نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: بروز رسانی دیتابیس بدون از دست دادن اطلاعات دیتابیس در Code First

بروز رسانی دیتابیس بدون از دست دادن اطلاعات دیتابیس در Code First

با سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم
    من وب سایتی با تکنولوژی code first ایجاد کردم و روهاست گذاشتم بعد از مدتی میخواستم یکی از جداول دیتابیس رو اصلاح کنم تو VS به راحتی تومحیط کنسول میشه با کد update-database این کار روکرد ولی نمی دونم توی هاست باید چی کارکنم که بدون از دست دادن اطلاعات انجام بشه لطفا کد مربوطه برای db-Context برام بزارید با راهنمایی لازم ، خیلی گیرم قبلا تشکر می کنم
    ضمنا EF استفاده شد ورژنش 5 هستش

نقل قول: بروز رسانی دیتابیس بدون از دست دادن اطلاعات دیتابیس در Code First

سلام
    شما اگر از Migration استفاده کنید به صورت خودکار مشکلتون حل میشه و نیازی نیست به صورت دستی دستور update-database رو بزنید

این مقاله رو مطالعه کنید

با تشکر از جواب شما
    بسیار مقاله مفیدی بود
    ولی به یک مطلب اشاره نکرده و اون هم اینکه اگر update-database -force نیاز شد چه کار باید کرد اگه شما اطلاعات کامل دارید لطفا راهنمایی کنید

اجرای دستوری که شما میگی زمانی لازم خواهد بود که پراپرتی ای رو از مدلتون حذف کرده باشین و به طبع اون ستون متناظر در دیتابیس بخواد حذف بشه، در اینصورت EF بهتون ارور میده و میگه دیتابیس رو نمیشه آپدیت کرد، اگه مقاله رو کامل و با دقت خونده باشی به این مساله هم توجه کرده:

از آنجائیکه حذف یک خاصیت مساوی است با حذف یک ستون در جدول بانک اطلاعاتی، امکان از دست رفتن اطلاعات در این بین بسیار زیاد است. بنابراین ویژگی مهاجرت خودکار دیگر اعمال نخواهد شد و این مورد به نوعی یک محافظت خودکار است که درنظر گرفته شده است.
    البته در EF Code first این مساله را نیز می‌توان کنترل نمود. به کلاس Configuration اضافه شده توسط پاورشل مراجعه کرده و خاصیت AutomaticMigrationDataLossAllowed را به true تنظیم کنید:
    پس دیگه نیازی به دستور update-database -force نخواهد بود

• مهاجرت خودکار در EF Core حذف شده و دلیلش اینه که به طور کلی روش غلط و پر از ایرادیه.
    • بهترین راه اینه که همیشه Migration بسازید.
    • اگر Force رو در EF6 و ماقلبل بردارید بهتره چون اگر خطایی باشه (حذف اطللاعات) به شما اعلام میکنه.
    • ضمن اینکه همیشه ابتدا تغییراتو روی دیتابیس پشتیبان انجام بدید و مطمئن بشید که اطلاعات حذف نشده بعد روی سرور اعمال کنید.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 31
    آخرین پست: شنبه 22 مهر 1391, 22:14 عصر
  2. سوال: بازیابی اطلاعات دیتابیس بدون از دست رفتن اطلاعات قبلی دیتابیس
    نوشته شده توسط mehrdad_shahian در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 20 مرداد 1390, 11:58 صبح
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 20 مرداد 1390, 11:48 صبح
  4. Refresh شدن ، بدون از دست دادن اطلاعات Form
    نوشته شده توسط popcorn در بخش PHP
    پاسخ: 4