سلام دوستانِ خلاقِ برنامه نویس

دوستان فرض کنید ما یه گروهی داریم تو تلگرام از این گروه های فنی-تخصصی که به خاطر داشتن کاربران حرفه ایی بحث های خوب و مفیدی توش انجام میشه. که خب مثلا 100 تا عضو داره و میانگین در هر دقیقه 10 تا پیام توسط اعضا تو گروه گذاشته میشه.
حالا ما برای اینکه یه آرشیو روزانه داشته باشیم از بحث ها، اگه به صورت انسانی بخوایم اقدام کنیم باید یه آدم بیکار بزاریم پا سیستم بگیم مثلا هر یک ساعت بشین تمام پیام ها رو تو یه فایل اکسل کپی پیست کن!! که خب قطعا راه هوشمندانه ایی نیست!

حالا اگه بخوایم این کار به صورت نرم افزاری انجام بشه چی؟ یعنی همونطور که من میتونم تو مرورگر مثلا فایرفاکس لاگین کنم به تلگرام و همه پیام های گروه رو ببینم آیا میتونم با یک روبات PHP که مثلا با کرونجاب هر 10 دقیقه یک بار اجرا میشه هر بار بیام و پیام ها رو CURL کنم و تو دیتا بیس ذخیره کنم ؟

ببینید عزیزان من راجبه ربات ها تلگرامی حرف نمیزنم. از همین ربات های api تلگرام که باید بریم از BotFather براش توکن بگیریم نه. بلکه یه ربات php ساده که از جایی سرویس نمیگیره و api تلگرام محسوب نمیشه.
مثلا شما با PHP میتونید رباتی بنویسید که بره به یک وبلاگ یا یک خبر گذاری و خبر هاشو بخونه و بریزه تو دیتا بیس شما. حالا با توجه به این که تلگرام ورژن web هم داره و از مرورگر با پروتوکل http قابل دریافت هست چرا نشه چنین چیزی برای تلگرام نوشت؟

دوستان اصلا پیش فرض هایی که مطرح کردم درست هست؟ یعنی چنین چیزی ممکن هست؟ اگه آره چطور؟

شما دوستان همیشه با راه کار های خلاقانتون راهنماییم کردین، ممنون میشم اگه دوباره کمک کتید.

تشکر از وقتی که گذاشتید