نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: API و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

API و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

سلام دوستان،

چند وقتی هست برام این مسأله ای که الان قراره بپرسم سؤال شده بود، و خب بسیار هم جستجو کردم و نتیجۀ خیلی خوبی پیدا نکردم. حالا احتمالاً بلد نبودم چطوری جستجو کنم، ولی خب به نظرم اومد بپرسم و کمی از تجربه های دوستان مجرب سایت برنامه نویس استفاده کنم :)

ببینید، سایت هایی مثل یاهو و مایکروسافت مشخصاً وب سرویس ها یا حالا API هایی رو در اختیار توسعه دهندگان قرار میدن که اکثراً خروجی Json هم دارن و ما توسعه دهنده ها هم داخل پروژه هامون استفاده می کنیم. مثلاً برای آب و هوا و ...؛ خب منبع این وب سرویس خودشون هستند. یعنی وب سرورهاشون یا API هاشون وابسته به جای دیگه ای نیست و منبع اطلاعاتی این موارد اغلب خودشون هستن (یا سازمان های وابسته).

حالا من سؤالم بومی تر هست. آیا چنین امکانی (یعنی چنین وب سروری یا API) برای دریافت آخرین نرخ ارز و سکه و طلا و خودرو و خیلی چیزای دیگه که معمولاً داخل سایت ها می بینیم داخل ایران وجود داره؟ یه منبع اصلی؟

شاید سؤالم کمی مبهم باشه، برای همین بیشتر توضیح میدم؛ الان ما سایت هایی مثل اینا رو داریم:
    http://www.fibazar.ir/web-service/
    http://www.tgju.org/api
    و...

که API یا وب سرویس بعضی از چیزایی که من گفتم رو بهمون میدن (مثل سکه و ارز و طلا). البته با دریافت هزینه! اما خودشون قیمت خودرو و مصالح ساختمانی و آهن آلات و موبایل و تبلت و ... رو هم دارن؛ این موارد جزء وب سرویس فروشیشون نیست.

من سؤالم اینه که اینا خودشون این اطلاعات رو از چه طریقی در اختیار دارن؟

این رو میدونم که به راحتی میشه اطلاعاتی که میخوام رو از این سایت ها استخراج کنم. ولی خب مسأله اینه که خود این سایت ها اطلاعاتشون رو از جای خاصی استخراج نمی کنن! یا اگه می کنن خب از کجا این استخراج رو انجام میدن؟ آیا وب سرور یا API خاصی وجود داره که من بتونم از اون طریق به این اطلاعات دسترسی داشته باشم و ازشون استفاده داشته باشم؟

امیدوارم تونسته باشم سؤالم رو خوب مطرح کرده باشم. باز اگه می بینید ابهامی باقی هست، بهم بگید تا بیشتر توضیح بدم.

ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید :)

نقل قول: API و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

در نظر داشته باشید، سؤال من کمتر حالت برنامه نویسی داره و بیشتر سؤالم در مورد اینه که منبع اصلی این اطلاعات از کجاست و این اطلاعات در واقع از کجا فراهم میشه؟

مثلاً برای نرخ ارز بانکی، منبع اصلی و معتبر این لینک => http://www.cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx محسوب میشه. این رو میدونم؛ میخوام برای نرخ ارز بازار و خودروی داخلی و خارجی و سکه و طلا و آهن آلات و مصالح ساختمانی و امثالهم منابع اصلی رو بشناسم.

نقل قول: API و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

وب سرویس نرخ ارز - 1000درخواست رایگان
    تیم طرحی و برنامه نویسی سانی وب

آفر ویژه برای دوستان برنامه نویس ، شرایط :

نمایش تصویر امکانات

در سایت وب سرویس ثبت نام رایگان نمایند و همچنین در این تاپیک اعلام و با ارسال پیام خصوصی به همین نام کاربری انجمن نسبت به دریافت 1000 درخواست رایگان اقدام نمایند .

پشتیبانی بر خط :
    sunnywebco@gmail.com
    api.sunnyweb.ir

تاپیک های مشابه

1. سوال: علت از کار افتادن سرویس مربوط به share فایلها یا Printer در برخی از کلاینتها
    نوشته شده توسط davood59 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 14 تیر 1391, 19:52 عصر
  2. این eror وب سرویس مربوط به چیست ؟
    نوشته شده توسط Tintirio در بخش Silverlight
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 31 مرداد 1390, 21:25 عصر
  3. سوال: استفاده از Remote Access و وب سرویس WCF به طور همزمان
    نوشته شده توسط fidelio در بخش WCF , Web Services , .Net Remoting
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 06 بهمن 1389, 21:56 عصر
  4. سوال: اشکال در اضافه نمودن وب سرویس .net به netbeand
    نوشته شده توسط mhaeri در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 14:44 عصر
  5. مشکل در اضافه کردن وب سرویس (مربوط به Visual studio 2008)
    نوشته شده توسط Yama12 در بخش WCF , Web Services , .Net Remoting
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 14 تیر 1388, 10:50 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •