نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: محاسبه دقیق مدت زمان بین دو تاریخ و ساعت مختلف در تاریخ شمسی با سی شارپ

کاربر دائمی آواتار امیر مهرشاد
    محل زندگی
    بجنورد (پاریس کوچولو)

محاسبه دقیق مدت زمان بین دو تاریخ و ساعت مختلف در تاریخ شمسی با سی شارپ

فرض کنیم یک جنس وارد انبار میشه تاریخ ورود و ساعت ورود اون کالا دقیقا ثبت میشه مثلا : ورود در تاریخ 1395/08/23 و ساعت 13:45:00 وارد میشه

خب موقع خروج اون هم بالطبع تاریخ خروج و ساعت خروج اون ثبت میشه مثلا : خروج در تاریخ 1395/08/30 و ساعت 14:00:00 خارج میشه

محاسبه دقیق مدت زمان نگهداری جنس در انبار با توجه به ساعت و تاریخ ورود و خروج: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با کلاس persianglobalizzation یا ..... چطوری محاسبه کنم که تعداد روز و ساعت رو بمن برگردونه (کبیسه و 6 ماه اول سال (31 روز)- ماه آخر سال (29 روز)هم باید در نظر گرفته بشه)چون تعداد روز رو جدا و تعداد ساعت رو جدا میخوام توی دیتابیس ذخیره کنم

مثلا زمان را بصورت : 60 روز و 23 ساعت برگردونه

شاید سوال خیلیها باشه

بینهایت سپاسگزارم

نقل قول: محاسبه دقیق مدت زمان بین دو تاریخ و ساعت مختلف در تاریخ شمسی با سی شارپ

برای نگهداری زمان و تاریخ یک ستون از نوع datetime2 کفایت میکنه. پس تاریخ رو به صورت میلادی ذخیره کنید. در اینصورت میتونید به راحتی با کوئری مشکلتون رو حل کنید. در زمان نمایش به شمسی تبدیل کنید. در زمان ذخیره، تاریخ شمسی که از کاربر دریافت میکنید رو به میلادی تبدیل و ذخیره کنید.

نقل قول: محاسبه دقیق مدت زمان بین دو تاریخ و ساعت مختلف در تاریخ شمسی با سی شارپ

چگونه اختلاف بین دوتاریخ شمسی را براساس 360 روز حساب کنم .پروژه ای دارم که باید فاصله دوتاریخ رو برگردانم اینکار انجام دادم ولی درمحاسبات مالی سال براساس 360 روز باید محاسبه بشه درحالی که با تابعی که نوشتم سال رو 364 روزه بهم نشون میده.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

پکیج FarsiLibrary رو از طریق نوگت نصب کنید و از توابع تاریخ و زمان اون برای محاسبات شمسی استفاده کنید. من تست کردم، خیلی دقیق کار می کرد.

تاپیک های مشابه

1. سوال: محاسبه مدت زمان بین دو تاریخ
    نوشته شده توسط V E N U S در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 10 فروردین 1395, 03:00 صبح
  2. سوال: ذخیره و بروز شدن مدت زمان بین دو تاریخ
    نوشته شده توسط طبیب دل در بخش C#‎‎
    آخرین پست: شنبه 19 آذر 1390, 13:38 عصر
  3. سوال: تعداد روزهای بین دو تاریخ شمسی با احتساب سال کبیسه
    نوشته شده توسط nickandish در بخش برنامه نویسی با Borland C++‎ Builder