سلام و وقت بخیر خدمت اساتید محترم

در صورتی که سوالم را در جای مربوطه انتشار ندادم معذرت میخوام و اگه اینطوری باشه تقاضا دارم به بخش مربوطه منتقل شود(جای بهتر از این بخش پیدا نکردم )
بنده برنامه هایی رو با VB.NET نوشتم البته اونم اصول کار با VB.NET رو یاد نگرفته بودم فقط به دستوراتی که نیاز داشتم در اینترنت سرچ میکردم و بکار میبردمش رفته رفته دستم تو .NET روونتر شده بود (یواش یواش خودکفا میشدم)

اما به دلیل اینکه یک پروژه بزرگتری نیاز شد کار کنم که نیاز به امنیت و سرعت بیشتر لازم بود برنامه های دات نتی به سرعت دیسورس میشن و نمیشه کارهای تجاری رو انجام داد بنابر این تصمیم گرفتم از نو با C++‎‎‎‎ شروع کنم

اما سوال :
بنده چند آموزش C++‎‎‎‎ رو مطالعه کردم از جمله اونا دیتل پال جی دیتل هست آموزش ها رو به خوبی درک میکنم اما یک مشکل اساسی هست

در شروع آموزش قسمت های تمرین از محاسبات ریاضی شروع میکنند به عنوان مثال عملگرهای دودویی ، جبر و .... مشکل بنده اینه که ریاضیم خیلی ضعیفه به قدری که حتی در برخی محاسبات ضرب و تقسیم هم تو ذهنم محاسبه میکنم و حفظ نیستم

آیا نیاز هست که ریاضی رو برای این زبان یاد بگیرم ؟ شما یک فردی رو در نظر بگیرید که هیچ چیزی جز ضرب ، تقسیم و جمع و تفریق از ریاضی نمیدونه کدام مطالب از ریاضی رو باید فرا بگیرم؟

اگر نیازی به دانستن ریاضی نیست آیا آموزشی رو سراغ دارید که بدون مثال های ریاضی C++‎ رو توضیح دهد؟

ممنون میشم راهنمایی کنید