نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ایجاد کادر و یا خط افقی در اندروید استودیو

ایجاد کادر و یا خط افقی در اندروید استودیو

سلام خسته نباشید
    ببخشید چطور میتونم برا متن هایی که در نرم افزار قرار میدم یه کادر تعیین کنم یا یه خط افقی تا مثلا دو نوشته که جدا از هم هستن قاطی نشن اخه هر چی مینویسم حتی فاصله یا چیز دیگه ای بینشون نمیشه داد البته اگه توسط خود اندروید استودیو اینکار رو راهنمایی کنید ممنون میشم

نقل قول: ایجاد کادر و یا خط افقی در اندروید استودیو

سلام

یه راه اینه که از یه imageview استفاده کنین. عرض اون رو match_parent قرار بدین و ارتفاعش رو 1. بعدش یه رنگ برای بکگراندش در نظر بگیرین.
    راه دیگه اینه که از یه listview استفاده کنین و متن هارو توی اون نمایش بدین که به صورت اتوماتیک بین هر سطرش یه جداکننده قرار میگیره.

معمولا textview میتواند برخی از تگهای html را تفسیر کند و فکر میکنم با استفاده از آن تگها خیلی راحت میتوانید چنین کاری را انجام دهید
    مثلا تگ <hr> یک خط افقی به طول عرض صفحه ترسیم میکند (البته نمیدانم این تگ را textview میشناسد یا خیر)
    بجای textview میتوانید از WebView استفاده کنید که در تفسیر تگها مانند textview محدودیت ندارد و تمام تگهای html را میشناسد و حتی میتوانید از استایلهای CSS و JavaScript هم استفاده کنید

ممنون از هر دو عزیز بابات پاسخ ها تگ
    <hr> رو قبلا استفاده کرده بودم که نمیشناسه منتها این مشکلم حل شد فقط حالا موندم چطور صفحه بندی میشه کرد مثلا یک اکتیویتی که ساختم اصلا میشه صفحه بندیش کرد یا باید صفحه ایجاد بشه؟

خیلی ساده!

<View
    android:layout_width = "fill_parent"
    android:layout_height="2dp"
    android:background="#FF0000" />

خیلی ممنون
    از کمک همه دوستان تشکر میکنم یه کتاب میخواستم بسازم برا پایان نامه لازم بود اخه یه غلطی کردم به این استاد عقده ای گفتم سایت دارم اونم گیر داده که نرم افزار اندروید بسازم تا نمرمو بده اما اخه مگه میفهمه نرم افزار اندروید چه ربطی به وب مستری داره برا همین کتابو ساختم شاید کوتاه بیاد فردا میزارمش اینجا ببینم دوستان اشکالی توش میبینن یا نه اخه بعضی قسمت هاش رو چون وارد نبودم از چیزایی استفاده کردم که بعید میدونم برنامه نویسای قوی اینکارو کنن مثلا برا صفحه بندی مطالب کتاب اومدم اخر هر صفحه دکمه عقب و جلو گذاشتم که روش که کلیک شد به اکتیویتی بعدی که یه صفحه جدا هست هدایت بشن یعنی هر صفحه یه اکتیویتی جداست حالا نمیدونم ایا این درسته یا نه

تاپیک های مشابه

1. خطا بعد از ایجاد پروژه جدید در اندروید استودیو
    نوشته شده توسط parniaznet در بخش Android Studio
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 21 فروردین 1395, 09:42 صبح
  2. ایجاد فایل apk در اندروید استودیو
    نوشته شده توسط ali.s7092 در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 14:22 عصر
  3. طراحی خط افقی در css
    نوشته شده توسط miladdn13 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 08 شهریور 1393, 13:56 عصر
  4. حرکت افقی در اندروید
    نوشته شده توسط erfane.r در بخش Android Studio
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 24 شهریور 1392, 07:49 صبح
  5. سوال: کشیدن خط افقی در css
    نوشته شده توسط mazaher5723 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 25 خرداد 1392, 15:24 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •