نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: پردازش تصویر در اندروید

کاربر دائمی آواتار samiasoft
    محل زندگی
    اردبیل

پردازش تصویر در اندروید

سلام دوستان

برای پردازش تصویر در اندروید از چه کتابخانه هایی میتوان استفاده کرد؟

اشتباه نکنم یکی از معروف ترین کتابخانه های پردازش تصویر open cv هستش...که چون با C++‎‎‎‎ نوشته شده برای کار با اون در اندروید بایستی از ndk استفاده کرد.درسته؟

درواقع من میخواستم مثلا شماره کارت را از کارت بانکی با دوربین گوشی استخراج کنم و یا مثال معروف استخراج شماره پلاک ماشین با دوربین.

برای این موارد شما توصیتون اینه ایا از همین کتابخانه open cv استفاده کنیم؟

ایا کار با توابع این کتابخانه راحت هست ؟ یا کتابخانه های دیگری هم در این زمینه هست ؟

این کتابخانه رو تست نکردم ولی انگار همونیه که میخواستم:
    https://github.com/SandroMachado/openalpr-android
    آخرین ویرایش به وسیله samiasoft : چهارشنبه 14 شهریور 1397 در 02:09 صبح

نقل قول: پردازش تصویر در اندروید

نقل قول نوشته شده توسط samiasoft مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

برای پردازش تصویر در اندروید از چه کتابخانه هایی میتوان استفاده کرد؟

اشتباه نکنم یکی از معروف ترین کتابخانه های پردازش تصویر open cv هستش...که چون با C++‎‎‎‎ نوشته شده برای کار با اون در اندروید بایستی از ndk استفاده کرد.درسته؟

درواقع من میخواستم مثلا شماره کارت را از کارت بانکی با دوربین گوشی استخراج کنم و یا مثال معروف استخراج شماره پلاک ماشین با دوربین.

برای این موارد شما توصیتون اینه ایا از همین کتابخانه open cv استفاده کنیم؟

ایا کار با توابع این کتابخانه راحت هست ؟ یا کتابخانه های دیگری هم در این زمینه هست ؟

این کتابخانه رو تست نکردم ولی انگار همونیه که میخواستم:
    https://github.com/SandroMachado/openalpr-android
    کتابخانه opencv فقط رابط برنامه نویسی برای زبان ++c نیست!
    اتفاقا برای جاوا هم داره یعنی یکسری لایبرری نوشته شده با زبان جاوا که در داخل خودشون از NDK استفاده میکنن و شما کاری با اون قسمت نخواهید داشت ! البته پرفرمنس کمتری نسبت به استفاده از ++c مستقیم خواهید داشت ولی من خودم که باهاش کار میکنم خیلی هم خوبه البته در اندروید استفاده میکنم!
    پس کافی که یکسری کتابخانه opencv را داخل پروژه تون به صورت مستقیم اضافه کنید و از کلاسهاش استفاده کنید تمامی کلاسهای opencv که در زبان ++c هستند عینا در سمت جاوا هم پیاده سازی شده اند بنابراین کافی رفرنس های اصلی را مطالعه کنید البته برای جاوا هم رفرنس وجود داره!
    واگر برای OCR کردن بخواهید استفاده کنید البته پیچیدگی های خاص خوشو داره کلا در این کتابخانه برای تشخیص یک المان گرافیکی در درایه های یک تصویر نیاز به استفاده از تکنیک های لبه یابی و تغییر کانالهای رنگی به فرمت باینری و استفاده از الگوهای تشخیص تعریف شده که در اندروید به صورت xml هستند خواهید داشت به طور ساده برای تشخیص یک چهره ویا یک شی در تصویر نیاز به یکسری الگوهای از قبل ذخیره شده خواهید داشت که همون فایل های xml هستند که البته برای تشخیص چهره خود این کتابخانه یکسری الگوی پیش فرض در اختیار برنامه نویس قرار میده ولی برای الگوهای تشخیص دیگه مثل اعداد فارسی خودتون باید با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشین(در جاوا) این الگوها را تکمیل تر کنید.
    و درباره استفاده از این کتابخانه کلا نه خیلی سخت هست و نه خیلی ساده باید حتما در استفاده از آرایه ها و همچنین درباره ساختار یک تصویر مصالعه داشته باشید.

تاپیک های مشابه

1. پردازش تصویر در وی بی
    نوشته شده توسط hp2008 در بخش برنامه نویسی مرتبط با بازی و گرافیک در VB6
    پاسخ: 7
    آخرین پست: شنبه 03 مرداد 1388, 16:48 عصر
  2. تابع Header برای پردازش تصویر در C یا ++C
    نوشته شده توسط mehdad.koulab در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 09 مرداد 1387, 09:29 صبح
  3. پردازش تصویر در #c
    نوشته شده توسط alferd_moto در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4