نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: روش های جدید هوش مصنوعی

روش های جدید هوش مصنوعی

سلام.
    دوستان در مورد پروژه Numenta چی می دونید؟
    در مورد Hierarchical temporal memory ؟

ظاهرا اتفاقات جالبی در شرف وقوع هست و ما بی خبریم..
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار darknes666
    محل زندگی
    دونستنش فایده ای نداره

نقل قول: روش های جدید هوش مصنوعی

شرکت آی‌بی‌ام موفق به ساخت یک کامپیوتر ویژه شده است که به نوع خاصی از هوش مصنوعی مجهز است که به آن اجازه یادگیری می‌دهد و در حقیقت این کامپیوتر از مغز انسان تقلید می‌کند.
    شرکت آی‌بی‌ام به عنوان یکی از پیشگامان فناوری‌های نوین شناخته می‌شود و همواره اختراع‌های این شرکت بدون هجوای رسانه‌ای می‌توانند قابلیت‌هایی باورنکردنی را به زندگی ما اضافه کنند. آخرین اختراع این شرکت به یک ساختار خاص از جنس هوش مصنوعی باز می‌گردد که Numenta نام دارد و می‌تواند عملکردی مشابه عملکرد مغز انسان داشته باشد.
    این کامپیوتر ویژه می‌تواند از کارکرد مغز انسان تقلید کرده و با ساختاری مشابه به یادگیری از رخدادهای پیرامون خود بپردازد. این امر تا حدی هیجان انگیز و در عین حال ترسناک به‌حساب می‌آید زیرا از هنگام ساخت کامپیوتر، همواره ترس از غلبه هوش مصنوعی بر انسان در میان نوع بشر وجود داشته است.
    این پروژه برای مدت زمان سه سال در سکوت خبری به کار خود ادامه می‌داد و در حقیقت مغز متفکر این اختراع کسی بود که سه سال پیش از شرکت اچ‌پی به آی‌بی‌ام پیوسته بود تا بتواند بدون سروصدا به ساخت این محصول منحصر به‌فرد بپردازد و هم‌اکنون نیز این محصول آماده تست‌های عملیاتی است تا بتوان از آن برای ایجاد کاربردهای جدید استفاده کرد.
    پروژه Numenta از این نظر بسیار با اهمیت است که برخلاف دیگر کامپیوترها از منطق دیجیتالی پیروی نمی‌کند بلکه با ساختاری شبیه به واقعیت بیولوژیکی ساخته شده است ولی باید برای یادگیری هرچیزی برای آن چندین مثال مختلف را ارائه کرد و سرانجام پس از دریافت تعداد کافی از مثال‌ها، این کامپیوتر می‌تواند عملکرد خیره‌ کننده‌ای را با برداشت کردن از این مثال‌ها و نتیجه‌گیری مشابه مغز انسان به نمایش بگذارد. آی‌بی‌ام از ارائه اطلاعات بیشتر در این باره خودداری کرده است.
    منبع: جام جم کلیک

چیز بیشتری پیدا کردم براتون میزارم

قربونت برم آخه این که رفتی سرچ زدی کپی کردی که نشد جواب.
    هم ویکی، هم اون صفحات خبری فاقد بار علمی رو من هم دیدم.
    چه چیزی می دونید که ساز و کار رو شرح داده باشه نه این اخبار پوچ.
    دیشب یکی از دوستان که دکترای عصب شناسی (نورولوژی) داره این مطلب رو درمیون گذاشت، و مدعی شد که روشهایی که در این پروژه به کار رفته باب جدیدی رو در هوش مصنوعی باز کرده و نیز این متد جدید یادگیری، شبکه های عصبی مصنوعی رو کنار زده، فکرش رو کنید که شبکه های همینگ و سایر شبکه های عصبی در این ادعا روش قدیمی و فاقد بازدهی مناسب ذکر شدند.
    برام جالب شد، سعی کردم از خلال متن زبان اصلی این پروژه که از قضا متن باز هم داره پیش میره، الگوریتم رو لااقل دست و پا شکسته بفهمم که موفق نشدم.
    سایر دوستان عزیز، خبری لینکی پی دی افی ندارند؟
    برادر کرامتی، برادر آشتیانی، حامد جان چیز به درد بخوری در این باره شنیدید؟

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار darknes666
    محل زندگی
    دونستنش فایده ای نداره

نقل قول نوشته شده توسط You-See مشاهده تاپیک
    قربونت برم آخه این که رفتی سرچ زدی کپی کردی که نشد جواب.
    هم ویکی، هم اون صفحات خبری فاقد بار علمی رو من هم دیدم.
    چه چیزی می دونید که ساز و کار رو شرح داده باشه نه این اخبار پوچ.
    دیشب یکی از دوستان که دکترای عصب شناسی (نورولوژی) داره این مطلب رو درمیون گذاشت، و مدعی شد که روشهایی که در این پروژه به کار رفته باب جدیدی رو در هوش مصنوعی باز کرده و نیز این متد جدید یادگیری، شبکه های عصبی مصنوعی رو کنار زده، فکرش رو کنید که شبکه های همینگ و سایر شبکه های عصبی در این ادعا روش قدیمی و فاقد بازدهی مناسب ذکر شدند.
    برام جالب شد، سعی کردم از خلال متن زبان اصلی این پروژه که از قضا متن باز هم داره پیش میره، الگوریتم رو لااقل دست و پا شکسته بفهمم که موفق نشدم.
    سایر دوستان عزیز، خبری لینکی پی دی افی ندارند؟
    برادر کرامتی، برادر آشتیانی، حامد جان چیز به درد بخوری در این باره شنیدید؟
    شاید پروژه درحد ما نیست,وگرنه باید بشه ازش سردرآورد.این یه موضوع خیلی تخصصی هستش.
    الان من یه موضوع بگم مثلا تاثیر دمای بسیار زیاد بر روی واکنش ذره ی بنیادی کوارک.
    خب کلی مطلب راجبش هست اما مطالب علمیش در حد دکترای فیزیک کوانتومه که من و شما تو اون عوام حساب میشیم.
    شما میگی چیز به درد بخور,خب منظورتون رو متوجه نمیشم؟یعنی الان از بیس الگوریتمو شرح بدیم؟
    من متوجه نشدم چی میخوایین.از طرفی قرار نیست هرچی تو پروژه هست راحت در اختیار ما باشه.
    البته بیشتر سعی میکنم اون مطلبی که مد نظرشما هست روپیدا کنم.لطفا یک مقدار بیشتر توضیح بدین .
    ولی من یه فکری دارم بزنم به تخته شما تجربتون از من خیلی بیشتر هستش طبیعی هست که آدمای دیگه ای هم مثل من هستن که اولین باره با این پروژه آشنا شدن.حالا من میگم یکم مطالبی بزاریم که در حد کاربرای دیگه هم باشه بعد که این مطالب تموم شد میتونیم تخصصی ترش بکنیم.حالا این نظر بنده هست.دوس دارم نظرتونو بدونم.آخه همونطور که گفتین مطالب علمی و پربار به زبان فارسی وجود نداره خوشحال میشم بتونم با نوشتن مطالبی درباره ی این پروژه وقتمو پر کنم و خودمم یه سری چیزای تازه یاد بگیرم.
    آخرین ویرایش به وسیله darknes666 : شنبه 03 مرداد 1394 در 21:14 عصر

سلام
    فکر می کنم اتفاق اصلی حدود سال 1987-88 افتاد که شبکه های بیزی توسط Judea Pearl و افراد دیگه توسعه داده شد به خاطر همین نوآوری در سال 2011 بالاترین جایزه علوم کامپیوتر توسط ACM به Judea Pearl اهدا شد
    این HTM (مربوط به سال 2008 )می شه گفت به کار بردن و تخصصی کردن شبکه های بیزی در حل بعضی مسائل و مواجهه با بعضی انواع داده خاص مثلا داده های زمانی هست

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام.
    محاسباتی که در مقابل محاسبات عددی کامپیوترها قرار میگیره، روش محاسبات فازی است. یعنی بجای استفاده از 0 و 1 برای نشان دادن یک عمل منطقی، از بازه ی 0 تا 1 استفاده میشه و هرچه عدد مورد نظر به 1 نزدیکتر باشه احتمال بیشتری برای اون در نظر گرفته خواهد شد. اساس این منطق رو پروفسور لطفی زاده در سال 1965 بنا نهاد و تا به امروز دستگاهی که بتونه بر این اساس کار کنه ساخته نشده بود. با تولید این نوع رایانه (bio computer) در شرکت IBM در واقع مدارهای انتقال سیگنال بطور فازی عمل کرده و امکان نوشتن برنامه ای جهت استفاده از قدرت واقعی منطق فازی (روش موجود در مغز موجودات زنده) فراهم شده است.
    در این نوع رایانه های میشه با فرکانهای بسیار کمتر از فرکانس پردازنده های عددی، محاسبات بسیار بیشتری رو انجام داد : به عنوان مثال بازده پردازنده بیولوژیکی با فرکانس 100 کیلو هرتز ده ها برابر بازده یک پردازنده 8 هسته ای قدرتمند عددی هست!
    اتفاقی که در مغز جانوان می افته هم بهمین صورت هست. سلول های عصبی با استفاده از اتصالاتی به نام سیناپس اطلاعات رو انتقال میدن. این انتقال توسط مولکول های شیمیایی (فکر کنم سدیم و پتاسیم) صورت میگیره. این جریان مولوکولی میتونه کم باشه یا زیاد و سریع صورت بگیره. بنابراین سلول عصبی میتونه با اندازه گیری میزان این انتقال (فرض کنید یک چیزی بین 0 و 1) تصمیم میگیره که چه عکس العملی نشون بده

امیدوارم مطلب مفید بوده باشه.
    سوالی بود در خدمتم

محل زندگی
    در قلب دوستان

کامپیوترهای بیولوژیک رو با انواع کوانتومی نباید اشتباه گرفت. چراکه کامپیوترهای کوانتومی در نهایت فقط سرعت بالاتری رو ارائه میکنن.
    در حالی که کامپیوترهای بیولوژیکی برای مواردی که نیاز به تصمیم گیری داره کاربرد دارن مثل مواردی که در زمینه هوش مصنوعی وجود داره

فکر می کنم اشتباه می کنید.
    این پروژه روی سیستم های عادی ران شده و در حال حاضر هم امکان اضافه کردن افراد جدید برای ادامه کار وجود داره.
    چیزی که شما گفتید با پروژه ای که تعریف شده دو تا چیز جداست.
    منطق فازی در نهایت به صورت خروجی عددی (ماتریسی) نمایان می شه، و همگرا به یکی از نمونه ها می شه (معمولا)
    این پروژه از ساختار های عادی شبکه های عصبی مصنوعی که نرون توش تعریف می شه فراتر رفته.
    سایت پروژه

فعلا وقت نکردم بصورت جدی بخونمش. لطفا اگر کسی مطلب فارسی داره دریغ نکنه.

نرم افزار پخش مویرگی

محل زندگی
    در قلب دوستان

فکر می کنم اشتباه می کنید.
    این پروژه روی سیستم های عادی ران شده و در حال حاضر هم امکان اضافه کردن افراد جدید برای ادامه کار وجود داره.
    چیزی که شما گفتید با پروژه ای که تعریف شده دو تا چیز جداست.
    منطق فازی در نهایت به صورت خروجی عددی (ماتریسی) نمایان می شه، و همگرا به یکی از نمونه ها می شه (معمولا)
    این پروژه از ساختار های عادی شبکه های عصبی مصنوعی که نرون توش تعریف می شه فراتر رفته.
    سایت پروژه

فعلا وقت نکردم بصورت جدی بخونمش. لطفا اگر کسی مطلب فارسی داره دریغ نکنه.

بله درست میگید.
    با اینحال پس باز هم نمیشه از این سیستم جدید انتظار داشت مثل مغز انسان عمل کنه... چون محدود به محاسبات 0و1 هست
    من پروژ] شناسایی چهره انسان رو که مینوشتم یک روز با خودم فکر کردم که بیام روشی رو که مغز انسان برای شناسایی چهره افراد بکار میبره استفاده کنم.
    ولی بعد از مدتی فهمیدم اینکار فعلا شدنی نیست
    برای مثال من با حتی نگاه کردن به پشت سر دوستم، میفهمم که اون کیه ولی با روش های فعلی حتی تغییر زاویه صورت باعث میشه کلی نتایج تغییر کنه (در تعداد رکورد های زیاد)

خیلی با حرفتون موافق نیستم. شبیه سازی با سیستم صفر و یک هم امکان پذیره.
    برنامه های جدید حتی با نگاه به پشت سر یک نفر می تونن حدس بزنن که کیه.
    فقط و فقط به میزان train شدن برنامه بستگی داره.
    همون اتفاقی که در مغز انسان می افته.
    شما هم اگر من رو ببینی، با نگاه به پشت سرم ممکنه نشناسی اما اگر به حد کافی من رو دیده باشی، می شناسی.
    به اساس سیستم های شبکه عصبی (و نه هوش مصنوعی سنتی مثل روشهای بک ترک و این چیزا) یک نگاهی بندازید. مثلا شبکه پرسپترون که از همه ساده تره. یا اگر قبلا آشنایی داشتید باهاش، قسمت یادگیری رو ببینید.
    آخرین ویرایش به وسیله یوسف زالی : یک شنبه 18 مرداد 1394 در 14:51 عصر

نرم افزار پخش مویرگی

محل زندگی
    در قلب دوستان

برنامه های جدید حتی با نگاه به پشت سر یک نفر می تونن حدس بزنن که کیه
    اگر واقعا وجود داشته باشه که من خیلی دنبالشم. لطف میکنید نام ببرید؟ یا حتی یک رفرنس؟
    البته لطفا فیسبوک رو مثال نزنید چون روش فیس بوک برای شناسایی افراد استفاده از تگ های دوستان و بقیه بازدید کنندگان است !!!
    همون اتفاقی که در مغز انسان می افته.
    بعید میدونم دقیقا همون باشه

در جایی می دیدم، فکر می کنم تو NSA یا یه همچین چیزی بود. نام برنامه رو نمی دونم اما اونها این ادعا رو داشتند. ساخت چنین چیزی هم اصلا بعید نیست، با صرف وقت کافی می تونید انجامش بدید.
    اگر تونستم اسم برنامه اش رو پیدا کنم همینجا می گذارم.
    یک کتابی بود فکر میکنم به نام "روان شناسی کودک - ژان پیاژه" یا همچین چیزی، روند ارتباط نرونی در مغز کودک رو توصیف کرده بود، بعد از ساخت برنامه ای با قابلیت یادگیری، باید اون رو برای یادگیری زیر آموزش ببرید. و این که شما چه خروجی ای ازش می گیرید بستگی خیلی زیادی داره به این که چجوری آموزشش دادید.
    مهم این نیست که سیستم زیرساخت شما کربنی هست یا سیلیکونی، دودویی هست یا آنالوگ، قطعی هست یا فازی، مهم اینه که با هرکدوم از این روشها می شه دیگری رو شبیه سازی کرد. شاید سیستم کندتر یا بهینه تر بشه، اما شدنیه، در تعریف نرون در شبکه های عصبی تقریبا همون تعریفی رو داریم که در پزشکی داریم.
    کتاب شبکه های عصبی مصنوعی دکتر منهاج رو نگاه بندازید، مطالب خوبی داره.

نرم افزار پخش مویرگی

محل زندگی
    در قلب دوستان

مرسی میرم دنبالش
    دعا کنید موفق بشم

تاپیک های مشابه

1. سوال: سایت های مرجع آموزش روش های جدید و حرفه ای طراحی سایت
    نوشته شده توسط FingerPrint در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 02 تیر 1392, 10:45 صبح
  2. گفتگو: روش های جدید افزایش بازدید
    نوشته شده توسط m-amin در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 27 فروردین 1392, 23:13 عصر
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 03 خرداد 1391, 17:45 عصر
  4. روش های جدید برای Unpack
    نوشته شده توسط r00tkit در بخش امنیت در نرم افزار و برنامه نویسی
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 04 بهمن 1389, 17:12 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید