نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: پیغام خطا

کاربر دائمی آواتار mehdi58
    محل زندگی
    Utopia

پیغام خطا

سلام
    پیغام خطای زیر به چه دلیله ( یعنی به چه علت اتفاق می افته ) :

Error 823 : I/O error ( bad page ID) detected during read at offset 0x0000000019e000b in file ‘d:\program files \ Microsoft Sql Server \Mssql\Data\MyDB_Data.MDF’

متشکرم

احتمالا اشکال در فایل وجود داره. از dbcc checkdb استفاده کنید

کاربر دائمی آواتار mehdi58
    محل زندگی
    Utopia
    من قبلا از اون استفاده کردم اما باز هم مشکل حل نشد !!!

dbcc checkdb برای رفع اشکال نیست، فقط کمک میکنه محل اشکال در فایل کمی دقیقتر مشخص بشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    مشکل جالبیه خود مایکروسافتم فقط سمبل کرده، من کامل نخوندمش ولی تاپیک مربوط به همین خطا تو مایکروسافته شاید یه چیز بدرد بخوری داشت (البته بعید میدونم) :
    http://support.microsoft.com/default...b;en-us;828339

به اعتقاد من موضوع سمبل کردن نیست، بلکه این اشکال اساسا متوجه SQL Server نمیشه. زمانی که اشکال در نوشتن اطلاعات پیش بیاد، مثل خرابی در دیسک، نوسان برق و تاثیرش بر روی Head هارد دیسک و یا هر نوع اشکال در IO، اینجا از دست مایکروسافت کاری ساخته نیست چون اشکال نرم افزاری نبوده. فقط در صورت داشتن Backup منظم، میشه Restore انجام داد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    اینها رو خود مایکروسافت میگه (در آدرس بالا که ارسال شده)، ولی بهتره یه راه حلی چیزی هم بگه.

بعضی از اشکالات توسط DBCC CHECKDB به صورت اتوماتیک Repair میشن. به عنوان مثال، در حین ورود 1000 رکورد (یکباره) به جدول، ممکنه موقع نوشتن Footer در یک Page که به Page بعد از خودش میخواد آدرس بده، مشکلی پیش بیاد و این آدرس نوشته نشه. اینجا با توجه به وجود اصل دستور در Log File احتمال یک Rollback موفقیت آمیز وجود داره و دیتابیس رو از صدمه فیزیکی محافظت میکنه. حداکثر کاربر باید دستور Insert رو مجددا اجرا کنه. اما در بعضی حالتها ممکنه به دلیل اشکالات فیزیکی، اصل دستور هم Log نشده باشه. حالا یک معادله وجود داره با 2 مجهول! لذا هیچ راه حلی غیر از Restore نمیشه ارائه کرد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •