نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نصب نرم افزار روی سرور

نصب نرم افزار روی سرور

1- برای نصب نرم افزار اجرائی ویژوال فاکس پرو روی سرور چکار باید کرد ؟
    2- برای نصب روی کلاینتها چه اعمالی باید انجام داد ؟
    3- آیا روی کلاینتها باید نرم افزار هم اینستال شود ؟

من برنامه اصلی به همراه کتابخانه های مربوطه رو روی سرور نصب میکنم و روی کلاینتها هم یک برنامه نصب ساختم که فقط کتابخانه ها رو نصب کنه.

متشکرم
    فقط بفرمائید ارتباط اینها را چگونه برقرار کردید . منظورم بین کلاینت و سرور
    یعنی روی کلاینت چگونه اجرا میشود ؟

اگر روی لن کار میکنید شاید بهتر باشه که نرم افزار رو روی سرور نصب کنید و بعد یه درایو مجازی روی کامپیوترهای ورک استیشن بسازید (با اکسس مناسب) و بعد شورت کاتی برای اجرای برنامه بسازید. البته این روش خیلی ابتداییه. خاطرتون نره که RESOURCE=OFF رو در CONFIG.FPW سرور استفاده کنید تا مشکل اور رایت FOXUSER.DBF و FOXUSER.FPT رو نداشته باشید و دیتابیس هاتون رو هم SHARED باز کنید.
    این روش برای برنامه های نقلی شاید بد نباشه اما برای برنامه های حرفه ای پیشنهادم اینه که از SQL استفاده کنید و دیتا رو به تناسب کوئری کاربر بخونید تا سرعت مناسبی بدست بیاد. برای ارتباط با SQL هم میتونید از کانکشن های DSN استفاده کنید که بد نیست.
    پیشنهاد بعدی ام اینه که در مورد شبکه، ارتباط با دیتابیس روی شبکه و ... مطالعه کنید. دنیای بزرگی داره و در یک پست و دو پست نمیشه تشریح کرد. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    سلام
    برای برنامه نویسی تت شبکه سه راه وجود دارد :
    1 : استفاده از بانک های فاکس بصورت Share
    2 : استفاده از بانک های فاکس به همراه ODBC
    3 : کار با SQL Server
    در هر سه مورد کای تنظیمات دسترسی با بانک های اطلاعاتی در برنامه تعریف بشود و احتیاج به سرور و یا کلاینت نیست مگر اینکه بخاهید مثلا یک مسنجر بنویسید
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

binyaz2003 گرامی،
    نه فقط برای نوشتن مسنجر بلکه من خیلی جاها دیدم خواندن اطلاعات با استفاده از ODBC سرعت رو بسیار بالا میبره و فراموش نکنید که بار سرور رو هم کم میکنه و اجازه میده سرور به کار ارائه دیتا مشغول بشه و فاکس روی کلاینت کارش رو بکنه. البته گاهی هم توصیه میشه که همه کار روی سرور انجام بشه چون کلاینت ها کامپیوترهای ضعیف تری هستند.
    به عقیده من برنامه نویس باید بررسی کنه که در چه محیطی برنامه اش اجرا میشه، چه مقدار دیتا رد و بدل میشه و یکی دو تست هم در همون محیط به هر دو شیوه انجام بده و بعد تصمیم بگیره که چه باید بکنه. معمولا دیتای با حجم بالا (اگر از دو گیگ بیشتر شد که راه دیگه ای نداره) باید بره داخل دیتا بیس انجین و گرنه سرعت مناسبی بدست نمیاد. البته ظریفی می گفت که چرا باید دیتا اونقدر حجیم بشه؟ میشه دیتا رو تقسیم کرد در بانکهای مختلف و این عدم توانایی برنامه نویسه که حجم بالایی از دیتا رو در یک بانک ذخیره کنه. مثلا میشه هر روز یک بانک ایجاد کرد که اطلاعات همون روز رو ثبت کنه. اما اگر امکان استفاده از مثلا SQL وجود داره چرا نه؟

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    برای مسنجر قضیه خیلی فرق میکنه
    حتما باید نرم افزار سرور وجود داشته باشه و حداقل اگر از فاکس برای سرور استفاده میشه از winsock و پروتکل TCP/IP استفاه بشه کاری به ODBC نداره!
    من خودم همیشه برای کار شبکه SQL Server رو پیشنهاد میکنم
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •