نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: نحوه طراحی تقویم چهار شیفت

Smile نحوه طراحی تقویم چهار شیفت

سلام به همه دوستان
    تو یک شرکت کار میکنم که به صورت چهار شیفت کار میکنه: یعنی داری چهار شیفت کاری A,B,C,D و همچنین دو روز شیفت صبح، دو روز عصر، دو روز شب و دو روز هم تعطیل
    حالا اگه بخواهیم یه تقویم داشته باشیم که در هر روز از سال شیفتها را مشخص کنه چگونه باید عمل کنیم؟ مثلا بدونیم در اول مهر شیفت A صبح، عصر، شب، و یا تعطیل می باشد.
    البته لازم به ذکر است که منظورم ایجاد یک راه ساده و به صورت نرم افزاری است چون از طریق تقویمهای کاغذی و یا حتی ایجاد فایلهای متنی به تعداد روزهای سال و لینک شدن به آن از روی تقویم این کار امکان پذیر است اما باید هر سال این کار را تکرار کنیم.
    خواهش میکنم اگر کسی در این مورد پروژه ای دیده و یا اطلاعاتی داره جواب بده ................ با تشکر فراوان
    ترجیحا ار طریقه پروژه های اکسل و یا اکسس

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول: نحوه طراحی تقویم چهار شیفت

اول اینکه اکسل مناسب اینکار نیست

شما یک جدول برای تقویم احتیاج دارین - فقط یک جدول کلی و نه یک جدول برای هر سال - که اطلاعات اون باید خودکار ساخته بشه. حالا یا با انتخاب سال یا انتخاب بازه تاریخ
    حداقل هم یک فیلد عدد تاریخ باید داشته باشه مثل 13950512 که همین فیلد کلید هم هست

الگوریتم ساخت هم به اینکه از چه الگوریتمی برای محاسبه تاریخ خورشیدی استفاده میکنین برمیگرده که اگر از اکسس استفاده کنین یک چندتایی همینجا هست ولی من از الگوریتم زیر استفاده میکنم که دقیق و بدون خطاست و محدودیت هم نداره
    https://www.fourmilab.ch/documents/calendar/
    اگر از دات نت استفاده میکنین که خودش تقویم خورشیدی داره

معمولا فیلدهای دیگه هم برای تقویم در نظر میگیرن: معادل میلادی - چندمین روز سال - در چندمین هفته سال - چندمین روز هفته - تعطیل رسمی - چند روز مانده به آخر سال و ....
    حتی گاهی برای راحتی و سرعت دادن به محاسبات اطلاعات اضافی هم نگهداری میشه: روز-ماه-سال

از اینجا به بعد تا حدی سلیقه ای هست. ممکنه اطلاعات شیفت رو به همین جدول تقویم مستقیم اضافه کنین و یا اینکه جدول(های) دیگه ای بسازین.
    ظاهرا برای هر یک از چهار شیفت در هر روز چهار حالت متصور هست: صبح، عصر، شب، تعطیل. پس یک جدول برای تعریف این چهار حالت نیاز هست: فرضا 0 برای تعطیل، 1 برای صبح و ...
    در هر روز برای هر یک از شیفت ها یک فیلد وضعیت باید باشه که مقدارش یکی از چهار حالت بالاست.

اگر تعریف شیفت ها قانونمند و طبق روال های قابل تعریف باشه میشه همزمان با ساخت تقویم شیفت ها رو هم ساخت: فرضا شیفت A شنبه ها و چهارشنبه های شش ماه اول صبح و دوشنبه ها و پنجشنبه ها شش ماه دوم عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت دوستان
    اتفاقا این مورد هم برا من یه مسیله بزرگ درست با همین شرایط که دوستمون قید کردن در صورت امکان از آقای mazoolagh خواهش دارم اگه نمونه اولیه ای تو اکسس برا این مورد دارند ارایه کنند تا من و بقیه دوستان هم استفاده کنیم
    پیشاپیش از شما تشکر میکنم

نقل قول نوشته شده توسط reza_1199 مشاهده تاپیک
    با عرض سلام خدمت دوستان
    اتفاقا این مورد هم برا من یه مسیله بزرگ درست با همین شرایط که دوستمون قید کردن در صورت امکان از آقای mazoolagh خواهش دارم اگه نمونه اولیه ای تو اکسس برا این مورد دارند ارایه کنند تا من و بقیه دوستان هم استفاده کنیم
    پیشاپیش از شما تشکر میکنم

فایل پیوست در این تاپیک رو بعنوان پایه میتونین در نظر بگیرین:
    https://barnamenevis.org/showthread.p...رور-dlookup

با تشکر از راهنمایی همه دوستان
    برنامه جامعی در این باره با اکسس 2010 آماده کردم که به زودی سورس آن را بعد از تکمیل نهایی روی سایت میگذارم ....

اینم فایل که برای راحتی دوستان به MDB تبدیلش کردم ....
    خواهش میکنم نظرتون را اعلام فرمائید ...
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

از دوستان گرامی خواهش میکنم که نظر یادشون نره ....

نقل قول نوشته شده توسط kabootari مشاهده تاپیک
    اینم فایل که برای راحتی دوستان به MDB تبدیلش کردم ....
    خواهش میکنم نظرتون را اعلام فرمائید ...
    سلام
    ممنون از برنامه خوبتون
    دوتاسوال
    اول اينكه ايا اين برنامه رو ميشه تو موبايل هم با فرمت اندرويد اجرا كرد.
    دوم اينكه من مي خوام الان شيفت ها و غيره رو توش عوض كنم، رمز عبور ميخواد
    ميشه راهنمايي كنيد.
    باتشكر
    ايميل من
    ESMAEELZAKERI88@GMAIL.COM

سلام
    میشه محبت کنید و برنامتون رو واسه من ایمیل کنید
    Khaki_vkh@yahoo.com

سلام
    نه فایل های اکسس رو با گوشی نمیشه باز کرد و اصولا برای سیستم عامل های رایانه ساخته می شوند گرچه فایل های اکسل رو با گوشی هم میشه باز کرد...

راستی یک نکته ای برای خودم هم سوال شد
    میدونیم که گوشی ها یا بهتر بگم تبلت های با نام "ویندوز فون" در بازار هست که البته خداییش من خودم تا حالا ازش استفاده نکردم . آیا اینها سیستم عامل هاشون ویندوز هست یا همون اندوریده و فقط ظاهر ویندوز داره.
    شاید اگرسیستم عامل"ویندوز فون" ها ویندوز باشه حرفی که در بالا زدم رو پس بگیرم و بشه فایل های اکسس رو با گوشی باز کرد ...

نقل قول نوشته شده توسط Shahramdindoust مشاهده تاپیک
    راستی یک نکته ای برای خودم هم سوال شد
    میدونیم که گوشی ها یا بهتر بگم تبلت های با نام "ویندوز فون" در بازار هست که البته خداییش من خودم تا حالا ازش استفاده نکردم . آیا اینها سیستم عامل هاشون ویندوز هست یا همون اندوریده و فقط ظاهر ویندوز داره.
    شاید اگرسیستم عامل"ویندوز فون" ها ویندوز باشه حرفی که در بالا زدم رو پس بگیرم و بشه فایل های اکسس رو با گوشی باز کرد ...
    1- معماری پردازنده های گوشی های ویندوزفون (ویندوز موبایل) ARM هست و با معماری پردازنده های x86/x64 فرق میکنه.

2- برنامه ها بین این دو سیستم قابل جابجایی نیستن چون هم ویندوز موبایل با ویندوز دسکتاپ متفاوت هست و هم سخت افزار متفاوت دارن.
    برای هر کدوم جداگانه باید ساخته بشه.

3- تبلت های ویندوزی برمبنای پردازنده های x86/x64 هستن (ولی از خانواده موبایل مثل لپتاپ ها) و سیستم عامل اون ها هم همون ویندوزی هست که میشناسیم،
    بنابراین هیچ مشکلی در اجرای اکسس ندارن.
    و البته اندروید با ظاهر ویندوز هم نیستن.

4- هیچ ورژن از اکسس روی ویندوزفون قابل اجرا نیست.

5- ولی اگر شما یک سرور sharepoint داشته باشین و دیتابیس رو روی اون پابلیش کنین داستان فرق میکنه و باحتمال نزدیک به یقین میتونین در مرورگر هر دستگاه موبایل اون رو باز کنین.

===============
    درسته که فایل های اکسل و پاورپوینت و ورد در گوشی ها باز میشن، ولی باتوجه به سایز صفحه نمایش و نداشتن کیبورد عملا استفاده ای ندارن.

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    1- معماری پردازنده های گوشی های ویندوزفون (ویندوز موبایل) ARM هست و با معماری پردازنده های x86/x64 فرق میکنه.

2- برنامه ها بین این دو سیستم قابل جابجایی نیستن چون هم ویندوز موبایل با ویندوز دسکتاپ متفاوت هست و هم سخت افزار متفاوت دارن.
    برای هر کدوم جداگانه باید ساخته بشه.

3- تبلت های ویندوزی برمبنای پردازنده های x86/x64 هستن (ولی از خانواده موبایل مثل لپتاپ ها) و سیستم عامل اون ها هم همون ویندوزی هست که میشناسیم،
    بنابراین هیچ مشکلی در اجرای اکسس ندارن.
    و البته اندروید با ظاهر ویندوز هم نیستن.

4- هیچ ورژن از اکسس روی ویندوزفون قابل اجرا نیست.

5- ولی اگر شما یک سرور sharepoint داشته باشین و دیتابیس رو روی اون پابلیش کنین داستان فرق میکنه و باحتمال نزدیک به یقین میتونین در مرورگر هر دستگاه موبایل اون رو باز کنین.

===============
    درسته که فایل های اکسل و پاورپوینت و ورد در گوشی ها باز میشن، ولی باتوجه به سایز صفحه نمایش و نداشتن کیبورد عملا استفاده ای ندارن.
    سپاس استاد گرامی
    متوجه شدم

با سلام
    لطف میکنید رمز عبور این فایل برای من ارسال کنید
    09131098961
    behrouz_zah@yahoo.com

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 23 اسفند 1390, 07:54 صبح
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 26 فروردین 1390, 10:41 صبح
  3. نحوه طراحی مفسر ربان های برنامه نویسی با سی
    نوشته شده توسط Pars Giga در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 13 خرداد 1384, 13:03 عصر
  4. طراحی تقویم رو میزی ماهیانه فارسی
    نوشته شده توسط hassan_kahrizy در بخش C#‎‎
    پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 08 اردیبهشت 1384, 02:37 صبح
  5. نحوه طراحی و الگوریتم نویسی برنامه جدولساز
    نوشته شده توسط Mahdiseif در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 18 آذر 1382, 09:28 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •