نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: فرستادن اطلاعات بین فرم ها

فرستادن اطلاعات بین فرم ها

من توی برنامه یه فرم دارم می خواهم از داخل اون فرم ی فرم دیگه را باز کنم و این فرم را ببندم و به فرم جدید باز شده یک string بفرستم که از داخل اون فرم جدید از آن استفاده کنم. چه جوری می تونم این رشته را به رویداد load فرم جدید بفرستم؟ (توی باز و بسته کردن فرم مشکلی ندارم)

کاربر دائمی آواتار M.GhanaatPisheh
    محل زندگی
    ----------
    یه متغیر Public توی فرم دوم در نظر بگیرید.بعد از Instantiate از فرم دوم و قبل از فراخوانی فرم متغیر Public رو مقدار دهی کنید.
    توی Form Load می تونید متغیر Public رو پردازش کنید.

اگه یکبار میخوای این کار انجام بشه بهتره مقدار string را به constructor فرم جدید بفرستی و اگر نیاز به استفاده در همه جای فرم جدید بود مقدار را در یک متغیر global بریزی

سلام آقای قناعت پیشه . منم همین سوالو دارم که چه طوری میشه از اطلاعات یک فرم در فرم دیگر استفاده کرد . میشه بیشتر توضیح بفرمایید . Instantiate از فرم دوم یعنی چی ؟ ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین . خیلی برام ضروریه

سلام ..میشه لطفا بیشتر توضیح بفرمایید . Instantiate از فرم دوم یعنی چی ؟
    مرسی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط HAIdle
    من توی برنامه یه فرم دارم می خواهم از داخل اون فرم ی فرم دیگه را باز کنم و این فرم را ببندم و به فرم جدید باز شده یک string بفرستم که از داخل اون فرم جدید از آن استفاده کنم. چه جوری می تونم این رشته را به رویداد load فرم جدید بفرستم؟ (توی باز و بسته کردن فرم مشکلی ندارم)
    با سلام
    شما باید رشته‌ى مورد نظر رو به Constructor بفرستى نه به رویداد load.

صبا صبوحى

سلام
    به طور کلی ارسال اطلا عات از شی ائی به شی دیگه یه مبحث کوچیک در oop است و روشهای مختلفی برای اینکار و جود دارد.
    مثلا معرفی متغیر به صورت public و یا ایجاد متدهائی برای get&set کردن متغیرها در کلاس مورد نظر.
    ولی یه روش بسیار ساده و ابتدائی هم وجود داره که اصلا نیاز به دونستن روشهای برنامه نویسی نداره .
    کافیه که شما یه label روی فرم دوم بصورت hide بذاری.
    در هنگام فراخوانی فرم دوم (بعد از ایجاد شی و قبل از نمایش شی) ، ابتدا خاصیت تکست این label رو مقدار دهی می کنی.
    حال در فرم دوم هرجا که به مقدار تکست این label دسترسی داشته باشی ، مقدار مورد نظرت رو در اختیار داری.
    یا علی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط mjdjoon
    سلام
    کافیه که شما یه label روی فرم دوم بصورت hide بذاری.
    در هنگام فراخوانی فرم دوم (بعد از ایجاد شی و قبل از نمایش شی) ، ابتدا خاصیت تکست این label رو مقدار دهی می کنی.
    یا علی
    با سلام
    هر چند که جواب مى‌ده اما کار قشنگى نیست.

صبا صبوحى

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    نقل قول نوشته شده توسط SabaSabouhi
    با سلام
    هر چند که جواب می‌ده اما کار قشنگی نیست.

صبا صبوحی
    آقا صبا شما مرحمت دارید، این روش اثباته همان چیزی که گفته شد:

یه روش بسیار ساده و ابتدائی هم وجود داره که اصلا نیاز به دونستن روشهای برنامه نویسی نداره .
    این روشه اثبات اینه که اصلا نیاز به دونستن روشهایه برنامه نویسی نیست.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •