نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: پسورد گذاشتن روی دیتابیسی که در sql express 2008 ساخته شده

پسورد گذاشتن روی دیتابیسی که در sql express 2008 ساخته شده

سلام دوستان برای اینکه وقتی برنامم رو به دست کاربر نهایی میدم نمیخوام کسی دیگه بتونه از ساختار بانکم مطلع بشه برای این کار باید روی بانکم که با استفاده از sql Expressخودvs2010ساختم پسوورد بزارم اما نمیدونم چطوری ؟؟ میشه کمکم کنید؟

کاربر دائمی آواتار mrprestige
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: پسورد گذاشتن روی دیتابیسی که در sql express 2008 ساخته شده

سلام دوست من اگه درست متوجه شده باشم منظورت رو ، من بهت Eziriz .NET Reactor پیشنهاد میکنم که کلا پروژه شما رو Encrypt میکنه

نقل قول نوشته شده توسط mrprestige مشاهده تاپیک
    سلام دوست من اگه درست متوجه شده باشم منظورت رو ، من بهت Eziriz .NET Reactor پیشنهاد میکنم که کلا پروژه شما رو Encrypt میکنه

فکر کنم منظور دوستمو این بود که روی بانک رمز بزاره که هر کس بخواد بانک رو اتچ کنه نتونه ساختار و جداول بانکش رو ببینه آیا با این برنامه ای که گفتید علاوه بر کد برنامه میشه روی بانک هم رمز گذاشت یا راه دیگری وجود دارد؟

محل زندگی
    کرج

مجددا سلام ، خب اگه صرفا فقط تمرکز روی Encrypt پایگاه داده هست ( نه با اون نرم افزار نمیشه SQL رو رمزنگاری کرد) برای رمزنگاری پایگاه SQL بنده روش TDE رو پیشنهاد میدم چرا که شما میتونید امنیت رو در کل سطح دیتابیس برقرار کنید یعنی اینکه که حتی اگر فایلهاتون جابجا بشن یا Backup داشته باشن باید Master Key و Certificate و کلیدی که Certificate شما با اون رمزنگاری شده رو داشته باشند تا بتونند از دیتابیس استفاده کنند در غیر اینصورت اون طرفی که میخواد غیرمجاز از دیتابیس استفاده کنه بدجور ضایع میشه . براتون برای اینکه حجم پست زیاد نشه توی یه فایل pdf نحوه پیاده سازی اون رو توضیح دادم

مجددا سلام ، خب اگه صرفا فقط تمرکز روی Encrypt پایگاه داده هست ( نه با اون نرم افزار نمیشه SQL رو رمزنگاری کرد) برای رمزنگاری پایگاه SQL بنده روش TDE رو پیشنهاد میدم چرا که شما میتونید امنیت رو در کل سطح دیتابیس برقرار کنید یعنی اینکه که حتی اگر فایلهاتون جابجا بشن یا Backup داشته باشن باید Master Key و Certificate و کلیدی که Certificate شما با اون رمزنگاری شده رو داشته باشند تا بتونند از دیتابیس استفاده کنند در غیر اینصورت اون طرفی که میخواد غیرمجاز از دیتابیس استفاده کنه بدجور ضایع میشه . براتون برای اینکه حجم پست زیاد نشه توی یه فایل pdf نحوه پیاده سازی اون رو توضیح دادم
    خوب حالا که اطلاعات رمزنگاری شده، توی برنامه خودمون چطور باید با بانک ارتباط برقرار کرد ؟

محل زندگی
    کرج

بنده که عرض کردم "
    باید Master Key و Certificate و کلیدی که Certificate شما با اون رمزنگاری شده رو داشته باشید
    " در اون صورت میتونید از دیتابیس استفاده کنید و ارتباط برقرار کنید مث حالت معمول که با پایگاه Connect میشید در غیر این صورت با یک سری داده های عجیب غریب و گنگ رو به رو میشید توی فایل مربوطه هم که فرستادم نحوه ایجادش رو توضیح دادم .

بنده که عرض کردم "
    باید Master Key و Certificate و کلیدی که Certificate شما با اون رمزنگاری شده رو داشته باشید
    " در اون صورت میتونید از دیتابیس استفاده کنید و ارتباط برقرار کنید مث حالت معمول که با پایگاه Connect میشید در غیر این صورت با یک سری داده های عجیب غریب و گنگ رو به رو میشید توی فایل مربوطه هم که فرستادم نحوه ایجادش رو توضیح دادم .
    ای کاش یک فیلم درست میکردید و این مراحل رو گرافیکی نمایش میدادین، و یک چیزی من توی یک جا خونده بودم که اصلا نمیشه روی فایل mdf رمز گذاشت!! مثل Access که میشه براش رمز بزاریم حالا شما با این روش که گفتین تمام فیلد های جدول اینکریپت میشه.

خوب مستر کی که رمزی هست که ما انتخاب میکنیم

سرتیفیکیت که روی بانک مستر گفتید چی هست؟

و توی این روش اون شخصی که فایل بانک دستشه حداقل میتونه جداول و ارتباطات بینشون رو ببینه؟ حتی اگه اطلاعات رمز شده رو ببینه؟

محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط daniyaltjm مشاهده تاپیک
    ای کاش یک فیلم درست میکردید و این مراحل رو گرافیکی نمایش میدادین، و یک چیزی من توی یک جا خونده بودم که اصلا نمیشه روی فایل mdf رمز گذاشت!! مثل Access که میشه براش رمز بزاریم حالا شما با این روش که گفتین تمام فیلد های جدول اینکریپت میشه.

خوب مستر کی که رمزی هست که ما انتخاب میکنیم

سرتیفیکیت که روی بانک مستر گفتید چی هست؟

و توی این روش اون شخصی که فایل بانک دستشه حداقل میتونه جداول و ارتباطات بینشون رو ببینه؟ حتی اگه اطلاعات رمز شده رو ببینه؟
    در خصوص فرمایش اولتون باید بگم خیلی متاسفم از اینکه نمیتونم ویدئو آموزشی این قسمت رو براتون ضبط کنم ولی تا حدی که از دستم برمیومد فایل آموزشی رو براتون محیا کردم چون واقعا فرصت اندکی دارم و برای اینکه به بقیه کارها برسم مجبورم وقتم رو تقسیم کنم . در خصوص فرمایش دومتون بگم که Certificate ها یا همون گواهینامه که شامل یک کلید عمومی (Public Key) هست که اون رو به یک کاربر یا یک سرویس نسبت میدن که با استفاده از یک کلید خصوصی (Private Key) بصورت انحصاری قابل شناسایی هستن . در واقع بیان راحتر شما پایگاهتون رو یک قفل در نظر بگیرید و Certificate رو کلیدی در نظر بگیرید که برای این قفل هست . حالا میتونیم به اینطور بگیم که با استفاده از این تکنولوژی (TDE) وقتی فایل‌ها و یا حتی نسخه‌های پشتیبان بانک اطلاعاتی شما به هر صورت دچار سو استفاده قرار بگیره امکان دسترسی به اطلاعات آن تا زمان ارائه Certificateهای ذخیره شده در پایگاه داده Master وجود نخواهد داشت پس توی این جمله جواب سوال سومتون هم دادم .

امیدوارم پیروز و موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. ایا دیتابیسی که توسط SQL Express ساخته می شود ، محدودیت حجم دارد ؟
    نوشته شده توسط بیتا حکمت در بخش مسائل مرتبط با نصب و راه اندازی
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 03 شهریور 1394, 12:05 عصر
  2. پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 03 شهریور 1394, 11:56 صبح
  3. مشکل امنیتی در sql express 2008
    نوشته شده توسط mortaza94 در بخش مسائل مرتبط با نصب و راه اندازی
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 10:28 صبح
  4. بازیابی فایل دیتابیسی که در sql2000 یا 2005 ایجاد شده در sqlserver2008
    نوشته شده توسط csharpprogramer88 در بخش SQL Server
    پاسخ: 14