نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: چاپ چند رکورد از اطلاعات

Question چاپ چند رکورد از اطلاعات

سلام و درود به اساتید و دوستان

من توی سی شارپ میخوام یه متد رو پیاده سازی کنم که کار mailing merge در ورد آفیس رو انجام بده
    کار این متد در ورد اینه که ابتدا در اکسل یه سری ستون درست می کنیم و داده ها رو بهش میدیم و بعد در ورد یه فرم آماده می کنیم و با دستوری که گفتم تک تک داده رو در جای مناسب خودش قرار میدیم و چاپ میگیریم در واقع یک صفحه فرم در ورد آماده میشه و اون ثابت هست و فقط داده ها تک تک جایگذاری میشن تا به اتمام برسن

حالا به نظرتون چطوری میشه این کار رو توی سی شارپ پایه ریزی کرد ... حالا چرا سی شارپ چون هم میشه توی فضای گرافیکی زیباتری این کار رو انجام داد و هم برای مبتدی ها استفاده ازش آسونتر هست چون توی همون قابلیت ورد گاهی اوقات اتفاقاتی میفته که یک کاربر از پسش برنمیاد ...

خودم به این فکر کردم که بیام لیست ویو درست کنم تا اطلاعات درون اون نوشته بشه و یک صفحه برای چاپ به طور مثال در استیمول ساخته بشه و هر بار یک خط از لیست ویو درون متغیرهای ساخته شده در استیمول جایگذاری بشن و چاپ زده بشه ...
    نمیدونم این شدنی هست یا نه چون من تابحال فقط موفق شدم یک متغیر ثابت و تک رو به variable در استیمول پاس بدم حالا اینکه بشه چندین بار اینکار رو انجام بدیم یا از یک فرم در استیمول هی duplicate کرد و جایگذاری رو انجام بدیم شدنی هست یا نه ؟؟؟ برام سواله

ببخشید توضیحم زیاد شد امیدوارم منظور رو رسونده باشم ... در آخر ممنون میشم اگر نظری دارید بفرمائید تا گره از کارم باز بشه

نقل قول: چاپ چند رکورد از اطلاعات

برای اینگونه موارد یک دیتاسورس تعریف میکنند و بر حسب نیاز از جدول و یا DataBand و ... برای نمایش هر رکورد استفاده میکنند.
    میتونید از مستندات استیمول استفاده کنید.
    https://www.stimulsoft.com/en/docume...ual/index.html

ممنون استاد از پاسخگویی تان
    میشه کمی بیشتر توضیح بدید من که کاملا گیج شدم و هیچی نفهمیدم ...
    نمیدونم توضیحاتم کامل بوده و متوجه منظور من شدید ... دقیقا من به دنبال پیاده سازی همون mailing merge نرم افزار ورد هستم

کمی بیشتر توضیح میدم شاید بتونید بهتر کمکم کنید
    در واقع کاربر میخواد اطلاعاتی از قبیل نام دریافت کننده ، شماره حساب ، مبلغ ، تاریخ و... رو وارد کنه و همه این مطالب بیاد و سرجای خودش بنشینه توی گزارش و چاپ بشه
    خب برای این کار میشه راحت با پاس دادن مقادیر تکست باکس ها به متغیرهای تعریف شده در استیمول کار رو پیش برد
    اما مشکل کار اینه که شاید کاربر بخواد مثلا برای 10 نفر اینکار رو بکنه و ما باید هر دفعه این مقادیر رو پاس بدیم ... خب اینجا ما نمیدونم کاربر دقیقا چند بار میخواد اینکار رو بکنه که بخوایم به تعداد همون فرم توی استیمول درست کنیم ... خب باید یکبار فرم درست بشه و فقط بیاد مقادیر رو جایگذاری کنه و همه رو چاپ کنه حالا نمیدونم از فرم duplicate کنه یا به هر ترتیبی نمیدونم و گیج شدم

ممنون میشم راهنمایی دقیقتری بفرمائید
    اگر لازم هست تا یک نمونه از کاری که با متد mailing mrge ورد درست شده آپلود کنم

تقریبا همه ابزارهای گزارش سازی میتونن مجموعه ای از رکوردها رو به عنوان datasource از طرق مختلف دریافت کنند و با کنترلهای مناسب نمایش بدن.
    برای این روندی که گفتید، در برنامه خودتون یک کلاس نیاز دارید با پراپرتی های متناظر با مشخصات اون موجودیت(در مثال شما شامل پراپرتی های نام، شماره حساب و مبلغ و ...)
    در استیمول در مد طراحی، یک BusinessObject متناظر با کلاسی که در برنامه ایجاد کردید باید بسازید شامل نام مناسب و Column های متناظر با پراپرتی های کلاس.
    https://www.stimulsoft.com/en/docume...dictionary.htm
    https://www.stimulsoft.com/en/docume...ess_object.htm
    بعد از اون کافیه BusinessObject رو از پنجره Dictionary بکشید و روی گزارش رها کنید و در پنجره ای که ظاهر میشه پراپرتی هایی که نیاز به نمایش دارید به همراه تیک Data رو انتخاب و OK کنید.
    گزارش رو ذخیره کنید.
    حالا در برنامه لیستی از کلاس بالا ایجاد کنید(در مثالی که زدید به ازای هر نفر یک شئ از کلاس میسازید و مقداردهی کرده به لیست اضافه میکنید.)
    برای نمایش گزارش هم کافیه لیست رو به همراه نام BusinessObject که در گزارش ایجاد کردید از طریق متد RegBusinessObject به گزارش ارسال کنید و متد Show را برای نمایش فراخوانی کنید.

تاپیک های مشابه

1. انتخاب چند رکورد از گرید و چاپ آن با کریستال ریپورت
    نوشته شده توسط sg.programmer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 12
    آخرین پست: جمعه 05 خرداد 1391, 13:58 عصر
  2. انتخاب چند رکورد از گرید و چاپ آن با کریستال ریپورت (سی شارپ)
    نوشته شده توسط sg.programmer در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 16 اردیبهشت 1391, 19:32 عصر
  3. تعیین چند رکورد از نتیجه جستجو
    نوشته شده توسط صبا9841 در بخش Access
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 15 خرداد 1386, 17:37 عصر
  4. چاپ n رکورد از یک DataSet (در QuickReport)
    نوشته شده توسط بمب منطقی در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 05 اسفند 1383, 18:31 عصر
  5. انتخاب چند رکورد از DBGrid
    نوشته شده توسط MOHSEN731 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 22 بهمن 1382, 06:29 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید