نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: کسی هاستی واسه ASP5 MVC6 سراغ داره؟

Angry کسی هاستی واسه ASP5 MVC6 سراغ داره؟

سلام دوستان

کسی هاست ایرانی یا خارجی سراغ داره که از ASP5 MVC6 پشتیبانی کنه؟؟ (فرقی نمی کنه . net core باشه یا Full .net هردوشو نیاز دارم )

متاسفانه Azure موقع ثبت نام شماره موبایل خارج از کشور می خواد که کد فعال سازی رو پیامک کنه. (کسی راهی واسه حل این مشکل سراغ داره؟)

من به یه هاست خارجی پیام دادم گفت که ما فقط از دات نت 4.6 پشتیبانی می کنیم ولی MVC6 پشتیبانی نمی کنیم.
    با هاست پویاسازان تماس گرفتم و گفتن به دات نت ربطی نداره فقط سورس کد ها رو توی هاست ما کپی کن.
    واقعا گیج شدم به الاخره کدومشون درست میگه !!!!!!!

جالب اینجاست که ASP5 روی لینوکس هم اجرا میشه.... اونوقت باید این همه دنبال هاستی بگردم که از ASP5 پشتیبانی کنه!!!

ممنونم

نقل قول: کسی هاستی واسه ASP5 MVC6 سراغ داره؟

در نسخه ی جدید ASP MVC6 یا همان ASP Core 1.0 به دلیل استفاده از تکنولوژی جدید DNX دیگر مفهوم دات نت مرکزی از بین رفته است.
    به این معنی که لازم نیست که در سرور یا هاستی که خریداری میکنید نسخه ی خاصی از دات نت (یا ASP)نصب شده باشد.
    تمامی فایلهای مورد نیاز پروژه به همراه نسخه ای که از پروژه publish میکنید در دسترس است.

پوشه ی پابلیش دارای دو پوشه به نامهای approot و wwwroot است.
    سایت شما در IIS باید به wwwroot اشاره کند. در فایل web.config این پوشه مسیر approot داده شده و پروژه بدون مشکل لود خواهد شد.

تنها مسئله پشتیبانی هاست از ماژول http platfom handler است.
    این یک ماژول بسیار کم حجم در حد چند کیلوبایت است که باید روی IIS نصب شود .

در سرورهای مجازی و حقیقی که دسترسی مستقیم به سیستم عامل و IIS وجود دارد به راحتی میتوانید با استفاده از Web installer نصب کنید.
    در سرورهایی که دسترسی شما محدود به Website panel است نصب ماژول ممکن نیست و باید از هاست درخواست کنید که این ماژول را روی سرور شما فعال کند.
    این ماژول به صورت پیشفرض در IIS نصب نیست.

لازم نیست که در سرور یا هاستی که خریداری میکنید نسخه ی خاصی از دات نت (یا ASP)نصب شده باشد.
    تمامی فایلهای مورد نیاز پروژه به همراه نسخه ای که از پروژه publish میکنید در دسترس است.

تنها مسئله پشتیبانی هاست از ماژول http platfom handler است.

در سرورهایی که دسترسی شما محدود به Website panel است نصب ماژول ممکن نیست و باید از هاست درخواست کنید که این ماژول را روی سرور شما فعال کند.

ضمن تشکر از راهنماییتون، طبق فرمایشات شما، می بایست بتونم mvc را روی هر هاستی اجرا کنم فقط کافیه که http platfom handler فعال بشه!

اگر اینطور باشه پس چرا هاست های خارجی جواب منفی به من می دادن؟ الان بهشون پیام میدم و ازشون میخوام فعال کنن. نتیجه رو اینجا می زارم بقیه هم استفاده کنن.
    ای کاش واسه عضویت Azure واسه کاربران ایرانی یه راهی پیدا می شد. چون Azureهیچ کدوم از این مشکلات را نداره.

سوال دیگه که پیش میاد اینه که چطوری همین وب اپلیکشن را روی هاست های اشتراکی لینوکس اجرا کنم؟ به مدیرهاست لینوکس درخواست چه تدارکاتی را بدم؟ این هاستی که من استفاده می کنم یه هاست خارجیه که شبیه azure هست و هم ویندوز و هم لینوکس را در یک کنترل پنل هم زمانه داره.
    تصاویری از قسمت config هاست. هر کدام از سایت های من روی این هاست این صفحه تنظیمات را مجزا برای خودشون دارن.

Untitled picture.pngUntitled picture2.png

من یه سرنخ پیدا کردم. این همون تنظیمات HTTP Handler handler که نیاز دارم هست؟ اگر همینه چه مقادیری باید قرار بدم؟

Untitled picture.png

اول اینکه من هیچ هاست اشتراکی نمیشناسم که به خاطر درخواست یک مشترک تغییری در سرور ایجاد کنه.
    ممکنه کار شمارو راه بندازه کار یکی دیگرو بهم بزنه. هاستها معمولا هیچ تضمینی برای بروز کردن یا تغییر تنظیمات سرور بعد از تحویل به شما نمیدن.

دوم اینکه اجرا و تنظیم کردنش روی لینوکس هنوز تا تحویل نهایی فاصله ی زیادی داره. طبق توضیحاتی که من دیدم تنظیمش در لینوکس کار راحتی نیست و قرار در آینده به صورت پکیجهای آماده بیاد ولی هنوز خبری نیست. ضمن اینکه لینوکس هست تا لینوکس ، از هر نسخه ای پشتیبانی نمیشه. فقط موارد خاصی هستند که میشه روش سوار بشه. کلا dot net core الان هنوز نسخه ی اولش هم نیومده. برای اینکه سازگاری واقعی با لینوکس بوجود بیاد باید چند نسخه از این فریم ورک گذشته باشه. اولویت مایکروسافت هم پیاده سازی برای لینوکس نیست. این یک هدف جنبی هست که با توجه به تغییرات ایجاد شده ممکن شده.

تاکید مایکروسافت بیشتر بر این بوده که کسانی که لینوکس دارند هم بتونن با استفاده از Visual Studio Code برای ASP برنامه نویسی کنند و به راحتی بیلد کنند. که با توجه به ابزار DNX راحت به نظر میرسه و همین امروز ممکنه .

من قبلا سایت پیاده سازی شده با ASP Core رو روی یک هاست اختصاصی بدون تنظیم و نصب ابزار خاصی سوار کردم و تنها مشکل Http handler بود. شما هم اول سعی کنید در سیستم خودتون روی یک IIS سایت رو بالا بیارید و بعد برای تنظیم آن در سرور تلاش کنید.

هزینه ی Azure بیشتر از تهیه ی یک هاست مجازی هست. Azure شاید در ابتدا از شما پول کمی میخواد ولی برای هر خدماتی به صورت جداگانه هزینه ی ماهانه دریافت میکنه و مبلغ کمی هم نیست. با توجه به اینکه هزینه ها به دلار هست. اگر شما حاضرید این هزینه رو بپردازید چرا یک هاست مجازی تهیه نمیکنید و همه چیز رو در اختیار خودتون نمیگیرید !؟

باز هم ممنونم بابت راهنماییتون

دلیلم واسه استفاده از azure سرویس رایگانشه که امکانات خیلی زیادی داره و برای یادگیری و سایت هایی که بازدید کمتری دارند خیلی مناسبه.

من در خصوص asp5 به هاست پیام دادم گفتم که به ورژن دات نت هیچ ربطی نداره. و فقط باید HTTP platform handler فعال بشه. جوابشون این بود:

Unfortunately we only support the requirements for MVC5 , we hope to soon support MVC6.
    We try keeping everything up to date as soon as it's on a stable version. I do apologize for the inconvenience that this is causing on your end.

شما چه هاست مجازی پیشنهاد می کنید؟

شما عکس آخری که از پنل براتون فرستادم رو ملاحضه فرمودید؟ فکر می کنم این همون قسمت HTTP platform handler باشه.
    Untitled picture.png

آخرین ویرایش به وسیله ProEng : چهارشنبه 12 اسفند 1394 در 17:38 عصر

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: کسی استایل واسه شماره بندی صفحات داره؟
    نوشته شده توسط سعید کشاورز در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 22 فروردین 1392, 00:03 صبح
  2. سوال: کسی 5 روش مرتب سازی سراغ داره؟
    نوشته شده توسط lordofphp در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 12 خرداد 1391, 14:14 عصر
  3. سوال: کسی کامپوننتی برای نمایش RSS سراغ داره؟
    نوشته شده توسط BORHAN TEC در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 17 اسفند 1390, 15:24 عصر
  4. سوال: ايا كسي منبعي براي ارتباط جداول سراغ داره؟
    نوشته شده توسط mohsen.nsb44 در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 25 اردیبهشت 1389, 10:55 صبح
  5. کسی host رایگان با Java سراغ داره؟
    نوشته شده توسط pooyanm در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 28 فروردین 1385, 06:13 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید