نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: تفاوت Delegate و Event

تفاوت Delegate و Event

سلام دوستان

من داشتم راجع به Event ها و Delegate ها تحقیق میکردم و اونطور که من متوجه شدم در نگاه اول و تست کوچیکی که کردم این دو باهم برام تفاوتی نداشت. سوالم اینه که تفاوتشون چیه و چرا وقتی کاری رو با delegate‌ میشه انجام داد از event استفاده کنیم؟

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: تفاوت Delegate و Event

نقل قول نوشته شده توسط ProUnity مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

من داشتم راجع به Event ها و Delegate ها تحقیق میکردم و اونطور که من متوجه شدم در نگاه اول و تست کوچیکی که کردم این دو باهم برام تفاوتی نداشت. سوالم اینه که تفاوتشون چیه و چرا وقتی کاری رو با delegate‌ میشه انجام داد از event استفاده کنیم؟

با تشکر
    سلام
    یک event هم یک نوع delegate هست که یه سری کارهای اضافی انجام می‌ده. مثلاً شما می‌تونی با اپراتور + یک event رو به شی خودت اضافه کنی.
    و این که برای event یک مجموعه وجود داره به صورتی که برای یک شی شما می‌تونی چند تا event handler تعیین کنی.

صبا صبوحی

delegate ها یک ساختار داده هستند که تنها آدرس توابع رو نگهداری می کنند. در هنگام تعریف یک نماینده یا delegate شما نوع توابع رو مشخص میکنید.
    اما eventها ساختار داده ای نیستند. مکانیزمی مثل خصوصیت ها و متد ها هستند که برای پیاده سازی ارسال پیام استفاده می شوند. بعبارت دیگر برای فرستادن پیام یا همون با خبر سازی اشیا از رخدادی درونی از event ها استفاده میشود. این مکانیزم جهت تکمیل نیاز به آدرس توابعی که در رخداد مربوطه ثبت نام کرده اند دارد. این آدرس ها در متغیری از نوع delegate مربوطه ذخیره میشوند. بدین ترتیب اشیا میتوانند تنها با متدهای خاصی (مطابق با delegate) در رخداد خاصی از شی دیگری ثبت نام کنند و شی صادر کننده رخداد (پیام) هم توسط متغیری از نوع delegate آدرس این توابع رو نگهداری می کند تا در موقع مناسب فراخوانی کنند.

تاپیک های مشابه

1. مقاله: Custom Event Handling in C#‎ - Part1 : Delegates
    نوشته شده توسط hdv212 در بخش مقالات مرتبط با Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 26 مهر 1392, 00:27 صبح
  2. آموزش: آموزش Delegate & Event
    نوشته شده توسط gwbasic در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 06 مهر 1392, 21:58 عصر
  3. تفاوت بین delegate و event در چیست؟
    نوشته شده توسط mohsen_csharp در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 11 فروردین 1388, 09:55 صبح
  4. مقاله: Custom Event Handling in C#‎ - Part1 : Delegates
    نوشته شده توسط hdv212 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 12:56 عصر
  5. Delegate ,Event ,Event Handler , EventArg....
    نوشته شده توسط programmable در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 09:33 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •