نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: فرمی که به عنوان فیلتر و فرمی که بعنوان پرس و جو کاربرد دارد

فرمی که به عنوان فیلتر و فرمی که بعنوان پرس و جو کاربرد دارد

سلام

بعد از مدتها حاضر شد.

یک فرمی درست کرده ام که در آن شما میتوانید با قرار دادن آن در فرمهایتان عمل فیلتر شدن را انجام دهید

createfilter.scx

فرم دیگری برای ساخت query است که به نام frmgensql است.

نحوه کار در پروژه نمونه آورده شده است.

دکمه »انتخاب» برای ساخت فیلتر و دکمه پرس و جو برای ساخت پرس و جو

توجه کنید بقیه قسمتها برای تکمیل بودن برنامه مهم است.

جدول اطلاعاتی filds فرمت ارسال است.

برای کار حتما باید شما در یک فایل csv فیلدها نامشان و نوع و اگر چند انتخابی است را قرار دهید

مثال personal.csv است

هنگامی که پرس و جو ساخته میشود به متغیر pcToday نیاز است که روز جاری را نشان میدهد از آن برای ساخت گزارش میتوانید استفاده کنید

اما فرم createfilter

پارامترهای ارسالی:

آرایه فیلدها مشاخصات این آرایه:
    هدر فایل personal.csv را ببینید

مقدار بازگردانیدن:

رشته ای که به عنوان فیلتر میتوانید استفاده کنید

frmgenSql

مقدار ارسالی:

آرایه مانند فوق, جدول اصلی, جدول فرعی, نام دیتابیس, فیلتر از قبل, رشته اتصالی دو جدول

فکر کنم این دو فرم خیلی بدرد بخور باشه نظر شما چیه؟
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

من که خواستم ببینمش خیلی از فایلها رو پیدا نمیکنه؟
    نمیدونم اشکال از کجاست. مثلا repairdateformat.prg

اگر پروژه درست کار نکرد مهم نیست فقط دو فرمی که نام بردم با پارامترهای ارسالی مهم است. البته از Controls.vcx هم استفاده کرده ام. سعی می کنم دوباره با تمام فایلها بگذارم. خانه که رفتم شب upload میکنم.

طرز کار: شما به دستورات فرم persoanl.scx توجه کنید. فایل personal.csv مشخصات فیلدها را در خود جای داده آن را به ارایه تبدیل کرده ام و این آرایه را به فرم createfilter.scx ارسال کرده ام.

برای ساخت پرس و جو هم آرایه بالا را با نام جدول اصلی و فرعی و... ارسال کرده ام

برای اطلاع از نحوه کار فرمها را باز کنید و متد Init را در فرمها ببینید.

فرمت آرایه ارسالی هم بدین صورت است: عنوان فیلد- نام فیلد- نوع فیلد- اگر نوع E بود لیست

سلامی دوباره فقط همین برنامه repairdateformat کم بود :

* *
    * *
    * Function Repiar Date *
    * Convert 1384/1/1 to *
    * 1384/01/01 *
    * Parameter: Character Date *
    * Return : Repired Date format *
    * *
    * Last Update : 1384/08/12 *
    * *
    * *

LPARAMETERS tcDate

#DEFINE DELIMITERDATE "/"

RETURN STR(YearOfDate(tcDate),4)+;
    DELIMITERDATE+;
    PADL(ALLTRIM(STR(MonthOfDate(tcDate))),2,'0')+;
    DELIMITERDATE+;
    PADL(ALLTRIM(STR(DayOfDate(tcDate))),2,'0')

کسی نظری نداشت؟

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    وقتی محصولی ساخته می شه مثلا یه کول دیسک که همه می دونن کول دیسک چیه اما باز هم کاتالوگی تهیه می شه و مشخصات جنس و اینکه چیه و چیکار می کنه توس تشریح داده می شه
    چیزی که شما زحمت کشیدید اگه واقعا بدونن که چیه فکر کنم بیشترین دریافت و داشته باشه.
    فقط برای بازدید کنندگان عزیز بگم با این برنامه جناب توکل بخش عمده برنامه که گزارش سازی هست بصورت پرس و جوی فارسی در اختیار کاربر قرار می ده . بطوریکه خودش می تونه هر فیلدی و انتخاب کنه و شرط و بزاره .
    همونطور که می دونید الان بیشتر اتوماسیون ها دارای بخش گزارش ساز هستند یعنی کاربر خودش دستورات صفحه گزارش و طراحی می کنه من اسمشو گزاشتم دستورات اس کیو ال به زبان بیسوادی . یعنی بدون اینکه کاربر بدونه این دستورات چی هستند اما اینهارو ایجاد می کنه.
    به هر حال کار آقای توکل کار بسیار بزرگ و با ارزشیه

بنظر من سطح کاربرهای ما ( یا حداقل کاربرهای من ! ) هنوز به این حد نرسیده که این کارها رو خودشون انجام بدن.
    البته در مورد فیلتر کردن و پرس و جوها اگر این امکان بوجود بیاید که با انتخاب لیست فیلدهای مورد نظر و انتخاب فیلتر ، امکان تهیه گزارش مثل برنامه های تحت داس بوجود بیاید ، بنظر من خیلی عالی هست. ( یعنی کاربر بتواند فیلدهای مورد نظرش رو و همینطور ترتیب قرارگیری اونها و همینطور فیلتر مورد نظرش رو درست کنه و بعد بر این مبنا گزارش درست بشه )

