نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: پایتون GUI - برنامه نویسی کاربر پسند به زبان پایتون

Question پایتون GUI - برنامه نویسی کاربر پسند به زبان پایتون

سلام دوستان

دوستداران پایتون و برنامه نویس من یه سوال داشتم راجع به پایتون

من تقریبا با تمام کد های اولیه و ساده پایتون آشنایی دارم
    میتونم راحت یه ماشین حساب بسازم

سوال من از شما اینه که چطور یه ماشین حساب با شکل و قیافه بسازم ؟؟ GUI

من لپتاپم مک هست ؛ و Qt Creator هم نصب کردم ... ولی نمیتونم برنامه رو بسازم (ظاهرش رو میسازم ولی نمیدونم چجور به دکمه ها دستورات رو بدم )

بخدا هیچ آموزش درست حسابی در این مورد پیدا نکردم !!
    حتی وقتی حرف از ظاهر برنامه به زبون میاد ؛ میبینم که توی فیلم های آموزشی که ظاهر برنامه پایتون هم در حالت کامندلاین میسازند !!!

من خیلی از پایتون خوشم میاد !! ولی با این همه سحتی و دردسر ؛ دلم واسه همون ویژوال استودیو دوران دبیرستان تنگ شده !!

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: پایتون GUI - برنامه نویسی کاربر پسند به زبان پایتون

pluralsight فیلم آموزشی داره
    همین 4 تا تاپیک پایین تر ینفر پرسیده لینکش هست

خیلی از این آموزش ها رو دیدم ... ولی فیلم های آموزشی پایتون متاسفانه تا بحال مباحث گسترده نداشته
    یعنی همشون اکثرا مفاهیم اولیه رو یاد میدن

طراحی ظاهری رو به صورت کدنویسی انجام میدهند
    من دنبال طراحی ظاهری با استفاده از دراگ و دراپ هستم ( مثل ویژوال بیسیک) و راحت کد های هر شئ را با دابل کلیک درون خودش بنویسم

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

من شخصا فیلم ذکر شده رو دیدم و یه اپلیکیشن کامل رو میسازه توش
    توجه کنید پایتون یه زبان متن باز هستش و کمپانی مثل ماکروسافت پشتش نیست که براش از اون IDE ها بسازه !
    اگه وجود داشت شما به جای QT اسم اون به گوشتون خورده بود تا حالا
    حتی جاوا که پراستفاده ترین زبان جهانه هم همچین چیزی نداره

کلا زبان های اوپن سورس یه شرایط خاصی دارن که عادت کردن بهش یکم طول میکشه
    زبان اپن سورس پدرش همون اول نوجوانی میندازتش از خونه بیرون میگه برو دنباله کار خودت همین که تا همینجا بزرگت کردم خیلیه !
    اونای دیگه مثل یه بچه پولداری هستن که تو خونه باباشون میخورن و میخابین و پدره لوسشون میکنه و براشون خونه و ماشین میخره و میزارتشون سر کار !

توی اپن سورس حتی خیلی پکیج هایی که حیاتی هستن بعضا رو کاربرای عادی که ربطی به تولید کننده زبان ندارن مینویسن و ناشر زبان کاری به اونجا نداره و براش مهم نیست

کاربر جدید آواتار IMAN4k
    محل زندگی
    Tehran

برای شروع بد نیست :
    https://pythonschool.net/category/pyqt.html

دوست عزیز plague همه حرف های شما درست و زیبا بود

واقعا همینطوره که میگید ؛؛ من خودم هم این چیزا رو متوجه هستم

ولی ایکه چرا دنبال چنین چیزی میگشتم به خاطر شغلی که دارم هست و معمولا "تکرار کارها"؛ی زیادی داره ( یه سری کارهایی که در روز باید همیشه انجام بشن و من میخواستم برنامه بسازم تا اتوماتیک بشه انجام دادنشون)

من از فرمایش دوست عزیز هم استفاده کردم (IMAN4K) و با PyQt آشنا شدم ؛ اون هم همینطور باید دستی ظاهر ساخت ولی راحتتر و زیباتره

ممنون از پاسخ دوستان

نقل قول نوشته شده توسط plague مشاهده تاپیک
    من شخصا فیلم ذکر شده رو دیدم و یه اپلیکیشن کامل رو میسازه توش
    توجه کنید پایتون یه زبان متن باز هستش و کمپانی مثل ماکروسافت پشتش نیست که براش از اون IDE ها بسازه !
    اگه وجود داشت شما به جای QT اسم اون به گوشتون خورده بود تا حالا
    حتی جاوا که پراستفاده ترین زبان جهانه هم همچین چیزی نداره

کلا زبان های اوپن سورس یه شرایط خاصی دارن که عادت کردن بهش یکم طول میکشه
    زبان اپن سورس پدرش همون اول نوجوانی میندازتش از خونه بیرون میگه برو دنباله کار خودت همین که تا همینجا بزرگت کردم خیلیه !
    اونای دیگه مثل یه بچه پولداری هستن که تو خونه باباشون میخورن و میخابین و پدره لوسشون میکنه و براشون خونه و ماشین میخره و میزارتشون سر کار !

توی اپن سورس حتی خیلی پکیج هایی که حیاتی هستن بعضا رو کاربرای عادی که ربطی به تولید کننده زبان ندارن مینویسن و ناشر زبان کاری به اونجا نداره و براش مهم نیست
    بله همینطوره در دنیای بازمتن هرکس روی حداقل ها یا نیازهای ضروری خودش کار میکنه.
    یک دلیلش اینه که بهرحال بازمتنه و پولی توش نیست یا پول کمی هست و منابع محدود رو باید به چیزهای حیاتی و حداقل های ضروری اختصاص داد. بهرحال خیلی وقتا دارن کار داوطلبانه یا شخصی میکنن دیگه! وظیفه جدی کاری ندارن.
    دلیل دیگرش اینکه کسانی که توی این دنیا میان اکثرا خوره ها و هکرهای برنامه نویسی و افراد قوی و فنی هستن و بنابراین معمولا نیاز زیادی به زلم زیمبوهای دیگه حس نمیکنن، براشون ضرورت نداره، اهمیت زیادی نمیدن چون همینطوری هم میتونن خوب کارشون رو پیش ببرن.
    در هیچ کجا هم غیر از نرم افزار آزاد و بازمتن شما نمیتونید به سواد و توانایی بالا برسید. میزان منابع دانش زیربنایی و مهارت و بصیرتی که در این دنیا وجود داره با دنیای زلم زیمبو و اسباب بازیهای امثال میکروسافت قابل مقایسه نیست.
    البته کسانی که مثلا از ویژوال استودیو استفاده میکنن لزوما آدمهای کم سواد و ضعیفی نیستن و استفاده از این ابزارها به خودی خودش کار اشتباهی نیست، ولی اکثرا برنامه نویسان واقعا قوی که بنده دیدم حداقل یک سابقه ای در دنیای برنامه نویسی بازمتن و لینوکس و این حرفا هم داشتن یا بطور همزمان در این دنیا هم فعالیت میکردن.

با سلام خدمت دوستان عزیز.

متاسفانه یا خوشبختانه به دلیل اینکه ویژوال استودیو همه چیز رو درگ ان دراپ کرده کلا دید ما ایرانی ها نسبت به برنامه نویسی عوض شده مخصوصا GUI Programming.
    من خودم تلاش کردم که یک برنامه مدیریتی برای فروشگاهمون با پایتون و tkinter بنویسیم اما ویجیت های (همون دکمه و بآتون و ...) تی کی خیلی کم هست و فقط ویجیت های اصلی و مهم در برنامه نویسی GUI رو داره. (دریغ از یک DataGridView) من تقریبا تمام فریم ورک های و ماژول های که برای برنامه نویسی گرافیکی در پایتون توسعه داده شده بودن رو تحقیق کردم و همین طور دنبال IDE مثل ویژوال استودیو بودم که کار طراحی رو ساده تر بکنه اما همچین چیزی در دنیای اوپن سورس وجود نداره و نمیتونه وجود هم داشته باشه چون یک شرکت خاصی پشت تکنولوژی نیست و پشتیبانیش به مراتب مشکل میشه.

تنها چیزی که می تونه جواب سوال شما باشه البته تا جای که من می دونم QT Desginer هستش.
    محبوب ترین فریم ورک پایتون برای GUI Programming هم Tkinter , PyQt هستش. لازمه که شما ابتدا کمی در مورد این فریم ورک ها اطلاعات کسب کنید فیلم های آموزشی نگاه کنید یا کتاب بخونید بعد برید سراغ توسعه برنامه با استفاده از این فیلم ها چون دنیای اوپن سورس مثل ویژوال استودیو نیست.

برای PyQt من فیلم آموزشی زیر رو پیشنهاد می کنم:
    Pluralsight Python Desktop Application Development این فیلم آموزشی دو تا سری هست و فکر می کنم کامل ترین فیلم آموزشی در این زمینه باشه مدرس این دوره Bo Milanovich هست که خودش توی یوتیوب ویدئوهای آموزشی با PyQt رو میذاره و تخصصش پایتون و PyQt هست.
    برای tkinter این فیلم آموزشی رو پیشنهاد می کنم Lynda Python GUI Development with Tkinter : برین استون نام مدرس این دوره است و به نظر من جزو بهترین مدرسان لیندا هستش و مدرس محبوبه منه و کارش درسته این مدرس هم برنامه نویس پایتون هست.

برای Qt Desinger یکم سرچ بزنید از خود آموزهای اینترنتی استفاده کنید کیو تی قابلیت درگ اند دراپ داره ولی متفاوت از ویژوال استودیو هست. مطمئنا باشید با فریم ورک ها و ماژول های پایتون هر برنامه گرافیکی حرفه ای که دوست داشتید می تونید بسازید. (Qt Designer به این شکل عمل می کنه که یک فایل xml برای ظاهر برنامه می سازه بعد شما اون فایل xml رو بر می دارید و کدهای پایتو رو داخل اون می نویسید نمی خوام وارد جزئیات فنی بشم ولی استفاده از Qt Designer مراحل طراحی ظاهر برنامه رو ساده تر میکنه اما خوب برای برنامه نویس مبتدی ممکنه باز یکم پیچیده به نظر بیاد.)

توصیه آخر: اگر برنامه ویندوزی می نویسید که گرافیک و بیشتر از 5 تا فرم داره و دیتا بیس و گزارشگیری و ... داره، مثل برنامه مدیریت انبار و فروشگاه ، من توصیه می کنم از ویژوال استودیو و سی شارپ استفاده کنید. چون برای این کار ساخته شده و واقعا محیط و ابزارهای حرفه ای داره. اما برای برنامه های که گرافیک معمولی دارن و می خواید که کراس پلتفرم باشه همین راه رو ادامه بدید
    موفق و پیروز باشید.

کاربر دائمی آواتار barnamenevisforme
    محل زندگی
    تهران،شیراز و میشه گفت تقریبا همه جای ایران

توصیه آخر: اگر برنامه ویندوزی می نویسید که گرافیک و بیشتر از 5 تا فرم داره و دیتا بیس و گزارشگیری و ... داره، مثل برنامه مدیریت انبار و فروشگاه ، من توصیه می کنم از ویژوال استودیو و سی شارپ استفاده کنید. چون برای این کار ساخته شده و واقعا محیط و ابزارهای حرفه ای داره. اما برای برنامه های که گرافیک معمولی دارن و می خواید که کراس پلتفرم باشه همین راه رو ادامه بدید
    اگر هدف از استفاده پایتون توسعه یک برنامه بر پایه زبان های متن باز باشه, تحمل همه این سختی ها ارزشمند هست.
    من هم چند سالی بود که به محیط net. عادت کرده بودم اما به دلایلی خودم رو ملزم کردم که از این به بعد بر پایه متن باز کار کنم و تا الان سختی های زیادی رو تحمل کردم.

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisforme مشاهده تاپیک
    اگر هدف از استفاده پایتون توسعه یک برنامه بر پایه زبان های متن باز باشه, تحمل همه این سختی ها ارزشمند هست.
    من هم چند سالی بود که به محیط net. عادت کرده بودم اما به دلایلی خودم رو ملزم کردم که از این به بعد بر پایه متن باز کار کنم و تا الان سختی های زیادی رو تحمل کردم.
    بسیار هم عالی ولی کراس پلتفرم بودن زیاد تو توسعه برنامه در ایران مهم نیست چون همه ویندوز کرک شده دارن. پس اگه کسی نرم افزار بزرگی می خواد برای بازار ایران توسعه بده و پول دربیاره و علاقش براش مهم نیست و حوصله سرچ تو اینترنت نداره و زبان خوبی نداره من بهش توصیه می کنم از دات نت استفاده کنه تا بعدا که صاحب این ویژگی ها شد بعدا می تونه سویچ کنه. در واقع سویچ کردن به دنیای اوپن سورس خودش دارای مراحلیه!

من زیاد دات نت کار کردم چندتا برنامه خوب هم تو دوران دانشجویم نوشتم ولی به نظرم خیلی روشهای دیگه هست که بهتر از دات نت هستن و اینارو من بعدا و اخیرا کشف کردم و دارم بیشتر و بیشتر کشف می کنم. ایرانی ها طوری کار می کنن و طوری فکر میکنن که انگار دات تنهاترین و بهترین راه حله ولی اینجوری نیست یکم سرچ می خواد. و کپی کردن سی شارپ از جاوا واقعا افتضاحی بیش نیست.

چرا تحت وب UI و نمی سازی خیلی دستت باز تره خیلی هم بهتره (البته از نظر خودم) ؟

چرا تحت وب UI و نمی سازی خیلی دستت باز تره خیلی هم بهتره (البته از نظر خودم) ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

کلی gui designer برای پایتون هست.. این لینک رو ببینید تا با چند تاشون آشنا شید..:
    https://askubuntu.com/questions/5622...r-python/56244

تاپیک های مشابه

1. سوال: كمك فوري براي برنامه نويسي در forex به زبان ++C
    نوشته شده توسط Afshin160 در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 09 دی 1394, 19:36 عصر
  2. آموزش: ۳۲ کلیپ آموزش برنامه نویسی سی شارپ به زبان فارسی
    نوشته شده توسط m.webgard در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 13 تیر 1392, 23:29 عصر
  3. سوال: برنامه نویسی چاپ فرم به زبان سی شارپ
    نوشته شده توسط Juyaye javan در بخش C#‎‎