نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: آموزش جامع سئو و بهینه سازی دامنه سایت

آموزش جامع سئو و بهینه سازی دامنه سایت

سئو دامنه چیست؟
    به تمامی اقداماتی که جهت قوی کردن زیرساخت یک دامنه صورت می گیرد سئو دامنه (دومین – دامین – Domain) گفته می شود.
    یکی از مهم ترین تجربیات شخصی که من در طول این چند سال فعالیتم در حوضه سئو و بهینه سازی سایت بدست آوردم اینه که بهترین راه برای بهینه
    شروعسازی سایت های نوپا و جدید قوی کردن زیرساخت دامنه سایت از همان ابتدای ثبت دامنه است.این یعنی چی؟ بزارید تا با ذکر یک مثال براتون توضیح بدم: فکر کنید 2 دامنه با آدرس های: seo1.com و seo2.com در یک روز و توسط یک نفر ثبت و ایندکس شدند، هر دوی آنها محتوای بسیار مفید و تازه دارن و از نظر سئو داخلی هر دو دامین هیچ نقصی ندارن و هر دوی آنها قصد سئو سایت در کلمه کلیدی سئو را دارند، تا اینجای کار هر دو دامین ما امتیازی مساوی دارند و هیچ کدوم از دیگری قوی تر نیست، اما ثبت کننده دامنه، دامنه اول رو 1 ساله و دامنه دوم رو 5 ساله ثبت کرده! اینجاست که دامنه ی دوم نسبت به دامنه دوم برتری پیدا می کنه و یکی از فاکتور های مهم در سئو دامین رو کسب می کنه. در ادامه قصد معرفی فاکتور های مهم در
    سئو دامنه رو خدمت شما عزیزان دارم:

فاکتور های سئو دامنه

اول از همه باید بگم که بنده از صحت ترتیب ارزش فاکتور ها مطمئن نیستم و چیدمان فاکتور ها رو بر اساس اندک تجربه ای در زمینه
    سئو و بهینه سازی سایت دارم انجام دادم.

1- عمر دامنه

به جرات میشه گفت که مهم ترین فاکتور در
    سئو و بهینه سازی دامنه سایت عمر دامنه ی سایته. ارزش یک یک سایتی که عمر دامنه 2 ماهه داره با یک سایتی که عمر دامنه 1 ساله داره قابل قیاس نیست و قطعا سایت 1 ساله می تونه رتبه خیلی بهتری داشته باشه اما این به این معنی نیست که سایت هایی که عمر دامنه کمی دارند هیچ شانسی برای رتبه مناسب ندارند.

نکته: یک اشتباه رایجی که بین مردم وجود داره اینه که فکر می کنن منظور از عمر دامنه زمان ثبت دامنه است، اما اصلا اینطور نیست. موتور های جستجوگر به خصوص گوگل عمر دامنه را از زمان ایندکس (Index) شدن سایت در خودشون حساب می کنن و هیچ توجهی به زمان ثبت دامنه ندارند، بهتره بگیم که زمان ثبت دامنه هیچ تاثیری بر روی
    سئو وب سایت نداره (البته شایدم داشته بشه! ولی تا اون جایی که من می دونم نداره).

2- تاریخ انقضای دامنه

دومین فاکتور مهم در سئو دامنه، تاریخ انقضای دامنه است، دامنه هایی تاریخ انقضای دیرتری دارند از ارزش بیشتری برخور دارند. اگر تاریخ انقضای دامین شما 2 تا 3 سال از زمان حال باشد شما امتیاز کامل از این فاکتور رو می گیرد. اما بهتره تا دامنه های جدید رو به صورت 5 ساله ثبت کنید.

3 - نام دامنه

به نظر من نام دامنه نه تنها یکی از فاکتور های مهم سئو دامنه ئه بلکه یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک وب سایته. از نظر سئو دامنه بهترین نام دامنه، نامی است که با موضوع وب سایت و کلمه کلیدی مورد نظر شما یکی باشه، به طور مثال اگر قرار سایتی رو در کلمه طراحی سایت , سئو کنید، با دامنه Sitedesign.ir شانس خیلی خیلی بهتری نسبت به دامنه Sitecode.ir دارید (جهت اطلاع بیشتر باید بگم که این نوع دامنه ها که کلمات کلیدی عیننا در آن ها قرار داره به Exact Match Domain معروف هستند). اما اگر Exact Match Domain شما قبلا ثبت شده دلسرد نشید و به دنبال یک دامنه مخفف بگردید که بتونید کلمه کلیدیتون رو داخلش لحاظ کنید. باز هم از مثال بالا استفاده می کنم، دامنه Sitecode.ir با این که Exact Match Domain نیست اما قسمتی از کلمه کلیدی مورد نظر ما یعنی site رو داخلش داره که این خودش برای گرفتن امتیاز لازم از این فاکتور کافیه. البته این رو هم اضافه کنم که گوگل فعلا درک زیادی از کلمات مخفف فارسی نداره و فقط مخفف کلمات کلیدی پایه رو می فهمه. لطفا به عکس زیر دقت کنید:
    همونجور که در عکس بالا پیداست مشاهده می کنید که دامنه اولین به صورت معمولی یعنی: npco.net و قسمتی از دامنه دومین دوم به صورت Bold یعنی sitecode.ir نوشته شده است که این به این معنیه که گوگل تونسته ترجمه کلمه سایت فارسی رو که به انگلیسی site میشه رو متوجه بشه و در نتایج جستجو اون رو به صورت bold به نمایش بزاره.

4- امنیت، نصب SSL و https بودن دامنه

گوگل عادت داره تا اکثر فاکتور های منفی و مثبت تاثیر گذار بر روی رتبه ی سایت ها رو اعلام نکنه اما خوشبختانه یکی از فاکتور های رتبه بندی ای که به صورت علنی به اون اعتراف کرده امن بودن دامنه و نصب SSL و تبدیل آدرس یک دامین از http به https است که یکی از فاکتور های مثبت در سئوو بهینه سازی سایته. همانطور که می بینید ما در سئو فاکس به این توصیه گوگل عمل کردیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم.شما می توانید اطلاعات بیشتر در این باره رو از طریق این لینک بدست بیارید.

5- پسوند دامنه و استفاده از پسوند های کشوری

پسوند دامنه در زمان های قدیم سومین فاکتور مهم در سئو دامنه بود اما این اواخر با اضافه شدن international targeting به گوگل وب مستر تولز تاثیرش خیلی کم شده یا از بین رفته. نحوه کارکرد این فاکتور هم به این صورت بود که سایت هایی که پسوند مربوط به کشور خودشون رو داشتن رتبه بهتری در کاربرانی که با ip اون کشور جستجو می کردن به دست می آوردن اما همان طور که گفتم گوگل بخشی با عنوان international targeting به وب مستر تولز خودش اضافه کرده که شما در اون بخش می تونید target country مورد نظر خودتونو مشخص کنید.نکته دیگه ای هم که باید درباره تاثیر پسوند دامنه بر سئو دامنه بدونید اینه که این فاکتور اصلا داخل ایران کار نمیکنه چرا که گوگل هیچ سایت مخصوصی برای ایران نداره، اگر بخوام واضح تر بگم اینجوری میشه که اگر شما مثلا با ip فرانسه google.com رو داخل مرورگر خودتون بزنید به طور اتوماتیک وارد سایت google.fr که سایت مخصوص کشور فرانسه و فرانسوی زبانان است هدایت می شید و در اونجا سایت هایی رتبه بهتری می گیرند یا می گرفتند که پسوند دامنه آن ها .fr بود یا هست. اما همانطور که گفتم در حال حاضر گوگل فارسی ما ایرانیا این لینکه
    https://www.google.ru/?hl=fa که نتایجش هیچ فرقی با گوگل آمریکا که گوگل Default (پیش فرض) دنیا هست نداره.

6- کیفیت دامنه

کیفیت نام دامنه هم یکی از عوامل تاثیر گذار همیشگی بر روی سئو
    سایت هست و بر اساس دانسته های من تاثیرش توی این چند ساله کم و یا زیاد نشده، کیفیت یک دامنه در سئو دومین به عوامل مختلفی بستگی داره که اون ها رو به ترتیب براتون لیست می کنم:

1. کوتاه بودن تعداد حروف دامنه
    2. یک سره بودن و نداشتن خط فاصله (-) در دامنه
    3. Public بودن Whois دامنه
    4. خرید و فروشی نبودن دامنه
    5. سابقه نداشتن صاحب امتیاز دامنه

منبع: https://seofox.ir/domain-seo/
    منابع: دریافت مشاوره رایگان
    سئو و بهینه سازی - آموزش سئو وردپرس به همراه نصب و تنظیمات حرفه ای پلاگین Yoast SEO - مفهوم سئو چیست چطور تعریف می شود؟ - آموزش رایگان 0 تا 100 و مرحله به مرحله سئو سایت - سئو خارجی چیست + چک لیست فاکتور ها - لینک بیلدینگ چیست چه روش هایی دارد - لیست بهترین ابزار سئو در سال 2019 که باید از آن ها استفاده کنید - معرفی الگوریتم گوگل پنگوئن - آیا هاست تاثیری بر روی وضعیت سئو وب سایت می گذارد؟ - متا تگ چیست؟ انواع متا تگ های مهم و موثر در سئو - برندینگ چیست | روش های برندسازی اینترنتی - ریدایرکت چیست؟ انواع روش های Redirect 301، 302، 307 در htaccess - اتوریتی چیست؟ افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت - بازاریابی محتوا چیست؟ انواع روش های کانتنت مارکتینگ - لینک نوفالو چیست؟ تفاوت لینک فالو و نوفالو از نگاه گوگل
    آخرین ویرایش به وسیله SEOFOX : پنج شنبه 14 آذر 1398 در 22:24 عصر

کاربر تازه وارد

نقل قول: آموزش جامع سئو و بهینه سازی دامنه سایت

سایت مینی کار یه سایت کاملا مجزا از بقیه سایتهاست

نحوه کار کاملا سادست

شما خودتون میتونین کاری که میخواین رو تعریف کنین

شما خودتون میتونین تعداد افرادی که میخواین براتون کاری که میخوان انجام بدن رو تعریف کنین

حداقل برای هر کار تعریف شده (20 نفر)

شما خودتون مینونین مبلغتون رو بسته به کاری که میخواین انجام بدن تعیین کنین

حداقل برای هر نفر کار تعریف شده (1000 ریال)

کارمزد ایجاد هر مینی کار 10.000 تومان است

تو مینی کار شما خیلی کار ها میتونین تعریف بکنین

شما میتونین مثلا بخواین از مجریاتون که تو فلان سایت نظر بزارن

شما میتونین مثلا از مجریتون بخواین توی گوگل سرچتون کنن .

شما میتونین مثلا از مجریتون بخواین در فلان سایت عضو بشن

شما میتونین مثلا از محریتون بخواین تو فلان فروم پست بزران

شما میتونین مثلا از مجریتون بخواین تو وبلاگش در مورد سایت شما پست بزاره

شما میتونین به طور حقیقی افزایش فالوور تلگرام داشته باشین

شما میتونین به طور حقیقی افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشین

شما میتونین مثلا از مجریتون بخواین تبلیغ سایت شما رو در فروم ها و شبکه های اجتماعی بکنه

انجام کار طبق نظر شما

ووو.........

یکی از مزیت های مینی کار اینه که شما خودتون هستین که تعیین میکنین کار به چه صورت انجام بشه

کاری کردیم که شما راحت بتونین به خواستتون برسین

آدرس سایت مینی کار:
    www.minikar.com
    در ویدیو زیر توضیحات برای راهنمایی کامل کارفرمایان است که از این ویدیو نیز می توانید در متن خود استفاده کنید.
    http://www.aparat.com/v/VGFWj

مطلب جالی بود. ی جاهایی به جای کار فنی فقط با هزینه کردن سعی میشه سایت رو بالا بیارن. درصورتیکه این کار به محض حذف هزینه ها سایت رو زمین میزنه. حتی تو کلمات نه چندان سخت مثل گل فروشی، ارزانترین ردیاب خودرو و غیره

سلام و درود.ممنون از مطلب بسیار خوبی که به اشتراک گذاشتید.من یک وب سایت طراحی کردم برای گل فروشی میخوام بدونم بهترین کلمه کلیدی برای سرچ در گوگل چه کلمه ایی کلیدی هست که بیشترین سرچ داره

تاپیک های مشابه

1. مقاله: مقالاتی کاربردی در زمینه طراحی و بهینه سازی وب سایت
    نوشته شده توسط Keramatifar در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 64
    آخرین پست: جمعه 04 اردیبهشت 1394, 09:07 صبح
  2. آموزش: فایل صوتی جلسه ششم کلاس آموزش رایگان سئو و بهینه سازی
    نوشته شده توسط doctor_sniff در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 28 آذر 1392, 19:34 عصر
  3. بهینه سازی ساختار سایت برای موتو های جستجو ! سئو
    نوشته شده توسط king-net در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 05:47 صبح
  4. مقاله: دانلود کتاب بهینه سازی ساختار سایت برای موتورهای جستجو (SEO)
    نوشته شده توسط imanasp در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 24 تیر 1389, 19:23 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •