به دیتابیس یک نرم افزار

سلام. دیتابیس هر نرم افزار اندروید داخل پوشه root/data/data/app-package-name/databases هست اما من یک نرم افزار دارم شدیدا هم به دیتابیسش احتیاج دارم ولی داخل پوشه databases مربوط به اون نرم افزار نبود. چطوری میتونم بهش دسترسی داشته باشم؟

نقل قول: دسترسی به دیتابیس یک نرم افزار

دوست من اگه قرار بود که به دیتابیس هر نرم افزار دسترسی ای وجود داشته باشه که باس اندروید بوسید گذاش لب طاقچه

نقل قول نوشته شده توسط JYasProgramer مشاهده تاپیک
    دوست من اگه قرار بود که به دیتابیس هر نرم افزار دسترسی ای وجود داشته باشه که باس اندروید بوسید گذاش لب طاقچه
    به دیتابیس فیز بوک هم میشه دسترسی پیدا کرد چه برسه به یک نرم افزار ساده اندروید. میخواستم ببینم کسی بلده اینجا یا نه

ببینیمو تعریف کنیم

نقل قول نوشته شده توسط matarata مشاهده تاپیک
    به دیتابیس فیز بوک هم میشه دسترسی پیدا کرد چه برسه به یک نرم افزار ساده اندروید. میخواستم ببینم کسی بلده اینجا یا نه
    شما نهایتش دو ساعت نمیشه سوالتو پرسیدی بعد میگید که می خواستم بدونم کسی بلده اینجا؟ کلا اینجور مباحث یه جورایی ابتکاری هست و خیلی عمومی نیست که همه بلد باشن. اگه شما بلدید به دیتابیس دسترسی داشته باشید عرف این سایت که کمک به همدیگه هست رو رعایت کنید و روش کارتون رو بگید بی زحمت.

نقل قول نوشته شده توسط gjmkdyttyhujk مشاهده تاپیک
    شما نهایتش دو ساعت نمیشه سوالتو پرسیدی بعد میگید که می خواستم بدونم کسی بلده اینجا؟ کلا اینجور مباحث یه جورایی ابتکاری هست و خیلی عمومی نیست که همه بلد باشن. اگه شما بلدید به دیتابیس دسترسی داشته باشید عرف این سایت که کمک به همدیگه هست رو رعایت کنید و روش کارتون رو بگید بی زحمت.
    خوب چرا میزنید حالا. من اگر راه دسترسی به دیتابیس هر نرم افزار رو میدونستم که نمیومدم سوال کنم اینجا. گفتم شاید کسی یاد داشته باشه.

هر اپ فقط به فولدر خودش دسترسی داره. (عملا owner هر فولدر توی /data/data مربوط به همون اپ هست)
    اما کافیه دیوایستونو روت کنید و با اپلیکیشنی مثل root explorer یا با دستور adb دیتابیس و یا shared preferences اپ را پیدا و استفاده یا ویرایش کنید.

اگه اپلیکیشنی که دنبال دیتابیسش هستید به صورت آفلاین کار میکنه عموما توی فولدر assets هست (ممکنه رمزنگاری شده باشه) کافیه فایل apk رو unzip کنید.

-----------
    در جواب دوست عزیز دیگر هم باید بگم واقعا اگه برنامه نویس به فکر اپلیکیشنش نباشه عین آب خوردنه اینجور چیزا تو اندروید:دی

پیشنهاد میکنم برای امنیت بیشتر اپ موبایلتون این مطالب رو مطالعه بفرمایید:
    https://www.nowsecure.com/resources/...e-development/

به shared preferences میشه دسترسی پیدا کرد؟

دیتابیس رو چون مسیر فایل هاش مشخصه یا اینکه فایل های سیستمی رو تحت نظر داشته باشید متوجه فایل های جدید میشد اما shared preferences این طور نیست که بشه به همین راحتی محتویاتش رو ویرایش کرد

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارید و به اشتراک بزارید

نقل قول نوشته شده توسط skkhossein مشاهده تاپیک
    به shared preferences میشه دسترسی پیدا کرد؟

دیتابیس رو چون مسیر فایل هاش مشخصه یا اینکه فایل های سیستمی رو تحت نظر داشته باشید متوجه فایل های جدید میشد اما shared preferences این طور نیست که بشه به همین راحتی محتویاتش رو ویرایش کرد

ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارید و به اشتراک بزارید
    متاسفانه اگه root باشید عین آب خوردن میشه دسترسی پیدا کرد و تغییر داد:)

مثلا این مربوط به یک دیکشنری هست که همینجوری الان پیدا کردم این محتویات فولدر اپ در مسیر /data/data

این محتویات فایل های sqlite دیتابیس هست. اون فایل ۶۰ مگاباتی همون فایل دیکشنری هست که میتونید استفاده کنید ازش (البته صرف نظر از مسائل حقوقی و ...!)

اینم مسیر فایل های shared_preferences که با فرمت xml هستند و برای این اپ ۲ تا فایل بود:

اینم محتویات یکی از فایل ها که اتفاقا تو این این فایل مشخص میشه برنامه نسخه premium هست یا خیر (نسخه بدون تبلیغ که با خرید درون برنامه ای انجام میشه) کافیه مقدار false رو به true تغییر بدید و شما نسخه حرفه ای و بدون تبلیغ رو دارید!! یا میتونید همین فایل رو در دیوایس های دیگه در همین مسیر کپی کنید و باز هم نسخه حرفه ای دارید!!

------

اینا هم مربوط به اپ کافه بازار هست:

(مقدار اعتبار برای کش هست موقع خرید از سمت سرور چک میشه!! یعنی تغییرش بدید تاثیری نداره!!)

------------------------------------
    حالا راهکار چیه؟

مقدار رمزنگاری شده توی shared preferences ذخیره کنید خصوصا برای هر دیوایس متغیر باشه تا با کپی کردن اون توی دیوایس دیگه کار نکنه!
    میتونید این مطلب رو بخونید که در مورد کتابخانه Hawk توضیح داده و نحوه استفاده از اون:

http://kava.ir/tutorials/%D8%B0%D8%A...A8%D8%A7-hawk/

راهکار بهتر اینه که چیز های مهم رو سمت سرور نگه دارید مثل وضعیت سکه های کاربر و ...!
    آخرین ویرایش به وسیله djtrex : سه شنبه 05 خرداد 1394 در 00:10 صبح

نقل قول نوشته شده توسط djtrex مشاهده تاپیک
    هر اپ فقط به فولدر خودش دسترسی داره. (عملا owner هر فولدر توی /data/data مربوط به همون اپ هست)
    اما کافیه دیوایستونو روت کنید و با اپلیکیشنی مثل root explorer یا با دستور adb دیتابیس و یا shared preferences اپ را پیدا و استفاده یا ویرایش کنید.

اگه اپلیکیشنی که دنبال دیتابیسش هستید به صورت آفلاین کار میکنه عموما توی فولدر assets هست (ممکنه رمزنگاری شده باشه) کافیه فایل apk رو unzip کنید.

-----------
    در جواب دوست عزیز دیگر هم باید بگم واقعا اگه برنامه نویس به فکر اپلیکیشنش نباشه عین آب خوردنه اینجور چیزا تو اندروید:دی

پیشنهاد میکنم برای امنیت بیشتر اپ موبایلتون این مطالب رو مطالعه بفرمایید:
    https://www.nowsecure.com/resources/...e-development/
    عجب چقدر جالب و راحت. با یک Explorer فایل apk رو Unzip کردم همه چیزش ریخت بیرون. البته پوشه ی assets چیزی نداشت توش متاسفانه. آقا خدا پدر مادرتو بیامرزه نمیدونستم به این راحتی میشه Unzip کرد. الان یک مسئله دیگه به وجود اومد اینکه چطوری اپ خودمو رمزنگاری کنم؟ اپ خودمو Unzip کردم همه چیزش ریخت بیرون حتی دیتابیسش. این سایتی هم که معرفی کردید خیلی مطالبش زیاده. منبع خلاصه تر ندارید برای رمزنگاری اپ؟ یا اگر خودتون وقت و حوصلش رو دارید یه تاپیک برای این موضوع بزنید. ممنون میشم

نقل قول نوشته شده توسط matarata مشاهده تاپیک
    عجب چقدر جالب و راحت. با یک Explorer فایل apk رو Unzip کردم همه چیزش ریخت بیرون. البته پوشه ی assets چیزی نداشت توش متاسفانه. آقا خدا پدر مادرتو بیامرزه نمیدونستم به این راحتی میشه Unzip کرد. الان یک مسئله دیگه به وجود اومد اینکه چطوری اپ خودمو رمزنگاری کنم؟ اپ خودمو Unzip کردم همه چیزش ریخت بیرون حتی دیتابیسش. این سایتی هم که معرفی کردید خیلی مطالبش زیاده. منبع خلاصه تر ندارید برای رمزنگاری اپ؟ یا اگر خودتون وقت و حوصلش رو دارید یه تاپیک برای این موضوع بزنید. ممنون میشم
    برای shared preferences
    این مطلب رو ببینید:
    http://kava.ir/tutorials/%D8%B0%D8%A...A8%D8%A7-hawk/

برای رمزنگاری دیتابیس:
    SqlCipher یا Realm
    https://android-arsenal.com/details/1/412
    https://realm.io/

ولی خوب لینک پست اولی از همه جامع تره!!
    ------
    در کل بهتره سمت سرور دیتاهای حساستونو نگه دارید مگه اینکه مجبور باشید.

سلام داداش ، من یه نرم افزار اندرویدی دارم زمانی که استفاده نشه دیتا خالی هستش ، وقتی هم استفاده میکنم و بعد با hack app data میرم سراغ دیتا بعد از ویرایش مینویسه فایل قفل است

تاپیک های مشابه

1. نصب sql 2000 و attch دیتابیس توسط نرم افزار های setup ساز
    نوشته شده توسط Borland-Delphi7 در بخش تولید و توسعه برنامه های Setup و Install
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 16 فروردین 1392, 16:28 عصر
  2. نحوه دسترسی دادن به کاربران نرم افزار
    نوشته شده توسط mahdad sepah در بخش C#‎‎
    پاسخ: 18
    آخرین پست: یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 18:06 عصر
  3. خروجی یک دیتابیس در نرم افزار های office
    نوشته شده توسط anahitanaragh در بخش ابزارهای گزارش سازی
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 01 دی 1390, 22:28 عصر
  4. سوال: دسترسی به دیتابیس یک نرم افزار طالع بینی ! !
    نوشته شده توسط mehrdad254 در بخش امنیت در نرم افزار و برنامه نویسی
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 14 دی 1389, 18:00 عصر
  5. دیتابیس با نرم افزار
    نوشته شده توسط abi_sarab در بخش SQL Server
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 08 مهر 1387, 13:58 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید