نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: آیا با VB.net میشه یک CMS ساخت؟

کاربر تازه وارد آواتار siavashr
    محل زندگی
    هلند

آیا با VB.net میشه یک CMS ساخت؟

سلام.
    دوستان من یک الگوریتم دارم که بعد از 5 سال آماده شده روش زیاد زحمت کشیدم(البته اگر بشه بهش گفت زحمت) حالا میخواهم شروع کنم تبدیلش کنم به کد هنوز نمیدونم با چه زبانی میخواهم این کار رو بکنم اما همیشه بنا رو به این گذاشته بودم که با php و html و sql یا mysql کار کنم.
    اما هر چی جلوتر میرم میبینم که کارها داره به طرف net. حرکت میکنه . میخواستم ببینم که آیا بنظر شما دوستان من میتونم تمام کار رو روی VB .net انجام بدم؟
    الگوریتم من برای ساخت یک CMS آموزشی است چیزی شبیه به برنامه moodle که توسط اون میشه یک محیط آموزشی آنلاین رو با خدمات مختلف ارائه کرد. برنامه moodle یک برنامه open source است و با زبان php و بانک اطلاعات mysql ایجاد شده به همین دلیل کد اون در اختیار همه هست و بطبع روش نفوذ هم فراوان حالا میخواستم نظر شما را در این مورد بدونم .
    آیا سیستم خودم رو روی VB .net ایجاد کنم یا نه ؟
    ممنونم و منتظر
    سیاوش راد

با استفاده از php این کار رو انجام بدید
    یه کد کننده برای php هست که دیگه سورسش دیده نمی‌شه اسمش هم اگه اشتباه نکنم Zend Optimizer بود...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس
    آیا سیستم خودم رو روی VB .net ایجاد کنم یا نه ؟
    بله . دات نت و زبانهای و تکنولوژی های مربوطه تمام توانایی های مورد نیاز شما رو داره.
    اما جسارتا یه سوال : این برنامه پنج ساله رو میشه توضیح بدید چی بوده؟ و شامل چه قسمت هایی میشه؟

محل زندگی
    هلند
    سلام.
    از هر 2 نفرتون ممنونم که نسبت به این موضوع اظهار نظر کردید.
    oVERfLOW عزیز خدمت شما عرض کنم تا جائی که سواد کم بنده اجازه میده و میدونم کدهای PHP همگی روی سرور قرار میگیرند و برعکس html روی دستگاه کاربر ذخیره نمیشوند. پس بطبع کدی که من با php بنویسم تا زمانی که آن را در اختیار دیگران قرار ندهم ویا سرور من مورد هک قرار نگیرد مخفی بوده و کسی نمیتواند آن را کپی برداری نماید. اما متاسفانه دستورات php مواردی را که من به آنها احتیاج دارم به دلیل نوع ساختار زبان PHP دراختیار من قرار نمیدهد. اما در هر حال از اینکه پیشنهاد فرمودید که از php استفاده کنم ممنونم. فکر میکنم شما احتمالا منظور بنده را از بیان موضوع php در ابتدای بحث را اشتباه برداشت نموده اید . بنده عرض کردم سیستم moodle سیستمی است open source و در صورت استفاده از این سیستم به دلیل اینکه کد آن در اختیار دیگران است ممکن است مورد حمله قرار گیرد. به همین دلیل من خودم این سیستم را سیستم محافظت شده ای نمیدانم اما بناچار در حال استفاده از آن هستم.
    mehrzad007 عزیز متشکرم که بنده را راهنمائی کردید . نظر شما را مد نظر خواهم داشت .
    در مورد سوالی که فرموده بودید باید خدمت شما عرض کنم که سیستمی که طراحی شده (روی کاغذ و بصورت الگوریتم) کار 1 گروه 3 نفره است که به بنده هم افتخار کار با آنها را داشته ام . این الگوریتم یک الگوریتم کامل برای ساخت یک cms آموزشی است . خدماتی که ارائه میکند شامل مواردی مانند : ارائه چت رووم مبتنی بر وب (که باید بر روی سرور و در سایت اجرا شود) ارائه وبلاگ - مسنجر - بانک اطلاعات مقالات - کلاسهای آموزشی - دفاتر اداری - کتابخانه - تعمیرگاه کامپیوتر (بصورت اتصال به سرور و تعمیر خود کار سیستم از طرف نرم افزارهای درون سروری) - انجمنها - کلوپها - مغازه ها و ... است در مجموع میشود گفت در صورتی که این الگوریتم تبدیل به کد شود شاید بتوان از آن برای ارائه خدمات آموزشی آنلاین استفاده کرد . اما با توجه به تغییراتی که در الگوریتم بوجود آمده تصمیم گرفتیم اون رو بجای استقرار در روی web به کامپیوترهای کاربران منتقل کنیم تا آنها بتوانند از سرعت خود حداکثر استفاده را بکنند. پس به سمت ارائه clinet رفتیم .
    به همین دلیل فکر میکنیم برای نوشتن client نمیتوان از زبان php استفاده کرد و با توجه به تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم که VB .net یکی از زبانهای مطرح در زمینه ساخت client میباشد.
    خوشحال میشوم اگر بتوانیم ارتباط بیشتری در این زمینه داشته باشیم .
    با تشکر
    سیاوش راد

کاربر دائمی آواتار yavari
    محل زندگی
    ایران - یزد
    سلام

اگه درست فهمیده باشم شما میخواین یه جورائی نرم افزار وب اپلیکیشن ارائه بدید !
    برا همچین نرم افزاری ، 2005 C#‎.Net رو پیشنهاد میکنم به دو دلیل واضحش :
    یک اینکه سادگی vb رو داره و دو اینکه قدرت C رو
    البته فکر میکنم برا کار شما ایجاد وب اپلیکیشن با ASP.NET و C#‎ راه خوبی باشه !
    بازم نظر سایر دوستان رو مشتاقانه میشنویم !

موفق باشید

شما DotNetNuke رو دیدید؟ اگر نه حتما یک سر به اینجا بزنید: http://dotnetnuke.com
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

محل زندگی
    هلند
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز و با تشکر از ارائه نظراتتان .

yavari عزیز از نظرتون متشکرم پاسخ شما را در نظر خواهم داشت . دقیقا اگر این الگوریتم تبدیل به کد شود باید یک بسته کامل web application ایجاد شود که البته قسمت بیشتر آن روی client قرار خواهد گرفت .
    titbasoft عزیز از نظرتون متشکرم . در جواب خدمت شما عرض کنم که بله بنده dotnetnuke را قبلا مطالعه کردم به نظر من این برنامه در واقع همان php nuke است البته با مقدار زیادی توانائی اضافه و ... اما متاسفانه خدمت شما دوست عزیز باید عرض کنم که همونطوری که خودتون هم میدونید زبان php بیشتر برای ساخت صفحات web پویا (dynamic) مورد استفاده قرار میگیرد اما الگوریتمی که در اختیار بنده است شاید 5% از آن به سمت نگارش بر روی وب حرکت میکند و مابقی را باید حتما در یک زبان net. دنبال کرد .
    البته این مطلب را از روی اطلاعات ناقص خود میگویم و خوشحال خواهم شد اگر اشتباه میکنم توضیحات بیشتر ارائه نمائید .
    دوست عزیز یک مثال ساده برای شما بزنم تا شاید متوجه منظور بنده بشوید :
    یکی از مواردی که من دنبال آن هستم این است که بجای استفاده از browser های استاندارد بتوانم در برنامه خود در قسمت client یک browser در اختیار کاربر قرار دهم تا کاربر برای استفاده از امکانات دیگر سایتها از client مربوطه خارج نشود .
    فکر میکنم با این مثال متوجه شده باشید که php و زبانهای هم ردیف آن توانائی انجام این کار را حداقل به این آسانی نخواهند داشت . بنده به شخصه تا به حال client ندیده ام که با php نوشته شده باشد اما باز هم از نظری که ارائه فرمودید متشکرم .

با تشکر
    سیاوش راد

کاربر تازه وارد آواتار Sir.V65j
    محل زندگی
    IRan,X
    سلام . دوست عزیز به نظر بنده زبان خوبی رو انتخاب کردی . از دلفی هم برای اینجور کارا می شه استفاده کرد در مورد دلفی هم تحقیق بکن

یکی از مواردی که من دنبال آن هستم این است که بجای استفاده از browser های استاندارد بتوانم در برنامه خود در قسمت client یک browser در اختیار کاربر قرار دهم تا کاربر برای استفاده از امکانات دیگر سایتها از client مربوطه خارج نشود .
    من درست منظور شما رو متوجه نشدم ولی به نظرم تا جایی که از صحبت های شما متوجه شدم، پیاده سازی کاری که شما مورد نظرتون هست (در چهارچوب یک سیستم مدیریت محتوا) خیلی بیشتر از 5 درصد درگیری با وب پیدا می کنه. یا شاید بگم بهتره پیدا بکنه. پیاده سازی چنین سیستم هایی با قابلیت هایی که وب، مخصوصا در چند سال اخیر در اختیار توسعه دهندگان نرم افزار میزاره، بسیار به صرفه تر (زمان و هزینه) خواهد بود. حتی تا جایی که به طور معمول پیاده سازی این مدل سیستم ها حتی گاها از اول (Start from scratch) ، هم به صرفه نیست و با Personalize کردن سیستم هایی نظیر Share Point مایکروسافت، پیشنهاد میشه.
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس
    به نظر من هم بهتره نرم افزار های ساخته شده رو بنا به نیاز خودتون تغییر بدید . اصلا به صرفه نیست انجام کار از اول . مخصوصا با اون چیزهایی که شما بر شمردید . تمام اونها توسط متخصصانی خیلی بالاتر از ما نوشته شده و تست شده و اشکال گیری . از اول چرخ رو اختراع نکنید .

اولا بیشتر با php آشنا شو تا این طور راجع به اون قضاوت نکنی اگه پشیمون شدی با آژاکس آشنا شو در غیر این صورت
    جاوا خیلی واسه کارت مناسبه

محل زندگی
    هلند
    Sir.V65j عزیز بسیار متشکرم . حتما روی پیشنهاد مفید شما تحقیق خواهم کرد . متشکرم از وقتی که برای پاسخ گوئی به این مطلب صرف کردید.
    titbasoft عزیز متشکرم بابت پاسخ مفیدی که ارائه کردید . بنده share point را قبلا امتحان نکرده بودم . با فرمایش شما رفتم تو googel یه سرچی زدم و تو سایت microsoft درموردش خوندم و از اینکه بنده رو با این سیستم آشنا کردید بسیار متشکرم . اما باز هم فکر میکنم نتونستم منظور خودمو درست بیان کنم . فکر کنم بهترین کار اینه که یک مثال بزنم شاید منظورم رو بتونم درست بیان کنم.
    برنامه ای مثل یاهو مسنجر را در نظر بگیرید که با بازی شبیه به doom ترکیب شده باشه و شما برای اینکه بتونید در این مسنجر کار کنید باید مثل doom در محیط حرکت کنید و مثلا برای چک کردن ایمیل خود باید شخصیت مجازی خود را در محیطی شبیه به بازی doom و در فضای 3d به پستخانه ببرید و در آنجا نامه های خود را دانلود کنید و بعد مطالعه کنید . تقریبا ترکیبی از بازی و ارتباط .
    خوب اگر این رو در نظر داشته باشید متوجه میشوید که با PHP و یا زبانهای مشابه اگر انجام این کار غیر ممکن نباشد ولی خیلی سخت خواهد بود .
    طرح الگوریتمی که خدمتتان عرض کرده بود شبیه به این مثال خواهد بود اما با امکانات دیگر و مسائل جانبی بیشتر .
    mehrzad007 عزیز خدمت شما عرض کنم که اختراع دوباره چرخ کاری اشتباه میباشد اما فکر کنم اگر بتوانیم چیزی را اختراع کنیم که چرخ را منسوخ کند و توانائهای مشابه چرخ را نیز داشته باشد کار اشتباهی نباشد . درست است که چرخ مورد مثال شما بهترین وسیله است اما تا قبل از اختراع آن کشیدن اجسام بهترین روش جابه جا کردن بود . حالا اگر شما برای جابه جائی از بالن استفاده کنید دلیل بر بد بودن چرخ نیست و یا بر عکس دلیل بر بیهوده بودن بالن نیز نمیباشد. در ضمن هیچوقت خودتون رو دست کم نگیرید اون برنامه نویسهای بهتر از ما نیز روزی مانند ما بودید سعی کنید بهتر از آنها شوید .
    leonard دوست عزیز اگر باعث ناراحتی شما شدم پوزش من را بپذیرید. خدمت شما عرض کنم که اگر توضیح بنده را در بالا مطالعه نموده باشید احتمالا متوجه منظور من خواهید شد . بنده اطلاعات عمومی و در حد متوسط در مورد بیشتر زبانهای برنامه نویسی دارم و با اطلاعات ناقص خود به این نتیجه رسیده ام که زبانهائی که شما میفرمائید قابلیت اجرای برای این پروژه خاص را ندارند اما این مسئله باعث نمیشود که فکر کنم این زبانها ضعف دارند زیرا هر کدام از مواردی که شما بیان فرمودید برای خود انقلابی در زمینه برنامه نویسی محسوب میشوند اما کاربرد آنها متفاوت میباشد. امیدوارم که از نوشته های بنده ناراحت نشوید . خوشحال خواهم شد اگر نظر بنده در مورد زبانهائی که شما نام بردید اشتباه میباشد برایم با مثال توضیح دهید .
    باز هم از اینکه به سوال بنده جواب دادید متشکرم.
    سیاوش راد
    آخرین ویرایش به وسیله siavashr : پنج شنبه 16 شهریور 1385 در 23:46 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran-tehran
    از نظر من با هر زبانی از پلت فرم دات نت باشه .
    البته C#‎ یا vb باشه که دیگه آخرشه

چون من قبلا همچین کاری رو کردم و با زبان ترکیبی C#‎ و vb نوشتم .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •