نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: (تازه کار) یادگیری

(تازه کار) یادگیری

سلام..
    من میخوام برنامه نویسی تحت وب رو با زبان asp.net mvc یاد بگیرم.. قبلا با php تحت وب کد میزدم و اشنایی با اصول برنامه نویسی و اصول mvc دارم..
    بهترین کتاب انگلیسی که میتونه همه چی رو در بر داشته باشه و کنارش یه پروژه هم بتونم انجام بدم برای استارت .. چه کتابی رو دوستان پیشنهاد میکنن.
    میدونم که توی همین انجمن از این پست ها زیاد هست ولی از اونجایی که منابع به روز میشن و البته بررسی همه ی تاپیک ها سردرگمی میاره گفتم خودم تایپک بزنم.
    ممنون.

نقل قول: (تازه کار) یادگیری

این آموزش کتاب نیست به صورت فیلم آموزشی هست که در قالب انجام پروژه هستش اما کامل ترین آموزشی هست که تا به حال دیدم : https://www.pluralsight.com/courses/mvc4-building

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان

سلام دوست من، به نظر بنده بهتره از همین الان یه راست بری سراغ MVC 6 با .Net Core 1 چون کاملا سناریو نسبت به MVC 5 تغییر کرده. مثل ما کلی وقت میگذاری با پیچ و خمش آشنا میشی بعدش می بینی تو ورژن جدید زیر و رو شده! روز از نو روزی از نو :) به هر حال توصیه بنده رو جدی بگیر. بهترین منبع برا شروع یادگیری هم سایت خودش هست یعنی docs.asp.net بعدش منابع دیگه و فیلم و این ها... جالبه پروژه های .net core رو همانند php می تونین تو سرورهای لینوکس هم راه اندازی کنین. البته فعلا همه هاست های لینوکسی این قابلیت رو فعال نکردن ولی خواه ناخواه چند صباح دیگه این کار عملی خواهد شد و به همین خاطر هم asp.net mvc بخاطر شرایط جدیدش مثل سادگی سینتکس و سورس باز شدن و عدم وابستگی صرف به پلتفرم خاصی مثل ویندوز و تطابق آن با پلتفرم هایی مثل لینوکس و مک گوی سبقت رو از رقبای خودش مثل php و ... خواهد ربود.
    موفق باشید

به نظر من برای شروع یادگیری ASP Core خیلی خیلی زود است. این تکنولوژی حداقل یک سال دیگر کار دارد تا به تکامل برسد. هنوز اشکالات و ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد. ضمن اینکه منبع آموزشی خوب و کاملی درباره آن نیست. یک کتاب مفید و کامل یا حتی داکیومنت مناسب. در عوض برای MVC5 منابع بسیار زیادی هم به فارسی و هم به انگلیسی وجود دارد.

سلام همین MVC5 تا چندین سال می تونه مورد استفاده قرار بگیره
    چه بسا سایت هایی هستند هنوز با asp سرپاهستند

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان

سلام، نظر شما دوستان محترم قبول. ولی این دوستمون تازه میخواد از php به Asp.Net MVC سوییچ کنه. تا مقدماتش رو بخواد یاد بگیره و یه سایت واقعی با اون ترتیب بده همون یه سال و اندی طول می کشه و هم مستنداتش تکمیل میشه و هم استیبل میشه. با این احتساب این پیشنهاد رو دادم. دیگه با توجه به شرایط خودش و راهنمایی شما دوستان محترم تصمیم با خودشونه.
    ممنون از اعلام نظرات سازنده تون

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوالات یک تازه کار برای یادگیری ویژوال استودیو
    نوشته شده توسط sylverstar در بخش VB.NET
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 07 دی 1394, 14:01 عصر
  2. چند سوال یه تازه کار!
    نوشته شده توسط mostafa313 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 12:53 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 16 فروردین 1383, 11:45 صبح