نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: شیوه استاندارد و رسمی انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی

شیوه استاندارد و رسمی انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی

سلام؛

فک کنم سوال بنده کلی هستش ولی چون مشغول یادگیری جاوا هستم، گفتم در این قسمت قرار بدم.

درباره‌ی روند کلی و استاندارد تولید نرم‌افزار سوال داشتم (هم پیش از کدزنی و هم حین کدنویسی)
    تو دانشگاه در این باره یه سری مطالب مثلا تو مهندسی نرم‌افزار۱ و ۲ یا درس پایگاه داده گفته می‌شه ولی نه شامل و کامل!

* فرض کنیم قراره مثلا یه ماشین حساب ساده رو بسازیم

توی دانشگاه میان می‌گن، اول شناخت مسأله و نیازمندی و بعد یوزکیس و بعد کلاس و الی آخر...

۱- آیا «الان» روند استانداردی (که مثلاً تو یه شرکت بزرگ) برای تولید یه نرم‌افزار طی می‌شه همینا هستش؟...
    ۲- اگه نه... آیا هیچ خط‌مشی و guideLineـــی وجود داره که من نوعی بدونم الان باید این کارو بکنم و بعد فلان کار و الی آخر؟

=================================

همین مسأله رو حین کدنویسی هم دارم...

مثلا تو یکی از تاپیکا، یکی از دوستان یه سری تصاویر از کدهای یه ماشین حساب رو گذاشته بود و گفته بود:
    توی هر پروژه seباید package بندیت به این صورت باشه dao - business- model-view- main میتونی یه package test هم داشته باشی مواردی که میخوای تست کنی اونجا تست کنی . هر کلاس باید تو package مربوط به خودش قرار بگیره . هر کلاسم دقیقا باید یه عمل را انجام بده . اگه اینجوری کار میکنی طبق استاندارد اوراکل داری کد میزنی.
    آیا این حرف تو بیشتر موارد صدق می‌کنه؟...
    اگر بله...آموزش خوبی دربارش وجود داره؟ (زیاد سرچ کردم خودم :( )

در کل فکر کنم تونستم این ابهام/سوال رو برسونم.
    ممنون می‌شم در این‌باره برام وقت بذارید و راهنماییم کنید.

نقل قول: شیوه استاندارد و رسمی انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی

بــــله!...

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

تو مهندسی نرم افزار خیلی از این مسائل مطرح میشه ولی باز اینکه تصور شما از step های گفته شده چیه و چقدر می تونید اونا رو اجرایی کنید و چی میخواد و...، به نظرم از نظر هر فرد متفاوته و خیلی سوالتون کلیه. واقعا اگر روشی بود که برای انجام شدن یک کار از ابتدا بگه شما امروز اینکار رو انجام بده فردا اونکار، بعد از صد روز به هدف میرسی، خیلی خوب میبود. ولی چنین چیزی نداریم

نقل قول نوشته شده توسط vahid-p مشاهده تاپیک

تو مهندسی نرم افزار خیلی از این مسائل مطرح میشه ولی باز اینکه تصور شما از step های گفته شده چیه و چقدر می تونید اونا رو اجرایی کنید و چی میخواد و...، به نظرم از نظر هر فرد متفاوته و خیلی سوالتون کلیه. واقعا اگر روشی بود که برای انجام شدن یک کار از ابتدا بگه شما امروز اینکار رو انجام بده فردا اونکار، بعد از صد روز به هدف میرسی، خیلی خوب میبود. ولی چنین چیزی نداریم
    ممنون که وقت گذاشتید برای پاسخ‌دهی...
    پس از نظر شما، هیچ متد...معماری...(یا هر اسم دیگه‌!) مشخص و رسمی‌ای، تو مسیر ساخت یه برنامه‌ی ساده وجود نداره؟

پ.ن: الان اون نقل قولی که تو پست اول کرده بودم رو مجدد نگاه کردم...دیدم مخاطبشون خود شما بودید! :دی

تاپیک های مشابه

1. آموزش: آیا طراحی منو(شبیه Header سایت google) رو خوب و استاندارد انجام دادم؟
    نوشته شده توسط davood59 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 07 شهریور 1392, 21:31 عصر
  2. پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 20 اسفند 1390, 02:57 صبح
  3. گفتگو: شیوه های استاندارد در برنامه نویسی
    نوشته شده توسط amirjalili در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 03 شهریور 1388, 11:13 صبح
  4. نوشتن کد c در پروژه‌های دلفی
    نوشته شده توسط mnodehi در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 22 اردیبهشت 1382, 05:16 صبح