نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: استفاده از dll دات نت مربوط به pos بانك مهر در دلفي

کاربر جدید
    محل زندگی
    system32

استفاده از dll دات نت مربوط به pos بانك مهر در دلفي

با سلام
    از اساتيد محترم خواهشمندم در صورت امكان فايل پيوست شده رو كه حاوي dll , pdf هستش رو يه نگاهي بندازن من مي خوام از اين dll در دلفي استفاده كنم ولي با روش هاي معمول نتونستم
    http://s6.picofile.com/file/81931331...12_93.zip.html

در ضمن این فایل مربوط به شرکت فناپ می باشد که بانک های دولتی مثل رفاه قرار داد داره .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله ranjbar_2 : پنج شنبه 21 خرداد 1394 در 14:30 عصر

نقل قول: استفاده از dll دات نت مربوط به pos بانك مهر در دلفي

بصورت عادی نمیشه یک کد Managed شده دات نتی را در کد Native دلفی استفاده کرد. اگر لازم باشه یک کد دات نتی از داخل یک برنامه Native اجرا بشه، باید تبدیل به یک شی COM بشه. برای این منظور باید کلاس مربوطه در دات نت بصورت COM Visible معرفی بشه، و با استفاده از regasm در ماشین مقصد رجیستر بشه. برای آشنایی بیشتر با COM و دسترسی به اشیاء دات نتی در COM می تونید این مطلب را مطالعه کنید:
    http://blogs.msdn.com/b/cristib/arch...0_2_5d00_.aspx

اگر کلاس موجود در DLL مورد نظر شما بصورت COM Visible کامپایل نشده باشه، می تونید یک کلاس جدید دات نتی تعریف کنید که از این DLL استفاده کنه، و متدها و ویژگی های مورد نظر شما را در قالب یک DLL دات نتی دیگه که COM Visible هست، ارائه کنه. بعدش اون DLL را در داخل کد دلفی خودتان استفاده کنید. در واقع DLL دومی که خودتان با دات نت می نویسید نقش یک آداپتور را برای DLL اول بازی می کند.
    چگونگی فراخوانی اشیاء COM از داخل دلفی هم بخش آخر کار هست که در انواع کتب آموزش دلفی، و در همین سایت و سایر سایت های پرسش و پاسخ بارها توضیح داده شده.

همچنین ابزار تجاری Hydra هم مدعی است میتونه ارتباط بین کلاس های دات نتی و کدهای دلفی را برقرار کنه، به نحوی که بشه از کد دات نتی بدون تغییر در دلفی استفاده کرد. قیمتش چند صد دلاره، البته شاید کرکش هم موجود باشه؛ ولی مطمئن نیستک برای کار شما نسبت به بررسی COM Visible بودن DLL فعلی یا نوشتن یک آداپتور ساده برای آن، پیچیدگی را کمتر کنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

سلام

اگر لازم باشه یک کد دات نتی از داخل یک برنامه Native اجرا بشه، باید تبدیل به یک شی COM بشه.
    علاوه بر این راه میشه از پکیج های مثل UnmanagedExports هم استفاده کرد که به ما اجازه Export کردن توابع به صورت Nativeرو میدن و به این ترتیب میشه از DLL های ایجاد شده در #Cتوی دلفی هم استفاده کنیم.

* برای استفاده از این پکیج حتما باید توی پروژه سی شارپ CPU Type رو x86 انتخاب کنیم(قبلا که اینجوری بود )
    Everything that has a beginning has an end. ... The End?

سلام
    به عنوان یک روش خیلی ساده می تونید یک برنامه exe در سی شارپ درست کنید که از dll استفاده کنه سپس در دلفی از طریق یکی از روشهای interprocess communication با برنامه سی شارپ ارتباط برقرار کنید

کاربر جدید
    محل زندگی
    system32

سلام دوستان عزيز
    راستش من اين چند روز خيلي سرم شلوغ بود به سايت سر نزدم
    آقاي كشاورز همين طور كه فرموديد من مجبور شدم يه dll ديگه با دات نت بسازم كه برام com ايجاد كنه تا تو دلفي لودش كنم آخه برنامه نويس شركت مربوطه اصلا نمي فهميد من چي ميگم
    به هر حال تشكر از توجه همتون

نقل قول نوشته شده توسط ranjbar_2 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان عزيز
    راستش من اين چند روز خيلي سرم شلوغ بود به سايت سر نزدم
    آقاي كشاورز همين طور كه فرموديد من مجبور شدم يه dll ديگه با دات نت بسازم كه برام com ايجاد كنه تا تو دلفي لودش كنم آخه برنامه نويس شركت مربوطه اصلا نمي فهميد من چي ميگم
    به هر حال تشكر از توجه همتون
    با سلام
    من هم مشكل شما رو دارم و لي با دات نت آشنايي چنداني ندارم اگر امكانش هست اين dll رو كه خودتون در دات نت ايجاد كرديد كه com رو ايجاد مي كنه اين جا بزاريد تا من هم استفاده كنم
    با تشكر

با سلام،
    امروزه انجام این کار خیلی راحته. به نظر من در این سناریو بی دردسرترین راه حل استفاده از محصول Cross Talk شرکت Atozed هست که کرکش هم همه جا وجود داره و توی اینترنت ریخته . این محصول رو در ویدئوی شماره 47 (آخرین ویدئو) از لینک زیر توضیح داده ام:
    http://www.irstu.com/?p=8490

در لینک زیر هم روش دیگه ای رو توضیح داده ام که البته مثل روش قبلی جذاب و دلچسب نیست ولی بعضی وقتها کار رو راه میندازه:
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=302371
    موفق باشید.

این دو هفته اخیر همین Cross Talk و نمونه دیگه اش CrystalNet .Net Runtime Library for Delphi پدر من رو دراوردن.
    اولی که اصلا آرایه می بینه قهر می کنه، دومی هم اشیای ابسترکت رو قبول نداره.
    الانم در حال نصب ویژوال استودیو هستم با حجم 40 گیگ ناقابل!
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل استفاده از dll در دات نت
    نوشته شده توسط azim88 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 18 تیر 1392, 09:13 صبح
  2. سوال: استفاده از dll دات نت در VB6
    نوشته شده توسط e601 در بخش VB.NET
    پاسخ: 12
    آخرین پست: جمعه 20 اردیبهشت 1392, 18:16 عصر
  3. سوال: استفاده از dll مبتنی بر دات نت 3.5 در پروژه مبتنی بر 2.0
    نوشته شده توسط madastouri در بخش C#‎‎