نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: نوشتن مدریت محتوا یا استفاده از مدریت های محتوای اوپن سورس

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

نوشتن مدریت محتوا یا استفاده از مدریت های محتوای اوپن سورس

امروز بعد از 20 روز کار روی مدیریت محتوای خودم (که بدون در نظر گرفتن ملاحضات امنیتی و صرفا برای آموزش) اون رو تکمیل کردم. با یکی از دوستانم داخل وب صحبتمون شد که ایشون میگفتن:
    1- نوشتن مدیریت محتوای (خیلی پوزش میخواهم فقط نقل میکنم) خریت است!
    2- وقتی میتوان با صرف زمان 4-8 ساعت یک وبسایت خبری کامل(نکته جوملا در سه سطح خبری بیزنس و شاپ بهترین عمل کرد را دارد.) با جوملا ساخت چرا باید وقت گذاشت برای یک هم چون خریتی که تازه برای مشتری هم فرقی ندارد که شما خودتان نوشته ای یا از جوملا استفاده میکنید او فقط گرافیک را میبیند
    3- 90 درصد سایت ها کاملا با جوملا یا وردپرس پوشش داده می شوند ... کار با دیتا های زیاد درون وردپرس مشکل آفرین است.
    4- تو (یعنی من) مهندس نرم افزار هستی(اشاره به دانشجو بودن من رو داشت چون به نحوی میشه گفت که جدیدا وارد این مصیبت عظما شدم) و میخوای برای کلاس گذاشتن این کارارو انجام بدی..
    5- من به این صورت در امدمم ---> و گفتم شاید حرفات درست باشه اما نمیدونم..

دوستان عزیز و گل من کاری به این جنگ جدل ها ندارم فقط میخوام واقیت رو بدونم برای اینکه یک توسعه دهنده وب و هم یک طراح وب باشم آیا باید قید نوشتن سایت های اختصاصی و ویژه رو بزنم و فقط بروری طراحی زیبای وب سایت درون مدریت محتوای های نظر جوملا و وردپرس بروم یا نه باید بتونم یک سیستم مدریت محتوای از هر نظر عالی رو طراحی کنم.

سایت های مثل دیجیکالا یا پونیشا این ها کدام روش رو انتخاب کردن؟

راه درست چی هست؟

آیا واقعا یک مهندسی نرم افزار نباید بتواند سایت هایی با انعطاف پذیری کامل طراحی کند ؟!

آیا درآمد کدام یک بیشتر است؟

کاربر تازه وارد

نقل قول: نوشتن مدریت محتوا یا استفاده از مدریت های محتوای اوپن سورس

هر کاری دلت میخواد رو انجام بده...
    بسته به اینکه چه بازاری رو انتخاب میکنی میتونی خودت تصمیم بگیری
    مسلما همه سیستم های مدیریت نواقص خودشون رو دارن اگه میخوای سیستم مدیریت محتوا درست کنی بشین اونا خوب تجزیه تحلیل کن تا یه چیز جدید باشه و پوشاننده نواقص اونا از همه لحاظ...
    سیستمی که خودت طراحی میکنی صفر تا صدش دست خودته پس راحت میتونی سازگاری رو برای سیستمای دیگه بهش اضافه کنی مثل همون پلاگین ها و فزونه ها و ...
    بازم میگم منیت رو رعایت کن هرکاری دوس داری انجام بده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

دوست عزیز نوشتن مدیریت محتوا به تجربه و برنامه نویسی زیادی احتیاج داره ولی بتونید انجام بدید خیلی خوبه.

اولا که اگه قابلیت نصب پلاگین و تم ... نداشته باشه اصلا به درد نمی خوره.!
    دوما بحث امنیت ، کد نویسی صحیح و استاندارد می مونه که هرکسی بتونه اونو توسعه بده.

منم مثل شما دانشجو هستم خیلی هم خوب می دونم که توی دانشگاه یه چیزایی رو اصلا بهت نمیگن که باید با تجربه بدست بیاری.

اگر می خواهید روی این بحث کار کنید من چند تا پیشنهاد دارم:
    1- اگر تیمی کار کنید خیلی بهتره.
    2- می تونید با Yii ، CI یا ... به صورت mvc بنویسید.
    3-از همین اول روی بهینه بودنش تمرکز کنید.

و نکته آخر اینکه با این همه دردسری که داره ولی اگه یه چیز خوب از آب در بیاد میشه خیلی ازش استفاده کرد.

باز هم به خودتون بستگی داره ، ....
    موفق باشید.

سلام
    به نظر من بستگی به موقعیت و نوع سایتی که قراره راه بندازی داره.
    اگر مثلاً مشتری فقط یه سایت می خواد که چهار تا مطلب توش بنویسه خب مسلماً وردپرس، جوملا و... براش راحت تره کار شما هم سریع تر اما اگر مثلاً مشتری سایتی منحصر به فرد می خواد و تقریباً اون نوع سایت رو یا اصلاً نمیشه با CMS راه انداخت یا اگه میشه خیلی سخت میشه باید از کدنویسی اختصاصی استفاده کنید مثل سایت های سازمان های مختلف یا سایت های ارائه خدمات و...
    بعدشم به نظر من حتی در حالتی که مشتری سایت فقط برای مطلب نویسی هم می خواد باید از مشتری بپرسی که یه تم بر پایه CMS های آماده براش بسازی یا خودت CMS براش بنویسی درسته بیشتر مشتری ها اطلاعات کافی در این زمینه ندارن اما اگه حق انتخاب رو به مشتری بدی بهتره مشتری میره سبک و سنگین میکنه هر کدوم براش خوب بود میگه ابهاماتی هم داشت یا از خودت یا از کسان دیگه می پرسه.مسلماً حتی برای یه سایت مطلب نویسی هم اگر خوب کدنویسی کنید CMS اختصاصی ممکنه بازدهی و Performance بهتری نسبت به CMS های آماده داشته باشه.

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

خوب دوستان من تا اینجا به این نتایج رسیدم:

1- اگر یک مدیریت محتوا خوب کار بشه میتونه باز دهی و سرعت عمل بهتری رو داشته باشه هم از نظر سئو و هم از نظر بارگذاری.
    2- حق انتخاب با مشتریه که اون چی بخواد ممکنه با cms اماده بخواد که کاربرای ما راحت تر و ممکنه بگه اختصاصی و یا خاص باشه که اون وقت باید از مدریت محتوای اختصاصی استفاده کرد.
    3- مدیریت محتوای باید بصورت شی گرایی نوشته بشه تا هم بروز آوری کد ها راحت بشه و هم سرعت در نوشتن بالا بره..
    4- امکانات رایج مثل تم و نصب بعضی از پلاگین ها رو داشته باشه.
    5- هم استفاده از مدریت محتوای های آماده در پروژه ها و هم نوشتن سایت های اختصاصی (البته سایتی که سرش به تنش به ارزه) بازار خودشون رو دارند و هیچ کدوم نفی دیگری نیست.
    __________________________________________________ ____________________________

حالا یک سوالی پیش میاد به فرض ما یک مدیریت محتوای هم نوشتیم که برای یک مشتری ای گه گفته من میخوام سایتم خاص باشه ما هم یک مدریت محتوا رو نوشتیم و سایتش رو زدیم بهش دادیم. اگر مشتری سایت رو کدش رو پخش کرد چی اون وقت همه از تمام کد های ما باخبر میشن که؟ چطوری میشه از کد ها محافظت کرد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

همه روش های " کد کردن " فایل های php بالاخره DeCode میشن.

- اگه هاست از خودتون باشه یا طرف آشنا باشه این مشکل پیش نمیاد.
    - توی قرارداد حتما این موضوع را ذکر کنید
    - مشخصات کاربری را در صورتی که مشتری لازم نداشته باشه بهش ندید.
    - یک فایل منیجر درست کنید که فقط توی پوشه خاصی رو نشون بده.
    و...

تاپیک های مشابه

1. آموزش: آموزش نوشتن SERVICE MANAGER با استفاده از کلاس های Win32 و کدهای wql
    نوشته شده توسط l4tr0d3ctism در بخش VB.NET
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 30 تیر 1392, 14:36 عصر
  2. سوال: نوشتن فایل های هدر و استفاده در برنامه های دیگر
    نوشته شده توسط tajerman در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 18 آبان 1391, 09:29 صبح
  3. سوال: کمکی برای نوشتن یه کلاس برای استفاده از شی های sql server
    نوشته شده توسط Twoplus2010 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 27 بهمن 1389, 22:36 عصر
  4. نوشتن برنامه تلفنی با قابلیت تماس و شماره گیری بدون استفاده از کامپوننت های خاص دلفی
    نوشته شده توسط K.Mohammadreza در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 16:34 عصر
  5. استفاده از فایل های خارجی در asp.net
    نوشته شده توسط amuSoheil در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 22 مرداد 1382, 19:37 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید