نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: نمایش روزهای فرد یا زوج در جاوا

نمایش روزهای فرد یا زوج در جاوا

سلام
    چطور میتونم توی جاوا بگم روزهای فرد یا زوج سال رو شمسی محاسبه کنه بعد توی jlabel روزهای فرد ماه رو نمایش بده؟
    خودم هیچ ایده ای برای محاسبه و نمایشش به ذهنم نمیرسه در نتیجه هیچ کدی براش ندارم البته یه ماژول دارم که تقویم شمسی رو نمایش میده
    کل چیزی که تونستم بسازم میذارم اینجا اگه راهی بلدید لطفا کمکم کنید خیلی ممنون میشم
    http://cnmeysam.persiangig.com/dates.zip/download
    یا
    http://cnmeysam.persiangig.com/.RpEVIDMSeU/dates.zip
    آخرین ویرایش به وسیله cnmeysam : جمعه 19 آبان 1396 در 23:00 عصر

نقل قول: نمایش روزهای فرد یا زوج در جاوا

دقیقا منظورت از روزهای زوج یا فرد چیه ؟ مثلا تاریخ 2/9/1396 رو میگی زوج و 3/9/1396 فرد ؟

منظورم روزهای زوج یا فرده نه تاریخ زوج یا فرد
    یعنی شنبه = زوج
    یکشنبه = فرد
    دوشنبه = زوج
    سه شنبه = فرد
    ....
    ممکنه مثلا شنبه 01/01/1396 باشه ولی روز زوج حساب میشه
    یا 3شنبه 20/01/1396 حساب بشه ولی روز فرد محسوب میشه
    البته مشکل توی ویندوز 10 بخاطر تقویم شمسیش حل شدست ولی توی ویندوزهای پایینتر یا لینوکس پابرجاست

من یه کتابخونه ای درست کردم برای تبدیل تاریخ تو همین انجمن هم گذاشتم تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل میکنه و برعکس و حتی میتونی توی اون تاریخ شمسی بفهمی که چند شنبه هست .
    اگرم نخواستی از اون استفاده کنی میتونی از مقدار DAY_OF_WEEK کلاس calendar استفاده کنی که برای شنبه عدد 7 و برای یکشنبه تا جمعه عدد 1 تا 6 رو برمیگردونه البته باید بتونی به شمسی تبدیلش کنی تا بفهمی که تاریخی که به میلادی دادی چه روزی به شمسیه . با استفاده از این خاصیت میتونی بفهمی چه روزی زوجه یا فرد

نمیخوام تاریخی رو تبدیل کنم اگه فایلی که گذاشتم دانلود کرده باشی میبینی من ابزار برای تاریخ شمسی دارم تاریخ شمسی رو دارم روز هفته رو دارم چندمین روز هفته رو هم دارم
    فقط میخوام توی فرمم توی لیبل هایی که ساختم روزهای فرد مثلا آبان ماه لود بشه یا وقتی ماه رو عوض میکنم روزهای فرد اون ماه که انتخاب کردم لود بشه
    یعنی باید مشخص کنم که مثلا 1 آذر ماه چند شنبه هست بعد توی لیبلها بگم مثلا سه شنبه میشه 1 ماه 5شنبه میشه 3 ماه و اگه ماه 30 روزست روزهای فرد رو تا 30 ماه حساب کنه اگه 31 روزه تا 31 حساب و نمایش بده توی لیبل های داخل فرمم

خب اول برای ماه های کمتر از 7 که میشه شهریور ماه تا فروردین و همینطور بالای 6 که میشه تا اسفند مشخص میکنی تعداد روزهاشونو مثلا کمتر از 7 میشه 31 روزه بعد یه متد با استفاده از یه حلقه درست میکنی که به ازای هر روز چندشنبه بودن اون روز رو محاسبه کنه اگه اون عدد بر 2 بخش بذیر بود و اون عدد برابر 7 بود که همون شنبه میشه روزهات میشن روز زوج در غیر این صورت میشن فرد و عدد اون روز رو توی لیبلهات نمایش بده

تاپیک های مشابه

1. سوال: نمایش و پنهان کردن یه div یا class در جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط elhamirani در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 02 آذر 1392, 01:06 صبح
  2. سوال: نمایش و پنهان کردن یه div یا class در جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط elhamirani در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 30 آبان 1392, 01:12 صبح
  3. سوال: نمایش یک آیکن یا تصویر در Ehlib DBGrid
    نوشته شده توسط hadisalahi2 در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 03 آبان 1392, 16:34 عصر
  4. سوال: عدم نمایش اطلاعات بانک یا پروسیژر در کریستال
    نوشته شده توسط pardisannet در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 07 فروردین 1390, 12:45 عصر
  5. نمایش یک HTML یا PHP در برنامه
    نوشته شده توسط echoes در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 07 اردیبهشت 1387, 19:52 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید