صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 85

نام تاپیک: می دونید با برنامه نویس چی کار کردین ؟

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    با اکثر نظراتت موافقم....

از نظر کمک مالی اگر واقعا آقای کرامتی نیاز به کمک دارن
    آقای کرامتی نیاز به کمک ندارند، سایت من و شما نیاز به کمک داره! :)
    ایمیل من
    سایت من

عضویت در جامعه‌ی اهدای عضو

Direct PGP key: http://tinyurl.com/66q5cy
    PGP key server: keyserver.ubuntu.com
    PGP name to search: omidmottaghi

کاربر دائمی آواتار Armanprogrammer
    محل زندگی
    کرج
    بله شما درست میفرمایید آقای کرامتی نیاز به کمک ندارن سایت ما به این کمک نیاز داره و ما هم باید دست به دست هم بدیم من و حامد بعد از اینکه با هم مشورت کردیم تصمیم گرفتیم فعلا ماهانه نفری 10 هزار تومان به حساب آقای کرامتی بریزیم تا زمانی که این گروه تشکیل بشه و دوست دارم سریع تر یک همچین گروهی تشکیل بشه تا تکلیف خرج مشخص بشه و همچنین با همیاری همدیگه هم کار تبلیغات و گسترش بدیم و هم اینکه از دولت کمک بگیریم

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    خوب ممنونم....
    8 نفر دیگه موندن، 8 نفر که بتونن ماهی 20 هزار تومان بدن...
    ایمیل من
    سایت من

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE
    نقل قول نوشته شده توسط oxygenws
    خوب ممنونم....
    8 نفر دیگه موندن، 8 نفر که بتونن ماهی 20 هزار تومان بدن...

من هم هستم .

محل زندگی
    کرج
    این طوری نمیشه باید یک برنامه ریزی خاصی صورت بشه باید این سایت درآمد زایی داشته باشه میشه و تواناییه این کارو داره فقط برنامه ریزی خاص خودشو میخواد
    --------------------
    پس سر هر برج فعلا اینطوری پول میذاریم تا حالا شدیم 3 نفر من فردا میریزم و تو همین تایپیک شماره فیشو مینویسم بقیه هم همین کارو کنن ممنون میشم
    آخرین ویرایش به وسیله Armanprogrammer : دوشنبه 03 مهر 1385 در 14:45 عصر دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

کاربر دائمی آواتار shobair
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    من نمیدونم این نکات به بحث مربوط میشه یا نه. ولی خیلی هم بی ربط نیست.

1- سایتی که بیشتر اوقات نشه واردش شد، از کاربرانش سلب اطمینان میکنه. یادمه همین چند وقت پیش اتفاق بدتری افتاد و پستهای چندین روز کلاً پاک شد. این هردلیلی داشته و داره، نمیتونه جبران خسارت کنه.

2- بعضی از انجمنها که اتفاقا کاربران زیادی هم دارند، به دلایلی که گفته نمیشه بسته میشه و مدتها به همین حالت میمونه. ظاهراً هیچ کسی هم تلاشی برای حل مشکل نمیکنه. وگرنه مشکل نرم افزاری هرچی هم باشه، یک یا دو روزه حل میشه. تجربه 8 سال کار این رو بهم ثابت کرده.

3- مشکل مالی با تبلیغات حل میشه و فکر میکنم مازاد درآمد هم داشته باشه. سایتهایی که یک دهم سایت برنامه نویس بیننده دارند، بنر تبلیغاتیشون رو به قیمتهای بالائی میفروشن ولی در برنامه نویس خبری از این کار نیست.

4- وقتی کاربری سوالی می پرسه، منتظره جوابه! نه منتظر "جستجو کنید"! زمانی حدود 7 سال پیش، زمانی که اینترنت خیلی کم در ایران در دسترس بود، شبکه های اطلاع رسانی موسوم به BBS متداول بودند. نمی دونم کدام یک از دوستان دیدند. بزرگترین شبک ایران یعنی شبکه پیام، هزاران کاربر داشت. ولی برای مثال حتی یک بار هم در هیچ انجمنی جواب "جستجو کنید" نمیدادند! کاربر سرخورده میشه چون جستجو معمولا جواب دلخواه رو نداره.

شبیر

یک نکته قابل توجه همه دوستان، این بحث هم مثل بحث های گذشته داره صرف حرفهایی میشه که در نهایت بی انتها و بی نتیجه خواهد بود.

خواهش میکنم، اگر کسی یا اداره کننده فرومی همتای برنامه نویس بوده یا اطلاعاتی در این زمینه داره، ارائه پیشنهاد کنه.

قابل توجه دوستان که اطلاعات مورد نیاز برای ارائه راه حل شامل:
    1) نحوه نگهداری چیزی نزدیک به 5 گیگ اطلاعات روی وب + ترافیک مربوطه + اطلاعات فنی کافی مربوط به نگهداری و پشتیبانی نرم افزار
    (این جواب بچه گانه است اما قابل توجه دوستی که با 8 سال تجربه این مطلب رو بیان کردند: Microsoft هنوز بعد از گذشت بیش از n روز وصله امنیتی اکسپلورر رو ارائه نکرده. این پست شما به من خیلی فشار اورد، امید که جای خود داره، اما یک سوال: چند بار تا به حال Backup یک دیتابیس MySql رو روی یک سرور اشتراکی و ریموت Restore کردید؟ به حجم دیتابیس توجه کنید! برای امکاناتی که ما در اختیار داریم این حجم خیلی زیاده)

2) نحوه مدیریت یک فضای علمی جوری که تنها هدف ارائه پشته ای از اطلاعات نباشه و یک محیط انگیزه بر انگیز برای هر دو مدل کاربر (پرسش کننده و پاسخ دهنده) رو بوجود بیاره.

3) موارد دیگه ای که دوستانی مثل آقای متقی می تونن اضافه کنن.

لطفا باز راه حل های تکراری از قبیل تبلیغات، پولی کردن و غیره ارائه نکنید.

یک مثال برای راه حل قابل قبول:
    بخش هایی از سایت که در درجه دوم اهمیت هستند غیرفعال بشن تا کمی ترافیک پایین بیاد.
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط titbasoft
    (این جواب بچه گانه است اما قابل توجه دوستی که با 8 سال تجربه این مطلب رو بیان کردند: Microsoft هنوز بعد از گذشت بیش از n روز وصله امنیتی اکسپلورر رو ارائه نکرده. این پست شما به من خیلی فشار اورد، امید که جای خود داره، اما یک سوال: چند بار تا به حال Backup یک دیتابیس MySql رو روی یک سرور اشتراکی و ریموت Restore کردید؟ به حجم دیتابیس توجه کنید! برای امکاناتی که ما در اختیار داریم این حجم خیلی زیاده)
    بخش هایی از سایت که در درجه دوم اهمیت هستند غیرفعال بشن تا کمی ترافیک پایین بیاد.
    سلام
    وقتی مشکلات از این قبیل پیش میاد، معمولا راه حل نداره. من پیشنهاد میکنم پستهای قدیمی تر رو پاک کنید تا حجم دیتابیس پائین بیاد. نه اینکه انجمنهای فعالی مثل "مباحث متفرقه" یا "ویندوز" و "ساخت بازیها" و ... رو غیر فعال کنید. بهرحال وقتی مشکلات حل نمیشه، ادامه راه حل هایی که اعتبار سایت رو میاره پائین چه فایده ای داره؟

شبیر

من پیشنهاد میکنم پستهای قدیمی تر رو پاک کنید تا حجم دیتابیس پائین بیاد
    اتفاقا پست های قدیمی تر مطالب ارزنده تری دارند. پیشنهاد میکنم یکبار پروفایل دوستانی که مثلا بیش از 2000 پست دارند رو از انتها مطالعه کنید

نه اینکه انجمنهای فعالی مثل "مباحث متفرقه" یا "ویندوز" و "ساخت بازیها" و ... رو غیر فعال کنید
    من عرض نکردم اونها فعالیت ندارند، گفتم در درجه دوم اهمیت هستند

ادامه راه حل هایی که اعتبار سایت رو میاره پائین چه فایده ای داره؟
    حداقل نیاز رو برآورده میکنه و ما داریم بین خیلی بد و خیلی خیلی بدتر انتخاب می کنیم. ما هم علاقه ای به از دست دادن کاربران فعال و از دست دادن مطالب مفید نداریم.

وقتی مشکلات از این قبیل پیش میاد، معمولا راه حل نداره
    این هم درست نیست چون کسی که با vb و پلاگین های اون آشنایی داشته باشه می تونه راه حل های خوبی بده
    آخرین ویرایش به وسیله titbasoft : دوشنبه 03 مهر 1385 در 16:07 عصر
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

محل زندگی
    تهران
    اتفاقا پست های قدیمی تر مطالب ارزنده تری دارند. پیشنهاد میکنم یکبار پروفایل دوستانی که مثلا بیش از 2000 پست دارند رو از انتها مطالعه کنید

من عرض نکردم اونها فعالیت ندارند، گفتم در درجه دوم اهمیت هستند

حداقل نیاز رو برآورده میکنه و ما داریم بین خیلی بد و خیلی خیلی بدتر انتخاب می کنیم. ما هم علاقه ای به از دست دادن کاربران فعال و از دست دادن مطالب مفید نداریم.

سلام
    فکر میکنید چند کاربر دنبال مطالب قدیمی که تو دنیای نرم افزار تقریبا به هیچ دردی نمیخورند میگردند؟؟؟ اعتقاد دارم باید تعصب رو کنار گذاشت و واقع بین بود. چه فایده وقتی بقول شما حجم دیتابیس شده 5 گیگ و سایت بالا نمیاد، ولی داخل اون پر مطالب قدیمی خوبه! تازه خوب برای قدیمیها!
    بعضی انجمن های غیرفعال شده در رابطه مستقیم با مبحث برنامه نویسی بودند. من درک نمیکنم کجای اونها کم اهمیت بود! "ساخت بازیها" کم اهمیت بود، ولی برنامه نویسی موبایل که سالی یک پست داره نه!

شبیر

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    دوستان اگر لطف کنن و یک سری به سایت www.cloob.com بزنند ممنون میشم (http://www.cloob.com/payment.php). من از روش اداره مالی این سایت خیلی خوشم اومده. یک سری حداقل امکانات رو برای هر کاربری در نظر گرفته و کاربران برای گرفتن امکانات بیشتر با پرداخت مبلغی ناچیز تبدیل به کاربر ویژه میشن و به اون امکانات ویژه دسترسی پیدا میکنن.
    ممنون میشم نظرتونو بگین

محل زندگی
    تهران
    این هم درست نیست چون کسی که با vb و پلاگین های اون آشنایی داشته باشه می تونه راه حل های خوبی بده
    خوب این راه حل های خوب کجا هستند؟؟؟ غیر فعال کردن انجمن ها هم از همین راه حل های خوب بوده؟؟؟

محل زندگی
    UAE
    1) نحوه نگهداری چیزی نزدیک به 5 گیگ اطلاعات روی وب + ترافیک مربوطه + اطلاعات فنی کافی مربوط به نگهداری و پشتیبانی نرم افزار
    این شکلی داریم فاصله میگیریم از هدفمون. titbasoft عزیز مطالبتون درسته اما به اینهم توجه کنید که یک حساب ساده وجود داره . اگر کسانی هم تجربه فروم داری و مشابه این رو داشته باشند (اگر بطور مستمر فعال و موفق بودند که من خیلی کم سراغ دارم)، با معجزه این کار رو نکردند . حتما یکی از این کارها رو کردند :

1-مدیر سایت از جیب خودش همه رو تقبل کرده (مثل اینجا تا به حالا)
    2-از تبلیغات هزینه ها تامین شده .
    3-حق کاربری از کاربران گرفته شده . (که این یکی با سیاست های متفاوتی بوده مثل Expert Exchange و ...)
    4- کاربر ها خودشون داوطلبانه کمک مالی میکنند (البته من این رو جایی سراغ نداشتم ولی غیر ممکن نیست )

من پیشنهاد میکنم پستهای قدیمی تر رو پاک کنید تا حجم دیتابیس پائین بیاد.
    به نظر من این راه حلها مقطعیه. ممکنه در مقطع فعلی اینطوری مشکل حل شه ولی بازهم بعد از مدتی به مشکل میخوریم . به علاوه پستهای قدیمیتر (حداقل اینجا) لزوما بی ارزشتر نیستند!

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    بابا اینقدر با هم کل نندازین این جوری مشکلات حل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خواهش کردم اگر ممکنه پست شماره 51# را ببینید

من فکر میکنم که بدترین مشکله سایت ، سرورشون هست .

کاربر دائمی آواتار tabib_m
    محل زندگی
    ایران - قم
    دوستان اگر لطف کنن و یک سری به سایت www.cloob.com بزنند ممنون میشم (http://www.cloob.com/payment.php). من از روش اداره مالی این سایت خیلی خوشم اومده. یک سری حداقل امکانات رو برای هر کاربری در نظر گرفته و کاربران برای گرفتن امکانات بیشتر با پرداخت مبلغی ناچیز تبدیل به کاربر ویژه میشن و به اون امکانات ویژه دسترسی پیدا میکنن.
    ممنون میشم نظرتونو بگین
    لطفا امکاناتی که در این سایت میشه اونها رو به کاربران ویژه داد رو بیان کنید!!!
    ----
    ببخشید ، یک سوال برام پیش اومد
    چرا نمیشه از تبلیغات استفاده کرد؟

با کسب اجازه از کامیار عزیز .کاربران سایت مذکور در صورت پرداخت وجهی میتونن امکاناتت ویژه ای از قبیل.پیگیری نوشته ها و دیدن کاربران آنلاین سرچ موضوعی و......... بهره مند شن . وکلا سایت مذکور طوری طراحی شده که علاوه بر اینکه محدودیتی برای کاربرای عادی ایجاد نمیکنه اونا رو با جذب به سایت ترغیب به کاربر ویژه شدن میکنه .
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

نقل قول نوشته شده توسط sarami
    با کسب اجازه از کامیار عزیز .کاربران سایت مذکور در صورت پرداخت وجهی میتونن امکاناتت ویژه ای از قبیل.پیگیری نوشته ها و دیدن کاربران آنلاین سرچ موضوعی و......... بهره مند شن . وکلا سایت مذکور طوری طراحی شده که علاوه بر اینکه محدودیتی برای کاربرای عادی ایجاد نمیکنه اونا رو با جذب به سایت ترغیب به کاربر ویژه شدن میکنه .
    سطح علمی سایت اونقدر اومده که پایین دیگه هیچ کس حاضر به داده پول نیست

من خودم بشخصه اولا حاضر بودم که ماهی 50000 تومان هم بدم ولی حالا نه !

آیا یه کتاب مرجع به انگلیسی شما می تونی تو این سایت پیدا کنی؟؟؟
    مسلما که نه ! چون هر چی کتاب معرفی می کنی زود پاک میشه (به علت وارز)

*** ادیت شد ***
    *** مسعود ***

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله M-Gheibi : دوشنبه 03 مهر 1385 در 23:37 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هلند
    دوستان سلام
    من از روزی که آقای جلیلی پست را ایجاد کردند نمیخواستم وارد مطلب بشم اما آخر سر طاقت نیاوردم
    1. آقای جلیلی یکی از خوانندگان و کاربران خوب و فعالی هستند و هر چه نوشته اند از روی دلسوزی بوده اما این نمیتونه توجیه حرفهای بدی که زدند باشه واقعا از قشر تحصیلکرده فحاشی و به این شکل صحبت کردن بعیده ( منظورم نه تنها آقای جلیلی بلکه همه مان هستیم حتی بعضی از مدیران که جوابهای بدتر از صحبتهای آقای جلیلی را نوشته اند) این مطالب را میشه آرومتر هم عنوان کرد که جنبه انتقادی بگیره نه خدای نکرده فحاشی و هتک حرمت و شخصیت دیگران
    2. برای موضوع سطح کیفیت سایت باید تاپیک جدیدی را ایجاد و دوستان با هم مشورت نمایند ( ظرفیت دیتا بیس و مدیران و غیره )
    3. به نظر من افزایش مدیران میتونه در کیفیت سایت تاثیر مستقیم بذاره چون شخصی که مدیر شد موظف به جواب دادن و کنترل بیشتر روی سایت میشه ( البته این هم باید به مشورت گذاشته شود در تاپیکی که پیشنهاد آنرا دادم )
    4. همه دوستان در همه موارد متخصص نیستند هر کسی دریک یا دو یا حداکثر سه مورد میتونه متخصص باشه ( منظورم تخصصه نه بلد بودن ) پس اگر کسی پستهاش کم بود دلیل غیر فعال بودن وی نیست ( در مورد خودم من به همه پستها نگاه میکنم ولی بیشتر به پستهای گرافیک و ویژوال بیسیک جواب میدم و میدونم دوستان دیگه هم همچنین خیلی کم پیدا میشه که در همه موارد مطرحه در سایت به پستها جواب بده )
    5. به هر حال جهت نشکستن حرمت همدیگه و پایداری سایت خواهش میکنم این پست بسته بشه و به جاش در یک گفتگوی مهم پست جدیدی جهت مشورت دوستان یاز بشه
    6. بیشتر از 90 درصد دوستان عضو سایت ( آمار از خودمه ) معتاد سایت شده اند و مطالبی را که هم میگن از سر دلسوزیه ، مثلا شده کسی شخصی را از روی دوست داشتن کتک بزنه ؟ برای من بارها اتفاق افتاده که بچه خودم را از سر دوست داشتن کتک زده ام !!! فرض را بر این میذاریم که آقای جلیلی هم از سر دوست داشتن سایت را کتک زده اند .
    به امید روزهای خوش در کنار www.barnamenevis.org

دوستان اینقدر مطلب نوشتند که امکان پاسخگویی و بحث در مورد همشون رو ندارم.

1. انتقاد کردن اگرچه در کشور ما ( و خیلی از کشور های دیگه ) خوب جا نیفتاده ولی شاید بیشتر از اونکه پذیرش یک انتقاد سخت باشه نحوه بیانش مشکل تره.

2. یکی از دوستان فرمودند که سایت برنامه نویس در حال حاضر در ایران بهترین هست، مسلماً همه به این موضوع افتخار می کنیم ولی شاید یکی از علل بروز مشکلات در سایت همین باشه. وقتی من نوعی با این طرز تفکر که "خب ، سوالی در مورد کارکرد فلان نرم افزار ( که لزوماً ربطی به برنامه نویسی نداره ) دارم پس بهتره به بهترین سایت ایرانی مراجعه کنم و سوالم رو مطرح کنم و مطمئنم که جوابم رو خواهم گرفت" ، به فعالیت در این سایت ادامه بدم تنها شاهد این خواهیم بود که سایت "مرجع برنامه نویسان فارسی زبان" به "مرجع غیر تخصصی کاربران فارسی زبان" تبدیل خواهد شد. یکی از دلایلی حذف حدود 20 بخش سایت ( که متاسفانه بعضی از آنها از پر بازدیدترین بخش ها بودند ) هم همین بود. هیچ به بالا رفتن درصد نسبی سوالات و مسائل مطرح شده در بخش های متفرقه ( خارج از حیطه برنامه نویسی ) و بخش های تخصصی سایت دقت کرده بودید؟ مسلماً اعمال تغییرات در سایتی که به شخصه اون رو با عظمت می دونم ( برخلاف نظر بعضی از دوستان ) بدون فکر انجام نمیشه.

3. جناب آقای جلیلی ، انتظار دیدن احترام باید دو طرفه باشه. هیچ به این دقت کردید که چرا یک دفعه من و امید و ... پاسخ پست اول شما رو بدون ملاحظه و توجه به بعضی نکات دادیم؟ تا به حال با چند نفر اینطور صحبت کردم/یم؟ واقعاً بکار بردن عبارتی مثل "به گند کشیدید" محترمانه هست؟ شاید دریافت پاسخ مطلب شما ( نمیتونم بهش انتقاد بگم ) بدین شکل نوعی بازتاب نوحه نگارش بوده. همونطور که از پاسخهایتان مشخص است خودتون هم علاقه ای به این نحوه گفتار ندارید!

4. باز هم در مورد تعداد مدیران انتخابی صحبت می کنیم. نمیدونم میخواید اسمش رو دیکتاتوری و زورگویی بذارید یا هر چیز دیگه ، من ( ما ) به این میگیم رعایت نظم ، سعی و تلاش همه ما ( و به قول خودتون حتی شما ) بقای سایت برنامه نویس است و به همین علت به هر شیوه ( افزایش تعداد مدیران و ... ) نظم سایت رو تا حد امکان حفظ خواهیم کرد. در کنار این موضوع سعی بر این بوده که انتخاب مدیران براساس فعالیت های مفیدشون بوده باشه و از این جهت نمیشه اطلاعات مفید و فنی مدیران بخش رو زیر سوال برد.

5. مشکلات سرور یک دروغ ساختگی برای عوام فریبی نیست. مگر نه اینکه دوست خود شما در مورد ورود بی نقصشون به سایت توضیح دادند؟ شاید به علل ناشناخته ای سعی می کنیم جلوی ورود شما رو به سایت بگیریم! اینکه بعضی از دوستان برای ورود به سایت با مشکلاتی مواجه هستند رو منکر نمی شم ولی قاعدتاً باید تا الآن متوجه شده باشید که ما "با سایت برنامه نویس کاری نکردیم" و مشکل از جای دیگریست. این مشکل هم فعلاً تنها با مساعدت شما و همکاری دیگران ( من جمله من و امید متقی و ... ) و با پرداخت هزینه خرید سرور اختصاصی قابل حل است.

6. مسئله هک شدن سایت ( همان یکبار که به صورت اعلان عمومی به اطلاع همگان رسید ) رو منکر نمیشم ولی اینکه مشکلات فعلی به علت هک شدن یا ... هست کاملا اشتباهه.

7. در مورد تبلیغات هم تا این زمان وقفه در ارائه خدمات دلیل قابل قبولی نداشته و اگر خدا بخواد به زودی این قسمت راه اندازی خواهد شد.

8. دیگر طرح های ارائه شده تک تک بررسی شدند و در حال پیگیری این موضوع و پیدا کردن بهترین راهکار هستیم. محض اطلاع دوستان عرض می کنم نزدیک به شش هفته است که در مورد موضوعات این چنینی داریم بحث می کنیم ( در گفتگوی مخصوصی خارج از محیط عمومی سایت ).

9. در مورد نرم افزار سایت فکر نمی کنم نیاز به یادآوری باشه، دوستانی که پیش از تیرماه سال 1384 در این سایت عضو بودند میدانند که نرم افزار پیشین انجمن PHPBB بود و به علت ضعف نرم افزاری تصمیم به استفاده از VB گرفته شد. در این پروسه تغییر نرم افزار مشکلاتی بوجود آمد که بعضاً به علت بالا بودن حجم دیتابیس بود. لذا تغییر نرم افزار ( اگرچه بعید میدونم نرم افزار مشابهی بشه پیدا کرد ) در این حالت – با این حجم اطلاعات – غیر منطقی هست.

10. علت عدم پاسخگویی به بعضی از سوالات همونطور که یکی از دوستان اشاره کرد، پایین بودن سطح کیفی سوالات است. سیاست کلی سایت به سمت تخصصی تر شدن و تنها در زمینه برنامه نویسی می رود.

11. اینکه شخصی از برنامه نویس دست پر بر میگرده یا نه دلیل بر خراب شدن انجمن نیست. شاید آنچه او به دنبال آن است ماهیتاً ربطی به موضوع سایت نداشته باشد.

12. خیلی از ماها برای اینکه به سوالی پاسخ بدیم، نه یک صفجه بلکه ده ها صفحه از وب را مطالعه می کنیم تا به بهترین جواب ممکن برسیم و در اختیار دیگران بگذاریم. اصلا هدف از جمع شدن در این محیط چیست؟ مگر همین موضوع نیست؟

پ.ن:
    اگر کسی میخواد اظهار نظری بکنه لطفاً سازنده باشه ، پست های بی محتوا که تنها اهداف تخریبی دارند ویرایش و یا حذف خواهند شد.

من خودم بشخصه اولا حاضر بودم که ماهی 50000 تومان هم بدم ولی حالا نه !
    ok.بشین خود به خود همه چیز درست بشه و تو ازش استفاده کنی.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

کاربر دائمی آواتار Mohammad_Mnt
    محل زندگی
    جنگلی به نام ایران
    نقل قول نوشته شده توسط M-Gheibi
    یکی از دلایلی حذف حدود 20 بخش سایت ( که متاسفانه بعضی از آنها از پر بازدیدترین بخش ها بودند ) هم همین بود.
    با حذف بعضی بخش ها موافقم. ولی برای بعضی دیگه شما فقط صورت مسئله رو پاک کردین. توی همون بخش ها تعداد زیادی پست مربوط به برنامه نویسی وجود داشت که با این کار همشون حذف شدند

توی همون بخش ها تعداد زیادی پست مربوط به برنامه نویسی وجود داشت که با این کار همشون حذف شدند
    مطالب مفید به بخش های مربوطه منتقل خواهد شد؛ و مطالبی که مربوط به برنامه نویسی هستند در بخش مربوط به خود مطرح شوند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره -فکر- هوا- عشق- زمین مال من است.
    با سلام خدمت همه دوستان
    مشکل از کش ء،من خودم حدودا دو ماه که باین مشکل دست به گریبونم اما دو روزیه که ای اس پی مورد استفاده ام سیستم هاش رو ارتقاءداد وسایت برنامه نویس رو از کش برداشت هیچ مشکلی ندارم اما متاسفانه هر ای اس پی ای انی مشکل رو حل نمی کنه ونهایتا چنین سوءتفاهمی پیش میاد
    افزایش مدیران هم یه حرکت مثبتی بود که به ارتقاءسطح کیفی بخش و منظبط بودن ان ازجهت پستهای تکراری و پستهای بی ربط و فاقد بار علمی ،منتج شد نباید دید انتقادی بهش داشت

دوستان فکر کنم که اگر واقعا حجم دیتابیس سایت 5 گیگابایت باشه دیگه مدیریت و Backup گرفتن از اون حتی با وجود سرور اختصاصی هم خیلی خیلی مشکل خواهد بود. معمولا در موقع مواجه شدن با چنین حجم عظیمی از Distributed databaseها استفاده میکنند و چون انجام اینکار کلی دردسر و هزینه داره یک پیشنهاد برای پخش کردن این دیتابیس دارم:
    وقتشه که برنامه نویس به چند قسمت تقسیم بشه! هیچ جای دنیا یک سایت یا انجمن به این همه موضوع متفاوت و گسترده با این همه کاربر نمی پردازه! بهتره انجمنهای سایت برنامه نویس در چند سایت متفاوت یا subdomainهای مختلف تقسیم بشن و هر subdomain نرم افزار forum مخصوص خودش رو داشته باشه تا هم حجم اطلاعات پایین بیاد و هم بخشهای مختلف از هم جدا بشن و در صورتی که حجم اطلاعات پایین بیاد میشه از نرم افزارهای مجانی و رقیب vb استفاده کرد(اصلا نرم افزارهایی مثل smf رو دستکم نگیرین من کمتر قابلیتی رو دیدم که تو vb وجود داره و تو smf نیست.) فقط شرطش اینه که همه این نرم افزارها از یک table نامهای کاربری رو استخراج کنن.
    در domain اصلی برنامه نویس هم میشه بخشهای مختلف رو در یک صفحه نمایش داد و خیلی ساده با چند سطر کد میشه نوشته های جدید رو هم نشون داد.
    مزایای این طرح:
    1.پخش شدن دیتابیس و تقسیم اون به چند قسمت که حتی میشه بعضی رو روی یک سرور و بعضی رو روی سروری دیگر قرار داد و در نتیجه ساده تر شدن backup گیری و بالا رفتن سرعت سایت
    2.میتوان بخشهایی از سایت رو روی یک سرور دیگه قرار داد و از کسانی که در این سایت به ارائه خدمات هاستینگ میپردازند کمک گرفت و بخشی از برنامه نویس رو روی سرور اونها قرار داد.
    3.با توجه به پایین آمدن حجم اطلاعات میشه از نرم افزارهای مجانی هم استفاده کرد و این باعث حذف هزینه های vb میشه.
    معایب:
    1.انجام دادن اینکار نیازمند چندسال وقت برای گروه مدیریت برنامه نویسه! (من حاضرم بطور آزمایش یکی از انجمنها رو جدا کنم و به smf تبدیل کنم)
    2.اینکار نیاز به مدیران با تجربه مدیریت فروم برای هر بخش دارد که اینجا زیاد پیدا نمیشه!
    3.یکم مدیرت سایت سختتر میشه

هیچ حرکتی بدون نیروی محرکش که تو این مسئله خاص پوله فکر نمیکنم .موفقیت آمیز باشه معمولا برای هر طرح و پروژه ای اول میرن دنبال منابع ....
    دادن پیشنهاد خوبه ولی بعد از تامین منابع .
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    سلام
    باید بگم برنامه نویس برای من تا حالا یکی از بهترین مراجع بوده و همونی بوده که قبلا بوده! من نمی گم می تونم ماهی 20000 تومان را در ماه پرداخت کنم ولی می توانم تضمین بدهم که نصف این مبلغ را می پردازم.به نظر من هم باید یک کمیته مالی تشکیل بشه و اعضا آن مشخص بشوند.
    ما گروه کوچکی طرفداران نرم افزار های آزاد هستیم و برای بقا مجبور شدیم این کار (کمیته مالی) را انجام دهیم به اضافه اینکه یک اسپانسر در عوض قراردادن لوگوی آنها در صفحه اول بخشی از هزینه های ما تامین می شود.پیشنهادی دیگر انجام پروژه هایی بصورت داوطلبانه برای اعضا بود که هزینه ها بدست آید (با تجربه ما این کار با شکست مواجه شد اما در صورت مدیریت خوب شاید اینجا جواب دهد)
    به نظر من این سایت باید محلی برای برنامه نویسی باشه ، دلیلی نداره که هر موضوعی که در رابطه با کامپیوتر هست اینجا پرسیده بشه وقتی سایت های دیگری برای این کار وجود دارند بهتر است که به آن سایت ها مراجعه شوند ، زمانی فقط یک سایت برنامه نویس وجود داشت اما الان سایت های خوب دیگری وجود دارند که مباحث مختلف را به صورت تخصصی بحث می کنند.
    حدود 3 سال هست که عضو اینجا هستم و می تونم بگم در هیچ موردی نه تذکری به من داده شده و نه پست من پاک شده باشه، اینجا یکی از قانونمند ترین سایت ها ی ایران است هر کسی از قوانین سایت تبعیت کند می تواند از این سایت لذت ببرد.
    ما الان کنار گود نشسته ایم ، غیر از هزینه های مالی که قسمت اعظم آن بر گردن آقای کرامتی بود، سایت که اکنون می بینید حاصل تلاش مدیرانی است که آنها را متهم به عدم کار آیی و عدم دلسوزی می کنید ، فقط کافی است یک بار سعی کنید همین مد تشکر را به VB اضافه کنید در صورتی که برنامه نویس خوبی باشد حداقل 3 ساعت باید بر روی آن برای انجام ، تست ، Upload و ... وقت بگذارید. پس کمی انصاف داشته باشید کمتر انجمنی وجود دارد که اینقدر امکانات را یکجا داشته باشد.مطمئن باشید مدیران مانند ما به بهبود سرنوشت سایت فکر می کنند.
    با دوستانی که با تعداد زیاد مدیران مخالفند ؛مخالفم الان تنها روش برای کاهش سایز DB فقط پاک کردن پست های غیر ضروری و از تاریخ گذشته و گرداوری مطالب مفید می باشد.حتی می توان این کار را انجام داد و بر روی یک CD گذاشته شود و در فروشگاه برنامه نویس برود با این کار نیز می توان قسمتی از هزینه های سایت را تامین کرد.
    و حال روی صحبتم با مدیران سایت است ، آیا سرور سایت عوض شده ؟ تا قبل از کرش کردن DB سرور سایت مشکلی نداشت ؛ حداقل برای من که باز می شد.
    در صورت امکان میزان فضا، پهنای باند مورد نیاز و سرویس های لازم را به صورت تخمینی در اینجا درج شود، شاید بتوان سروری برای سایت با هزینه کمتر پیدا نمود.
    البته باید مشخص شود آیا سرور موجود عامل این مشکلات است و با یک سرور دیدیکیت می توان مشکل را حل نمود؟
    در آخر اگر مدیریت به این نتیجه رسید که می تواند از SMF استفاده کرد ، من همکاری خودم را اعلام می کنم .
    با تشکر
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

به نظر من این سایت باید محلی برای برنامه نویسی باشه ، دلیلی نداره که هر موضوعی که در رابطه با کامپیوتر هست اینجا پرسیده بشه وقتی سایت های دیگری برای این کار وجود دارند بهتر است که به آن سایت ها مراجعه شوند ، زمانی فقط یک سایت برنامه نویس وجود داشت اما الان سایت های خوب دیگری وجود دارند که مباحث مختلف را به صورت تخصصی بحث می کنند.
    دلیل اصلی حذف شدن برخی از Thread ها همین بود و هست . از مدتها قبل توافقی وجود داشت که محیط سایت برنامه نویس ، تخصصی تر از فرومی برای هر مسئله مرتبط با کامپیوتر باشه ، و این روند به سمت بهبود ادامه پیدا میکنه . بخشی از مطالب مفید قطعا به بخشهای مربوطه منتقل میشه و شاید برخی از بخشها در آینده تغییر کنه .

قطعا" فروم برنامه نویس ، با یک BBS یا فرومی مربوط به مسائل روزمره متفاوته ، و اگه کسی دنبال جوابی میگرده ، اول باید بگرده ، و اگر قبلا مطرح نشده بود ، سوال کنه . "جستجو کن" بهترین جوابی است که مدیران یا کاربران فعال هر بخش به سوالات تکراری میدن ، و قطعا" از این به بعد هم جدی تر بهش عمل میشه ؛ کسی که نمیخواهد برای رفع مشکل خودش ، کمی کمتر از 2 دقیقه از امکان ساده و در دسترس جستجوی سایت استفاده کنه ، بیخود انتظار جواب از سایرینی داره که محتملا به اون سوال قبلا جواب دادن .

قطعا" برای مشکلات جاری سایت هم راه حل مناسبی پیدا میشه ، و اغلب افرادی که با ادبیات نامناسب انتقاد میکنن ، به "استفاده کنندگان" سایت تعلق دارن ؛ اغلب افرادی که به فعالیت فنی و مفید مشغولند ، وارد این هیاهو های بچه گانه بر سر هیچ ، نمیشن ، و این مسئله بسادگی یک کلیک روی نام کاربری هر کاربر قابل مشاهده است .

من همیشه با استفاده از کمکهای مالی کاربران سایت مخالف بودم و فکر میکنم سایتی با مخارج بالا ( هاستینگ و ترافیک اضافی و آپلود و نگهداری بک آپ و غیره ) باید منابع دیگری برای کسب درآمد داشته باشه ، ولی بهر حال مسیر برای کمک مالی دوستانه کاربران همیشه باز بوده . اما توصیه جدی من به دوستان مدیر این هست که دقت کنند ، به دلیل خصلتهای زشت و تاریخی ما ، خدا میدونه اگر قشر کم ظرفیت مخاطب مطالب من ، سهم مالی هم در امور سایت داشته باشن ، در صورت بروز مشکل چه میکنن ؛ چون همین حالا که فلان کاربر فقط مصرف کننده و سرویس گیرنده بوده ، با اختلال در عملکرد دی ان اس ، از اول تا آخر سایت برنامه نویس رو فحش خواهر مادر داد رفت پی کارش ، یحتمل اگه دو زار هم به هزینه های سرسام آور سایت کمک کنه ، و فرداش سایت Down باشه ، یک شکایت تنظیم میکنه تا مهدی کرامتی رو جلب کنند ! فکر نمیکنم این مسئله توضیح بیشتری بخواهد . هر کسی مایل باشه به مدیر سایت برنامه نویس برای اداره بهتر سایت کمک کنه ، میتونه اینکار رو انجام بده ، و این مساله به روضه خوندن و بیانیه صادر کردن و غیرهم نیازی نداره .

خیلی خوبه همگی تلاش کنیم ، کمی هم قدردان و منصف باشیم .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

نقل قول نوشته شده توسط M-Gheibi
    3. جناب آقای جلیلی ، انتظار دیدن احترام باید دو طرفه باشه...
    5. مشکلات سرور یک دروغ ساختگی برای عوام فریبی نیست. مگر نه اینکه دوست خود شما در مورد ورود بی نقصشون به سایت توضیح دادند؟...
    7. در مورد تبلیغات ..
    10. علت عدم پاسخگویی به بعضی از سوالات ...
    12. خیلی از ماها برای اینکه به سوالی پاسخ بدیم، نه یک صفجه بلکه ده ها صفحه از وب را مطالعه می کنیم...
    3- بله ، کاملا صحیحه ، من به نوبه خودم معضرت می خواهم
    5- منظورم از دست رفتن اطلاعات و استفاده از Backup ها بود .
    7- من هم کاملا موافقم . باید این کار رو انجام داد .
    10- میشه پست ها رو بعد از یه مدت زمان معین پاک کرد . مثلا اگه به مدت 2 ماه یه پستی ببینده ای نداشته باشه ، اون پست پاک بشه و به سوالات افراد پاسخ داده بشه . برای خود من پیش اومده که تاپیکی زدم بعد هم یکی از مدیران تاپیک رو بستند و گفتند سرچ کنید ، سرچ کردم ولی چیز هایی که پیدا کردم به دردم نخورد و سوالم بی جواب موند .
    12- ممنون .

.

راستی چه طوره که یه مبلغ نا چیز یا به صورت ماهیانه یا فصلی از اعضا گرفته بشه ، یه برآوردی انجام بدین ، ببینید چند نفر کاربر دارین که زیاد به سایت سر میزنند ؟ کل هزینه مورد نیاز رو بین اون تعداد تقسیم کنید و به عنوان حق استفاده مطرح کنید .

و حذف کردن بعضی انجمن ها به نظر من کار درستی نبود ؛ چون اکثر کاربرای برنامه نویس با این انجمن ها کار میکردن . و قتی یه سوال مربوط به مثلا RAID یا DNS یا DHCP یا ... داشته باشیم ؟!!!
    فرموده دوستمون مبنی بر تقسیم برنامه نویس به SubDomain های مختلف به نظر من کار درستیه . البته من زیاد در مورد شبکه اطلاع ندارم ، از مزیت ها مضرراتش هم اطلاع ندارم .

و حذف کردن بعضی انجمن ها به نظر من کار درستی نبود ؛ چون اکثر کاربرای برنامه نویس با این انجمن ها کار میکردن . و قتی یه سوال مربوط به مثلا RAID یا DNS یا DHCP یا ... داشته باشیم ؟!!!
    نمونه هایی که شما ذکر کردید در بخش شبکه قابل مطرح کردن است.
    اما اینکه وجود یک بخش و مطرح شدن سوالات فاقد بار علمی بخواهد تاثیر منفی بر روی سطح علمی یک سایت بگذاره اصلا" قابل قبول نیست.

کاربر دائمی آواتار mononoor
    محل زندگی
    شهر گلها
    با سلام
    خوب من تا اینجا تقریباً تمام مباحث را خواندم چند سوال و چند پیشنهاد داشتم (نه دعوا و نه توهین)
    سوال:
    1- مدیران سایت پشتیبانی را به چه می‌دانند؟ فقط پول حلال مشکلات است؟ آیا پاسخگویی جزو پشتیبانی نیست؟ یعنی اگر مشکل مالی سایت حل شود مشکلات شما به کل حل می‌شود؟ اگر مشکل شما فقط پول است خوب دوستان راه‌حل‌های زیادی ارائه کردند چرا از آنها استفاده نمی‌کنید؟ (مانند تبلیغات و ...)
    2- ببخشید شما این همه اطلاعات را از کجا بدست آورده‌اید؟ (منظورم اطلاعات در زمینه کامپیوتر است) آیا از وقتی به دنیا آمده‌اید این اطلاعات را داشتید؟ یا این که هزینه کردید و وقت گرانبهای خود را گذاشتید و از منابع فارسی و انگلیسی استفاده کردید و اطلاعات خود را پیدا کردید؟ فکر نمی‌کنم هیچ کس در دنیای کامپیوتر باشد که بتواند بگوید من تمام فنون و رموز کامپیوتر را می‌دانم. اگر همچین کسی است لطفاً معرفی نمایید. با توجه به این سوالات وقتی کسی رفته و با صرف هزینه‌ای حال چه اندک و چه زیاد و چه مادی و چه زمانی، اطلاعات خود را کامل کرده و آمده در این سایت و آنها را در اختیار دیگران قرار می‌دهد را چگونه توجیه می‌کنید؟ اگر این افراد نبودند سایت شما به اینجا می‌رسید؟ خیلی از سایت‌ها هستند که پشتیبانی مالی دارند ولی پشتیبانی فنی ندارند (منظور از پشتیبانی فنی نه این که یه بک‌آپ ریستور کنند بلکه منظور پاسخ‌گویی به سوالات کاربران است) آیا شما حاضر هستید برای این که این گونه افراد شما را پشتیبانی کنند پول بپردازید؟ حداقل پول اینترنت آنها را؟ پس اگر پول آنها را نمی‌دهید حداقل از آنها توقع پول گرفتن هم نداشته باشید. (چون شما برای هزینه‌ای که آنها کرده‌اند هیچ‌گونه پولی پرداخت نمی‌کنید)
    پیشنهادات:
    1- پیشنهاد می‌شود سوالات قدیمی را مدیران زحمت‌کش سایت مرتب نموده و به صورت آموزش در همین سایت و یا یک سایت دیگر که مرتبط با این سایت باشد قرار دهند. و اطلاعات قبلی را پاک کنند. این کار باعث کم شدن ظرفیت دیتابیس می‌شود.
    2- (اگر نمی‌گویید قبلاً بحث شده است) یک حق اشتراک از کاربران سایت گرفته شود هر چقدر هم که کم باشد مثلاً هزارتومان در سال. اولاً این مقدار خیلی به کسی فشار نمی‌آورد و با توجه به تعداد کاربران سایت در سال 250هزار تومان می‌شود. یا این که با توجه به تعداد ارسال‌ها اگر سوال بود یک هزینه دریافت و اگر پاسخ بود یک هزینه پرداخت شود. این کار چند حسن دارد (البته از نظر من) یکی این که تعداد تاپیک‌های تکراری زیاد نمی‌شود. دوم این که یک درآمد برای سایت حاصل می‌شود. (شاید سوال شما این باشد که از کجا مشخص شود یک تاپیک سوالی است یا جوابی که این دیگر دست مدیران بخش و ناظر را میبوسد که هر تاپیک را بررسی کرده و امتیاز از شخص گرفته و به شخص دیگر امتیاز بدهند) (مثلاً برای هر سوال 5 تومان دریافت و برای پاسخ 3 تومان پرداخت شود)

فعلاً اینها را یادم بود تا بعد.

. آواتار oxygenws
    محل زندگی
    تهران/مشهد
    فقط پول حلال مشکلات است؟
    در مورد مشکلی که در این تاپیک مطرح شد، پول حل کننده است.

با توجه به تعداد کاربران سایت در سال 250هزار تومان می‌شود.
    هزینه یک سرور متوسط ماهی 200 هزار تومان می باشد!!
    ایمیل من
    سایت من

محل زندگی
    ایران - قم
    2- ببخشید شما این همه اطلاعات را از کجا بدست آورده‌اید؟ (منظورم اطلاعات در زمینه کامپیوتر است) آیا از وقتی به دنیا آمده‌اید این اطلاعات را داشتید؟ یا این که هزینه کردید و وقت گرانبهای خود را گذاشتید و از منابع فارسی و انگلیسی استفاده کردید و اطلاعات خود را پیدا کردید؟ فکر نمی‌کنم هیچ کس در دنیای کامپیوتر باشد که بتواند بگوید من تمام فنون و رموز کامپیوتر را می‌دانم. اگر همچین کسی است لطفاً معرفی نمایید. با توجه به این سوالات وقتی کسی رفته و با صرف هزینه‌ای حال چه اندک و چه زیاد و چه مادی و چه زمانی، اطلاعات خود را کامل کرده و آمده در این سایت و آنها را در اختیار دیگران قرار می‌دهد را چگونه توجیه می‌کنید؟ اگر این افراد نبودند سایت شما به اینجا می‌رسید؟ خیلی از سایت‌ها هستند که پشتیبانی مالی دارند ولی پشتیبانی فنی ندارند (منظور از پشتیبانی فنی نه این که یه بک‌آپ ریستور کنند بلکه منظور پاسخ‌گویی به سوالات کاربران است) آیا شما حاضر هستید برای این که این گونه افراد شما را پشتیبانی کنند پول بپردازید؟ حداقل پول اینترنت آنها را؟ پس اگر پول آنها را نمی‌دهید حداقل از آنها توقع پول گرفتن هم نداشته باشید. (چون شما برای هزینه‌ای که آنها کرده‌اند هیچ‌گونه پولی پرداخت نمی‌کنید)
    این مدیران نیستن که از اطلاعاتی که کاربران دارن استفاده میکنن که شما یه همچین حرفی میزنی!!!
    مسئولین سایت تنها کاری که می کنن (به غیر از دادن اطلاعات مثل هر کاربر دیگه ای) ایجاد یک ارتباط بین سوال کننده و سوال شونده س که این مسئله خودش خرج داره. کسی که به سوالات جواب میده ، مطمئنا و بدون شک خودش توی این سایت استفاده (هر چند ناچیز) میبره ، اگر نه هیچ وقت پاش به اینجا باز نمیشد. من نوعی اگه نیازی به این سایت نداشتم، عاشق چشم و ابروی این سایت نبودم که بیام تو این سایت فعالیت کنم.
    بنابراین پاسخ گویی سوالات و اطلاع رسانی به وسیله ی کاربران ، نیاز مالی سایت (و نه مسئولین سایت) رو بر طرف نمیکنه!!!

کاربر دائمی آواتار mononoor
    محل زندگی
    شهر گلها
    نقل قول نوشته شده توسط oxygenws
    در مورد مشکلی که در این تاپیک مطرح شد، پول حل کننده است.

هزینه یک سرور متوسط ماهی 200 هزار تومان می باشد!!
    ولی فکر کنم دارید اشتباه می‌کنید پول حلال تمام مشکلات نیست

خوب ماهانه یه مقدار بگیرید
    در ضمن با پاک کردن یوزهایی که اصلاً ارسال پست نداشته‌اند تعداد بوزرهای واقعی را نشان دهید تا بتوان یه تصمیم کلی گرفت
    --------------------
    نقل قول نوشته شده توسط tabib_m
    این مدیران نیستن که از اطلاعاتی که کاربران دارن استفاده میکنن که شما یه همچین حرفی میزنی!!!
    مسئولین سایت تنها کاری که می کنن (به غیر از دادن اطلاعات مثل هر کاربر دیگه ای) ایجاد یک ارتباط بین سوال کننده و سوال شونده س که این مسئله خودش خرج داره. کسی که به سوالات جواب میده ، مطمئنا و بدون شک خودش توی این سایت استفاده (هر چند ناچیز) میبره ، اگر نه هیچ وقت پاش به اینجا باز نمیشد. من نوعی اگه نیازی به این سایت نداشتم، عاشق چشم و ابروی این سایت نبودم که بیام تو این سایت فعالیت کنم.
    بنابراین پاسخ گویی سوالات و اطلاع رسانی به وسیله ی کاربران ، نیاز مالی سایت (و نه مسئولین سایت) رو بر طرف نمیکنه!!!

شما اگر تاپیک‌های قبلی را می‌خواندید و حتی همین تاپیک را هم به صورت کامل می‌خواندید می‌فهمیدید که این پاسخ شما هیچ ربطی به تاپیک بنده ندارد و شاید هم دارد ولی من منظور شما را درست نمی‌فهمم
    آخرین ویرایش به وسیله mononoor : دوشنبه 10 مهر 1385 در 08:57 صبح دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

محل زندگی
    کرج
    اولا سلام خدمت تمام دوستان واقعا از صحبت های آقای مونونور ممنون حرفهای درستی رو نوشتن که قابل تامله
    اولیش به خاطر حق اشتراک البته حق اشتراکی که ایشون میگن خیلی کمه و باید بیشتر از این حرفا بشه و در مورد پرداخت پول به کسانی که جواب میدن خوب میشه این مساله رو اینطوری مطرح کرد به دلیل کثرت مدیران میشه بیشتر مسائل رو نگاه کرد و به شخصی که بهترین جواب تایپیک و داره و بیشترین تشکر ازش شده یک مقداری هر چند ناچیز پرداخت شود و امیدوارم این تایپیک که به این شکل بهش پرداخته شده بتونه بعضی از مشکلات سایتو حل کنه و مدیران هم بیشتر به پیشنهادات فکر کنند

محل زندگی
    UAE
    به شخصی که بهترین جواب تایپیک و داره و بیشترین تشکر ازش شده یک مقداری هر چند ناچیز پرداخت شود
    موافق نیستم :) !

محل زندگی
    ایران - قم
    اینجا میدون مسابقه نیست که بخوایم از این ادا بازیا در بیاریم که!!!
    اینجا ساخته شده برای رد و بدل اطلاعات.

پ.ن: مشکل سرور حل شده؟؟ من الان مدتیه که بدون مشکل دارم کار میکنم :).

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز .
    نقل قول نوشته شده توسط mononoor
    1- مدیران سایت پشتیبانی را به چه می‌دانند؟...
    2- ببخشید شما این همه اطلاعات را از کجا بدست آورده‌اید؟ .... خیلی از سایت‌ها هستند که پشتیبانی مالی دارند ولی پشتیبانی فنی ندارند ... آیا شما حاضر هستید برای این که این گونه افراد شما را پشتیبانی کنند پول بپردازید؟ حداقل پول اینترنت آنها را؟ پس اگر پول آنها را نمی‌دهید حداقل از آنها توقع پول گرفتن هم نداشته باشید. (چون شما برای هزینه‌ای که آنها کرده‌اند هیچ‌گونه پولی پرداخت نمی‌کنید)
    کاملا موافقم .
    مدیران عزیز ؛ مصداق سخنان ایشان رو عرض میکنم :
    - تاپیک ایشون مربوط به آموزش Word ،
    - تاپیک Vizviz basic در موردآموزش ترفندهای Registry و NortonGhost (که خیلی هم مورد توجه کاربران قرار گرفته بودند )
    - و موارد بسیاری که متاسفانه در حال حاظر حضور ذهن ندارم ولی مسلما مدیران عزیز با توجه به زحمتهایی که در مورد کنترل تاپیک ها می کشیدند ، مطلع هستند .

نقل قول نوشته شده توسط mononoor
    پیشنهادات:
    1- پیشنهاد می‌شود سوالات قدیمی را مدیران زحمت‌کش سایت ...
    2- یک حق اشتراک ... مثلاً هزارتومان در سال . اولاً این مقدار خیلی به کسی فشار نمی‌آورد ... یا این که با توجه به تعداد ارسال‌ها اگر سوال بود یک هزینه دریافت و اگر پاسخ بود یک هزینه پرداخت شود. این کار چند حسن دارد (البته از نظر من) یکی این که تعداد تاپیک‌های تکراری زیاد نمی‌شود. دوم این که یک درآمد برای سایت حاصل می‌شود. ...
    واقعا ممنونم و کاملا موافق فرمایشایت شما هستم
    مدیران محترم سایت ، یه بررسی در مورد فرمایشات این دوست عزیز ، بفرمایید ؛ چون واقعا پیشنهادات خوبی هستند .
    مخصوصا مورد دوم ایشون که میتونه حلال بسیاری ازمشکلات شما که قبلا نتونستیدحل کنید باشه :
    1- جلوی پاسخ های بی ربط به تاپیک گرفته میشه ، که از بار زحمات بر روی دوش مدیران رو می کاهه ، و بار صرفا علمی تاپیک بالا میره

2- تاپیک های تکراری خسته کننده دیگه کمتر ایجاد میشه ، البته درسته که بعضی وقتا میشه یه تاپیکی با همان موضوعی که می خواهیم ایجاد کنیم ؛ با سرچ کردن ، پیدا کنیم ولی در بعضی مواقع این تاپیک ها نمی تونن پاسخ گوی مشکلات باشن ( شاید یه جزئی با هم فرق کنن ) . پس بهتره که تاپیک هایی رو که در یه محدوده زمانی بازدید کننده ای ندارند ، پاک بشن .

3- مشکل مالی سایت - که به قول مدیران عزیز اصلی ترین مشکل سایته - حل میشه .

دوست خوبم mononoor عزیز خوب گفتند که اشتراک مربوط به کاربرانی که مثلا 1 سال پیش یه جواب دادند و از اون وقت تا به حال وارد سایت نشدند و یا از این قبیل کاربران رو پاک کنید تا با اطلاعات آماری که به دست می آید بشه راحت تر حق اشتراک رو بین کاربران تقسیم کرد ؛ نه اینکه انتظار 20 هزار تومن رو داشت که به نتیجه هم نرسید !!!

نقل قول نوشته شده توسط tabib_m
    اینجا میدون مسابقه نیست که بخوایم از این ادا بازیا در بیاریم که!!!
    اینجا ساخته شده برای رد و بدل اطلاعات.
    قبول دارم که آرمان خوب نگفته ، یعنی منظورشو خوب بیان نکرده ، منظورش این بوده که به یه همچین نحوی یه سر رو سامانی به وضع تاپیک ها داده بشه که باعث میشه که کمی از بار مسئولیت بر روی دوش مدیران محترم کم بشه و یه در واقع تشکری هم از کسانی که زحمت میکشن و به دیگران کمک میکنن بشه . همین .

راستی مشکل من هم در مورد سرور حل شده ، البته این رو هم بگم من الان ارومیه نیستم یه شهر دیگم و خبر ندارم که این مشکل هنوز هم در ارومیه هست یا نه

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •