سلام
من روی یک برنامه کار میکنم که به دلیل نوغ ساختارش در بخشی از کار نیاز به یک پایگاه داده انعطاف پذیر داره راستش من تا حالا با دیتابیس های nosql کار نکردم چیزی که من نیاز دارم دیتابیسی هست که N شی رو به M شی ربط بده
راستش واسه یه هوش مصنوعی نیاز دارم که حجم زیادی داده رو با یه برنامه دیگه پردازش و انتخاب کنم (از بستر نت مثلا نوینر) و به دیتابیش اصلی برنامه بدم که اون بعد از انجام NLP روی ورودی از پایگاه برای پیداکردن جواب استفاده کنه
مثلا این عکس رو ببینین
DataModel.jpg
میخوام با حستحو برای key 1 به مجموعه تمام M مقدار گروه value دست پیدا کنم حالا با حستحوی key 2 تا key N هم به همین نتیحه برسم این بخش اول کار هست
یه سوال دیگه هم دارم که ممکنه فعلا استفاده نشه اما میخوام پایگاه داده مناسبش رو پیدا کنم که خواستم به این فرم پایگاه انتقال بدم سیستمو مجبور به تعویض پایگاه نشم میخوام که مجموعه value ها نیز خود زیرمجموعه خودشونو داشته باشن به عکس زیر توجه کنین
DataConnection.jpg
اینجا اگه هر سیلندر رو یک مجموعه درنطر بگیرین (مثل مجموعه ی key ها) میخوام با جستجوی یک عضو A به مجموعه ی B و C دسترسی پیدا کنیم و با جستوجوی عضو های B به C برسیم و به همین ترتیب با جستجو ی C به D این مورد جهت بهینه کردن پایگاه و کمتر کردن حجم بعدا نیاز میشه و ممکنه گروه ها همپوشانی داشته باشند
حالا بنظر شما بهتری دیتابیس برای این کار چیه ؟ فاکتور سرعت جستجو هم درنظر بگیرین ممکنه حجم پایگاه بعد از چند سال ده ها گیگ بشه