سلام خدمت اساتید گرامی
قصد ایجاد پروژه ای در بستر دات نت با استفاده از :

• Visual Studio 2015
  • WPF
  • Devexpress 17
  • FastReport
  • EntityFrameWork
  • SQL Server 2014
  • TFS

داریم.

به عنوان اولین پروژه ای که مستقل دارم شروع می کنم (البته مجبور به استفاده از برخی منابع از ورژن قبلی نرم افزار هستیم) قصد دارم پروژه رو اصولی شروع کنیم و لذا اگه میشه توی این تاپیک در خصوص موارد زیر به من مشورت بدید باشد که آیندگان نیز بهره ببرند.

1. چه ورژنی از دات نت رو پیشنهاد میدید که امکانات معمول برای پروژه های مدیریتی و کاربری ایرانی رو ساپورت بکنه و گیر کمتری داشته باشه؟
  2. از اونجایی که قصد دارم برای منو های برنامه از Ribbon استفاده کنم برای باز شدن فرم های برنامه چه روشی رو پیشنهاد میدید؟ (مد نظرم اینه که فرم اصلی از نوع MdiParent باشه و بقیه فرم ها به صورت Mdi توی اون باز بشن. دوستی هم میگه یک پنل زیر Ribbon داشته باشیم و فرم ها به صورت UserControl ایجاد بشن و توی اون پنل نشون داده بشن که البته با توجه به کنترل کمتری که روی جایگیری UC داریم از این روش خوشم نیومد. یا هر روشی که پیشنهاد بدید)
  3. در کل استفاده از کنترلهای devexpress رو چقد پیشنهاد میدید؟ یه دیدگاه اینه که افراطی ازشون استفاده کنیم یه دیدگاه اینه که به صورت محدود فقط کنترل هایی که ایجادشون به صورت دستی سخته رو استفاده کنیم
  4. در اینکه مستند سازی ضروریه شکی نیست ولی تا چه حد اجرایی شده این مستند سازی ها توی شرکت های ایرانی؟ ورژن قبلی نرم افزار مستنداتی نداره متاسفانه
  5. ایجاد قوانینی برای developer (برای مثال قوانین نام گذاری یا نوع برنامه نویسی و استفاده از Interfaceها) رو در کل مفید میبینید یا دست و پا گیر؟ آیا وقتی که برای این میذاریم به develop آسونتر بعدش می ارزه؟

و سوالای دیگه ای که ممکنه توی بحث به وجود بیاد ...

از اینکه تاپیک رو میخونید و پاسخ میدید و تجربیات ارزنده تون رو به اشتراک میذارید بسیار سپاسگزارم