نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ریختن اطلاعات از listbox و checkbox و radiobutton به یک جدول در database

Unhappy ریختن اطلاعات از listbox و checkbox و radiobutton به یک جدول در database

sdasd.png
    درود به همه ی مهندسین
    من یه جدول تو دیتا بیس دارم 4 تا ستون داره که همون جور که در شکل مشاهده میکنید میخوام هر یک از قسمت هایی که در شکل هست یعنی با انتخاب اسم یه درس و بعد اسم استاد و بعد زدن چند لیست باکس مورد نظر و در اخر زدن یک رادیو باتم هر کدام از این قسمت ها بعد زدن کلید ثبت محدودیت ها به یک ستون اون جدول مورد نظر برود و در اخر 4 ستون جدول در یک سطر پر شود و بعد با انتخاب دوباره این گزینه ها سطر بعدی و...

با تشکر فراوان از کمک مهندسین

نقل قول: ریختن اطلاعات از listbox و checkbox و radiobutton به یک جدول در database

یکم بیشتر توضیح بده درمورد ساختار پایگاه داده ات و طریقه وصل شدن

نقل قول: ریختن اطلاعات از listbox و checkbox و radiobutton به یک جدول در database

تویه دیتا بیس من یه جدول درست کردم که 4 تا ستون داره که ستون ها به نام اسم درس، اسم استاد، ساعت حضور و نوع کلاسه که میخوام وقتی مثل شکل بالا یه اسم درس و یه اسم استاد و تیک چند ساعت و انتخاب نوع کلاس انجام میشه و وقتی کلید ثبت محدودیت ها زده میشه این 4 محدودیت وارد یه سطر دیتا بیسم بشه
    همین
    با تشکر

دوستان کسی نیست که بتونه جواب سواله منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خیلی گیر کردم سر این
    اگه کسی میتونه لطفا جوابمو بده
    مرسی

مدیر بخش آواتار ژیار رحیمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    بهتره روی تحلیلت دقت بیشتری داشته باشی.با یه ستون نمیشه حدول زمانی کلاس ها رو ذخیره کرد. جدول زمانی به نظر من یک موجودیت هست نیاز به جدول جداگانه دارد.بعدش جدول زمانی رو برای گروهای درسی مرتبط میکنند ممکنه یک درس رو در چند گروه ارئه کنند.با توجه به تحیلیل خودتان برای جدول زمانی یگ جدول جدا در نظر بگیر و به جدول اساتید مرتبط کن.
    بجای استفاده از لیست باکس از کامبوباکس استفاده کن
    First,solve the problem then write the code

سلام
    من فقط برای یک گروه میخوام این کارو بکنم
    و چون اسم هر چک باکسم مثلا sh8 برای شنبه ساعت 8 تا 10 صبحه و sh10 برای 10 تا 12 ااا و میخوام بگم در دیتا بیس فقط اسم چک باکسو ذخیره کن مشکلی پیش نمیاد ولی مشکل من اینه که من نمیدونم چه کدی باید بنویسم تا این کار رو انجام بده
    یعنی وقتی لیست باکس اول رو یه گزینه را انتخاب میکنم و ابی رنگ میشه بره تو یه ستون دیتا بیس بشینه
    و همین جوری برای لیست باکس دوم و چک باکس ها و در اخر رادیو باتوم هم در یک ستون دیگه
    مشکل من ندانستن کد این کاره اگه بتونید کمکم کنید و یا لینکی بدین که کد رو استخراج کنم
    خیلی خیلی ممنون میشم

با این عجله ای که داری مطمئن باش در اینده پروژه ات به مشکل میخوره

حالا فرض کن تونستی اطلاعات رو بریزی توی جدول که کد نوشتنش کار چند ثانیه اس.... اما موقع استفاده از این اطلاعات چه موقع نمایش چه موقع ویرایش اطلاعات، پوستت کنده میشه

ساده ترین پیشنهادی که من دارم اینه که یه جدول بسازی که به تعداد {تعداد روز ها*تعداد ساعت ها(که اینجا تو چهار روز و چهار ساعت داری که میشه 16)} ستون داشته باشه و اگه تیک هر کدوم از چک باکس هارو زد با کد نویسی مقدار "True" و در غیر اینصورت مقدار "False" رو سمت پایگاه داده بفرسته

بعد از اون چک کن اگه اخرین دستوری که مبنی بر ثبت ساعت های درسی بود درست اجرا شده کد اخرین مقدار توی جدول ساعت ها و روز ها رو بگیر و بریز توی جدولی که بقیه اطلاعات ترم رو توش ثبت میکنی

امید وارم واضح توضیح داده باشم البته اینم بگم که این توضیحی که من گفتم ساده ترین راه برای انجام کاریه که تو میخوای بکنی اگه خواستی بقیه راه ها که بهتر هم هستن رو برات توضیح میدم

تاپیک های مشابه

1. سوال: سرچ اطلاعات از سی شارپ و انتقال آن به سلول دلخواه در اکسل
    نوشته شده توسط هستی666 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 10 مهر 1392, 13:00 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 17:15 عصر
  3. نمایش اطلاعات مربوط به یک جدول در جدول دیگه
    نوشته شده توسط newmefmef در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 23 بهمن 1385, 13:07 عصر
  4. ریختن رکوردهای یک رکوردست به یک جدول در SQL SERVER