محل زندگی
    رشت
    درسته اما
    شاید به خاطر اینه که ما کاربرانمونو اینطور عادت ندادیم از کاربر فقط بعنوان یک فرد ثبت کننده انتظار داریم اما باید راه بیفتن دیگه

کاربر جدید آواتار محمد علی
    محل زندگی
    Only Delphi 7
    من به یه دلفی کار نیاز دارم که با هم همکاری کنیم الزاماً از اصفهان باشه . هر کی می تونه به من ایمیل بزنه یا off بزاره مرسی.mohammad_nikoie2005@yahoo.comنیما نیکوئی

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337
    درسته اما
    شاید به خاطر اینه که ما کاربرانمونو اینطور عادت ندادیم از کاربر فقط بعنوان یک فرد ثبت کننده انتظار داریم اما باید راه بیفتن دیگه
    وقتی کاربر حتی نمیتونه موس رو حرکت بده و حتی نمیتونه روی یک آیکون کلیک کنه ، بهتره نیازش به گزارشات دینامیک رو هم بزاره برای بعد.
    ضمنا اگر شما برنامه نویسی باشید که به میل کاربرتان کار نکنید فکر کنم موفقیتی نداشته باشید. مگر اینکه برنامه ای را خودتان بنویسید و برای فروش آن اقدام کنید که در آنصورت هم اگر کاربر پسند نباشد عاقبت خوبی نخواهد داشت.
    بنده هم اطلاع دارم که نوشتن برنامه به سبک کلیک با موس خیلی راحت هست ولی وقتی کاربر از من میخواد که بتونه فقط با صفحه کلید کار کنه ، چون موس روی میزش گم میشه ! من نمیتونم خواسته خودم رو تحمیل کنم. بلکه فکر میکنم که اول عادتش بدم که از DOS بیاد تو ویندوز و بعد کم کم اونو به چیزهای جدید عادت بدم.

در آخر اگر شما از این کاربرهای حرفه ای سراغ دارید یه چند تایی هم برای ما بفرستید. دعاتون میکنیم

محل زندگی
    رشت
    رضا جان تمام حرفهاتو قبول دارم . من هم با همین درد دچارم . اما وقتی می بینم تمام امکانات و برای کاربر می زارم اما فقط توقعش بیشتر می شه واز هیچکدومشونم استفاده نمی کنه سرآخر می گه برنامه داس بهتره !!!!؟!؟!؟!؟!؟! و در مقابل برنامه های درپیتی بازار که هیچ استانداردی توش بکار نرفته اما مجبوره که خودشو باهاش وفق بده می بینم اینجوری فقط کاربر لوس می شه به این نتیجه می رسم که کاربر باید مجبور بشه با برنامه بشه و گرنه توقعاتش تمومی نداره
    اما واقعا کاربرهایی هم هستند که به خاطر باز راحتی باز کردن بانکهای فاکس مشتاقانه علاقمند می شن و خودشون از پشت برنامه بانکهارو دستکاری می کنند.
    اگه 10 درصد کاربرا اینجور بودن ...
    بگذریم درد و دل زیاده یه کم دیگه حرف بزنیم آقای توکل دعوامون می کنه می گه این موضوعات را در تاپیک دیگه مطرح کنید
    راستی آقای توکل ! درباره نظر من حرفی نزدی!!

ببخشید آقا مهران منظورتون کاتولوگ بود؟ یا بهتر راهنمای کار؟

اگر توضیحات بالا کافی نیست چشم.

محل زندگی
    رشت
    به هر حال آقای توکل
    کواری و این قبیل کارها تا حدی برای همه واضح نیست مثلا خودم حدود 1 ساله که با این ترکیبات آشنا شدم و همیشه با یک زیربرنامه گزارش می ساختم غافل از آنکه این دستورات چقدر سریعتر و بهتر جواب گو است.
    منظورم این بود که کاربرد این فرم را برای کسانیکه مخصوصا تازه کار هستند روشن کنیم

من که واقعا خوشم آمد البته من در یکی از برنامه هایم برای اینکه کاربر بتونه هر نوع گزارشی رو توی حسابداری بگیره یه فیلد تهیه کرده بودم که کنار کدینگ در نظر گرفته شده بود و کاربر با تیک گذاشتن گنار هر کد میتوانست ترکیبی از کدینگ را با هم گزارش بگیره که البته به زیبایی کار جناب توکل نبود
    خیلی زیباست اگر توضیح جامعی تری ارائه بشه .
    رهرو

محل زندگی
    رشت
    به هر حال آقای توکل
    کواری و این قبیل کارها تا حدی برای همه واضح نیست مثلا خودم حدود 1 ساله که با این ترکیبات آشنا شدم و همیشه با یک زیربرنامه گزارش می ساختم غافل از آنکه این دستورات چقدر سریعتر و بهتر جواب گو است.
    منظورم این بود که کاربرد این فرم را برای کسانیکه مخصوصا تازه کار هستند روشن کنیم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •