نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: تفاوت اجرای نرم افزار php بر روی توزیع های redhat و debian

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Earth

تفاوت اجرای نرم افزار php بر روی توزیع های redhat و debian

سلام دوستان برنامه نویس

اگر ما روی دو تا توزیع لینوکس متفاوت یک ورژن از mysql و php رو نصب کنیم و همه تنظیمات یکی باشه آیا ممکنه نرم افزار php ما رو یکی کار کنه و رو دیگری درست کار نکنه؟

مثلا اگه من نرم افزارمو روی دسکتاپ خودم (ubuntu) توسعه بدم و تست کنم بعد برم اون رو نصب کنم روی سرور (centOS) آیا به خاطر تفاوت لینوکس ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ لازمه نکته ی خاصی رو رعایت کنم؟

ممنون میشم تجربیات خودتون در این زمینه رو به من هم انتقال بدین دوستان.

تشکر از شما عزیزان.

نقل قول: تفاوت اجرای نرم افزار php بر روی توزیع های redhat و debian

نقل قول نوشته شده توسط DelDard مشاهده تاپیک
    سلام دوستان برنامه نویس

اگر ما روی دو تا توزیع لینوکس متفاوت یک ورژن از mysql و php رو نصب کنیم و همه تنظیمات یکی باشه آیا ممکنه نرم افزار php ما رو یکی کار کنه و رو دیگری درست کار نکنه؟

مثلا اگه من نرم افزارمو روی دسکتاپ خودم (ubuntu) توسعه بدم و تست کنم بعد برم اون رو نصب کنم روی سرور (centOS) آیا به خاطر تفاوت لینوکس ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ لازمه نکته ی خاصی رو رعایت کنم؟

ممنون میشم تجربیات خودتون در این زمینه رو به من هم انتقال بدین دوستان.

تشکر از شما عزیزان.
    سلام نرم افزار شما روی هردو سیستم عامل یکسان عمل خواهد کرد به جز بافر خروجی سرور
    ببینید پی اچ پی برای خودش یه بافر داره که مثلا اگه اون رو روی 4086 یعنی چهار مگابایت تنظیم کنید ابتدا بافر به اندازه چهار مگابایت پر خواهد شد بعد به سرور ارسال خواهد شد
    و سرور هم بسته به اینکه وب سرور آپاچی یا ... باشه بافر خودش رو داره که مثلا در سیستم عامل 64 بیت وروی زمپ هشت مگابایت بعد که بافر پی اچ پی پر شد و به سرور ارسال شد
    سرور به اندازه هشت مگابایت بافر رو نگه میداره وقتی بافر سرور از هشت مگابایت بیشتر شد اونو به مرورگر کاربر میفرسته
    و بافر پی اچ پی و بافر سرور تو موارد مختلف(روی سیستم عامل ها و وب سرور های مختلف) متفاوته و شما اگه تو برنامتون از بافر به شکل پیشرفته استفاده کردید بهتره نتیجه رو روی دو سیستم عامل ببینید و اگه لازمه اصلاحاتی توش بدید
    اگه از بافر استفاده نکردید مورد دوم تفاوت نسخه پی اچ پی هستش که تو دوتا سرور مختلف متفاوته و این هم در استفاده از توابع توکار جدید یا توابعی که پی اچ پی از یه نسخه به نسخه دیگه دور انداخته شده(DEPRECATED) تفاوت خواهد داشت که باید کمی دقت کنید (در این مورد شما گفتید که نسخه پی اچ پی یکسان باشه که برای شما مصداق نداره)
    به غیر از بافر همه چی یکسانه:)

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

نقل قول: تفاوت اجرای نرم افزار php بر روی توزیع های redhat و debian

من خودم چندین ساله دقیقا همین کار را انجام میدم و مشکلی که مربوط به تفاوت نسخه لینوکس باشه ندیدم !
    در مورد موضوع بافر که سام سافت گفت تجربه ندارم چون استفاده از بافر نوی پروژه هام نداشتم.

اما کلا اگه vps داری میتونی ubuntu server نصب کنی و نگرانش نباشی اما به خاطر داشته باش اگه نسخه های php و mysql و آپاچی یکی باشه تقریبا بروز مشکل حاد نزدیک به صفره ! اما شما کلا باید همیشه Log خطا ها را چک کنی و اگه پروژه اهمیت بالایی از نظر خروجی مالی یا حیثیتی داره حسابی کاربران را مانیتور کنی.

تاپیک های مشابه

1. طراحی معماری در مهندسی نرم افزار چگونه بر روی COTSتاثیر میگذارد
    نوشته شده توسط k1.technology در بخش مباحث و مقالات فراگیر مهندسی نرم افزار
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 22 آبان 1393, 19:44 عصر
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 04 مهر 1392, 13:50 عصر
  3. نصب نرم افزار در ubuntu یا توزیع های دیگر
    نوشته شده توسط systole در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 25 فروردین 1392, 22:00 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار