نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشورت در مورد شروع یک پروژه

مشورت در مورد شروع یک پروژه

سلام خدمت اساتید گرامی
    قصد ایجاد پروژه ای در بستر دات نت با استفاده از :
    • Visual Studio 2015
    • WPF
    • Devexpress 17
    • FastReport
    • EntityFrameWork
    • SQL Server 2014
    • TFS

داریم.
    به عنوان اولین پروژه ای که مستقل دارم شروع می کنم (البته مجبور به استفاده از برخی منابع از ورژن قبلی نرم افزار هستیم) قصد دارم پروژه رو اصولی شروع کنیم و لذا اگه میشه توی این تاپیک در خصوص موارد زیر به من مشورت بدید باشد که آیندگان نیز بهره ببرند.
    1. چه ورژنی از دات نت رو پیشنهاد میدید که امکانات معمول برای پروژه های مدیریتی و کاربری ایرانی رو ساپورت بکنه و گیر کمتری داشته باشه؟
    2. از اونجایی که قصد دارم برای منو های برنامه از Ribbon استفاده کنم برای باز شدن فرم های برنامه چه روشی رو پیشنهاد میدید؟ (مد نظرم اینه که فرم اصلی از نوع MdiParent باشه و بقیه فرم ها به صورت Mdi توی اون باز بشن. دوستی هم میگه یک پنل زیر Ribbon داشته باشیم و فرم ها به صورت UserControl ایجاد بشن و توی اون پنل نشون داده بشن که البته با توجه به کنترل کمتری که روی جایگیری UC داریم از این روش خوشم نیومد. یا هر روشی که پیشنهاد بدید)
    3. در کل استفاده از کنترلهای devexpress رو چقد پیشنهاد میدید؟ یه دیدگاه اینه که افراطی ازشون استفاده کنیم یه دیدگاه اینه که به صورت محدود فقط کنترل هایی که ایجادشون به صورت دستی سخته رو استفاده کنیم
    4. در اینکه مستند سازی ضروریه شکی نیست ولی تا چه حد اجرایی شده این مستند سازی ها توی شرکت های ایرانی؟ ورژن قبلی نرم افزار مستنداتی نداره متاسفانه
    5. ایجاد قوانینی برای developer (برای مثال قوانین نام گذاری یا نوع برنامه نویسی و استفاده از Interfaceها) رو در کل مفید میبینید یا دست و پا گیر؟ آیا وقتی که برای این میذاریم به develop آسونتر بعدش می ارزه؟

و سوالای دیگه ای که ممکنه توی بحث به وجود بیاد ...
    از اینکه تاپیک رو میخونید و پاسخ میدید و تجربیات ارزنده تون رو به اشتراک میذارید بسیار سپاسگزارم

--------------------------------------
    نمیدونم جای ایجاد تاپیک صحیحه یا نه
    مسئولین راهنمایی لطفا

نقل قول: مشورت در مورد شروع یک پروژه

سلام اگر از WPF میخواین استفاده کنید و اصولی باشه برنامتون به این نکات دقت کنید.
    اگر براتون مقدور هست از فریمورک 4.6 استفاده کنید (ویندوز xp رو از دست میدین) در غیر اینصورت بهترین گزینه 4.5 هست.
    برنامه های سبک ریبون برای برنامه هایی مثل افیس مناسبه که کلی کنترل داره و بیشتر کارای ادیت انجام میدن، برای برنامتون باید یه سبک خاص داشته باشین.
    بهترین حالت نمایش فرم ها در wpf ایجاد سیستم ناوبری هستش تا بقیه ویو هارو داخل کنترل ویو لود کنید، اگر میخواید اصولی کار کنید باید بدونید که دیگه زمان برنامه های دیالوگی گذشته.
    بهتره حتما از معماری MVVM استفاده کنید تا رابط کاربری رو از منطق جدا کنید
    کنترل های Devexpress رو برای wpf به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم، چون خود wpf به اندازه کامل قوی و کامل هستش و براحتی میشه مواردی که در dev هستن رو پیاده سازی کرد.
    ایجاد قوانین برای توسعه دهنده ها خیلی خوبه و کارامد قطعا مفید خواهد بود.
    این تصویر نمونه ای از سیستم ناوبری هستش همه ویو ها در یکجا باز میشوند.

این هم نمونه ای دیگر که بدون استفاده از کامپوننت طراحی شدن

سلام
    ممنون از پاسختون
    بهترین حالت نمایش فرم ها در wpf ایجاد سیستم ناوبری هستش تا بقیه ویو هارو داخل کنترل ویو لود کنید، اگر میخواید اصولی کار کنید باید بدونید که دیگه زمان برنامه های دیالوگی گذشته.
    در مورد سیستم ناوبری متاسفانه سررشته ای ندارم
    باید برم روش مطالعه کنم
    سپاس

ممکن در مورد ساخت منوهای این شکلی کمی بیشتر بگید منم مخوام اولین پروژه wpfشروع کنم قبلان ویندوز فرم کار مکردم حلا مخوام بیام سمت wpf

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

Thumbs up نقل قول: مشورت در مورد شروع یک پروژه

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک
    سلام اگر از WPF میخواین استفاده کنید و اصولی باشه برنامتون به این نکات دقت کنید.
    اگر براتون مقدور هست از فریمورک 4.6 استفاده کنید (ویندوز xp رو از دست میدین) در غیر اینصورت بهترین گزینه 4.5 هست.
    برنامه های سبک ریبون برای برنامه هایی مثل افیس مناسبه که کلی کنترل داره و بیشتر کارای ادیت انجام میدن، برای برنامتون باید یه سبک خاص داشته باشین.
    بهتره حتما از معماری MVVM استفاده کنید تا رابط کاربری رو از منطق جدا کنید
    کنترل های Devexpress رو برای wpf به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم، چون خود wpf به اندازه کامل قوی و کامل هستش و براحتی میشه مواردی که در dev هستن رو پیاده سازی کرد.
    ایجاد قوانین برای توسعه دهنده ها خیلی خوبه و کارامد قطعا مفید خواهد بود.
    این تصویر نمونه ای از سیستم ناوبری هستش همه ویو ها در یکجا باز میشوند.

این هم نمونه ای دیگر که بدون استفاده از کامپوننت طراحی شدن
    در صورت امکان ناوبری رو با یه مثال تو همین فروم به بقیه هم یاد بدید ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله رامین مرادی : چهارشنبه 21 شهریور 1397 در 09:23 صبح

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    در صورت امکان ناوبری رو با یه مثال تو همین فروم به بقیه هم یاد بدید ممنون
    فرصت کنم حتما یه مقاله آموزشی راجب این موضوع تهیه میکنم

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوال در مورد انتخاب زبان برنامه نویسی و راهنمائی در مورد انجام یک پروژه
    نوشته شده توسط miladanimator در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 21 آذر 1389, 17:35 عصر
  2. گفتگو: مشورت در مورد ساخت یک فروشگاه اینترنتی
    نوشته شده توسط viper2009 در بخش PHP
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 26 دی 1388, 09:57 صبح
  3. کمک در خصوص شروع یک پروژه
    نوشته شده توسط mehdi_522 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 11
    آخرین پست: دوشنبه 03 فروردین 1388, 11:16 صبح
  4. نظر در مورد شروع یک cms
    نوشته شده توسط vahid4134 در بخش پروژه‌های Open Source
    پاسخ: 10
    آخرین پست: دوشنبه 18 آذر 1387, 19:25 عصر
  5. نظر در مورد شروع یک cms
    نوشته شده توسط vahid4134 در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 04 بهمن 1386, 12:44 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •