نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: آموزش اصول طراحی کامپایلر از ابتدا

Question آموزش اصول طراحی کامپایلر از ابتدا

سلام دوستان ، من میخوام توی این تاپیک ، درس اصول طراحی کامپایلر رو، در حد توانم ، آموزش بدم.

منبع تدریسم هم مطالب آموزشی دانشگاه استنفرد هست ، میخواستم نظرتون رو بدونم .

نقل قول: آموزش اصول طراحی کامپایلر از ابتدا

نیکی و پرسش؟!
    ولی پیشنهادی که میدم تمرینات و پروژه هاش را هم حل کنید
    حتی الگوریتمها و برنامه هاش را هم پیاده سازی کنید
    فقط یک بحث تیوری خشک و خالی نباشد که در انصورت زیاد فرقی با کتابها و یا کلاسهای درسی دانشگاههای خودمون نخواهد داشت
    چون بیشتر اساتید و مدرسین دانشگاههای ما که خودمم یکی ار انها هستم درس را فقط تیوری مطرح میکنند البته خیلی وقت اون را هم باهاش مشکل دارند!
    اساتید مهترم خیلی وقتا میگن این درس یا فلان درس تیوری است
    بنظر من رشته کامپیوتر در تخصصی تیوری ندارد!
    حالا هردرسی باشه حتی درس مهندسی نرم افزار یا ساختمان داده ها!
    مخصوصا تو مقطع کاردانی اصرار شدید دارم همه مفاهیم کاملا بصورت عملی و کاربردی کار شود!
    دانشجو میگه ساختمان داده ها 20گرفتم یا پایگاه داده ها همینطور ازش سوال میکنی قانون جامعیت چیست و شرح دهید مثل بلبل میگه و یا میگی نرمال سازی چیست و قوانین و سطوحش را بگو بطور کامل میگه!
    حالا به همون داشجو میگی دیتابیس یک سیستم با فلان مشخصات را طراحی کن و نرمال هم باشه نمیتوانو و یا غلط انجام میدهد و یا چندتا جدول میدی میگی ایراداتش را پیدا کن نرمالش کن باز نمیتواند !!
    یا جداول یک سیستم را میدی و ازش چند تا کوءری میخوای که با دستورات اس کیو ال بنویسه بار گیر میگنه!
    این ترم حدود 100دانشجو در درس پایگاه در دانشگاهای مختلف ازاد و دولتی و غیرانتفاعی و علمی کاربردی داشتم 10 نمره تعریفی و 5نمره طراحی جداول و نمودارer و 5نمره نوشتن کوءری بروی جداول بود حدود 98 درصد این دو سوال اخر را نتوانستن جواب بدن البته اون چند نفر دیگه هم ناقص جواب دادن!
    با توجه به اینکه نصف وقت کلاس به این دو بحث اختصاص داشته و تمرینات و مثالهای گوناگون حل شده!
    حتی خیلیاشون قبلا دوره هنرستان همین بحث را داشتن !
    ببخشید حسابی روده درازی کردم!!!!

نقل قول نوشته شده توسط pbm_soy مشاهده تاپیک
    نیکی و پرسش؟!
    ولی پیشنهادی که میدم تمرینات و پروژه هاش را هم حل کنید
    حتی الگوریتمها و برنامه هاش را هم پیاده سازی کنید
    فقط یک بحث تیوری خشک و خالی نباشد که در انصورت زیاد فرقی با کتابها و یا کلاسهای درسی دانشگاههای خودمون نخواهد داشت
    چون بیشتر اساتید و مدرسین دانشگاههای ما که خودمم یکی ار انها هستم درس را فقط تیوری مطرح میکنند البته خیلی وقت اون را هم باهاش مشکل دارند!
    اساتید مهترم خیلی وقتا میگن این درس یا فلان درس تیوری است
    بنظر من رشته کامپیوتر در تخصصی تیوری ندارد!
    حالا هردرسی باشه حتی درس مهندسی نرم افزار یا ساختمان داده ها!
    مخصوصا تو مقطع کاردانی اصرار شدید دارم همه مفاهیم کاملا بصورت عملی و کاربردی کار شود!
    دانشجو میگه ساختمان داده ها 20گرفتم یا پایگاه داده ها همینطور ازش سوال میکنی قانون جامعیت چیست و شرح دهید مثل بلبل میگه و یا میگی نرمال سازی چیست و قوانین و سطوحش را بگو بطور کامل میگه!
    حالا به همون داشجو میگی دیتابیس یک سیستم با فلان مشخصات را طراحی کن و نرمال هم باشه نمیتوانو و یا غلط انجام میدهد و یا چندتا جدول میدی میگی ایراداتش را پیدا کن نرمالش کن باز نمیتواند !!
    یا جداول یک سیستم را میدی و ازش چند تا کوءری میخوای که با دستورات اس کیو ال بنویسه بار گیر میگنه!
    این ترم حدود 100دانشجو در درس پایگاه در دانشگاهای مختلف ازاد و دولتی و غیرانتفاعی و علمی کاربردی داشتم 10 نمره تعریفی و 5نمره طراحی جداول و نمودارer و 5نمره نوشتن کوءری بروی جداول بود حدود 98 درصد این دو سوال اخر را نتوانستن جواب بدن البته اون چند نفر دیگه هم ناقص جواب دادن!
    با توجه به اینکه نصف وقت کلاس به این دو بحث اختصاص داشته و تمرینات و مثالهای گوناگون حل شده!
    حتی خیلیاشون قبلا دوره هنرستان همین بحث را داشتن !
    ببخشید حسابی روده درازی کردم!!!!
    حتمااااااااااا ، من خودم الگوریتم های این درس رو پیاده سازی کردم ، حتما هم توی مبحث علاوه بر بحث های تئوری ، چگونگی پیاده سازیش رو هم خواهم گفت ..

سلام.
    من می خوام برای زبان -c کامپایلر طراحی کنم.فاز scanner ,parser , semantic analyser نوشتم و درست کار میکنه این فازو نوشتم وقتی فایلهای خروجی رو کامپایل میکنم تا قبل از تابع yyparse() کار میکنه ولی بقیه اش تو console چاپ نمیشه یعنی خروجی نمیده لطفا کمک کنید.

تاپیک های مشابه

1. دانلود کتاب آموزش اصول طراحی وب سایت
    نوشته شده توسط javad75 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 14 آذر 1391, 19:23 عصر
  2. آموزش: آموزش چندرسانه‌ای اصول طراحی وب با php
    نوشته شده توسط AMIBCT در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 24 خرداد 1391, 08:14 صبح
  3. آموزش: آموزش اصول طراحی پروژه های وب سایت
    نوشته شده توسط golnouri در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 24 اردیبهشت 1390, 21:44 عصر
  4. سوال: دنبال آموزش اصول طراحی قالب می گردم.
    نوشته شده توسط phpweb در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 06 فروردین 1390, 18:49 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •