نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: OpenALPR یا Opencv

OpenALPR یا Opencv

سلام
    کسی در مورد OpenALPR و Opencv توضیحی میده و کدوم بهتره و آموزش کار با این را کجا بصورت (فارسی ) میشه گرفت؟
    برای پلاک خوانی کدوم بهتره؟
    آیا کامپوننت دیگری هم در ی زمینه میشه پیدا کرد؟

نقل قول: OpenALPR یا Opencv

کسی در زمینه پلاک خوانی کار نکرده؟

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

سلام
    OpenALPR یه کتابخانه هست که از OpenCV برای کار بر روی تصاویر استفاده میکنه و برای پلاک خوانی OpenCV کارایی خاصی نداره و فقط از الگوریتم ها و توابعش استفاده میشه که میتونید از کتابخانه های دیگه هم استفاده کنید برایOpencv اموزش فارسی زیاده و میتونید با یه جستجوی ساده پیدا کنید ولی OpenALPR چون میشه گفت یه موتور تشخیص پلاک هست و کاربرد عمومی براش وجود نداره بجز برنامه نویس ها و کاربرد های خاص کسی نمیاد اموزش فارسی براش بذاره البته به این نکته هم توجه کنید که افرادی که بااین کتابخانه کار میکنن سواد انگلیسی دارن و داکیومنتش هم تقریبا کامل همه چیو توضیح داده
    ضمنا این کتابخانه برای تشخیص حروق از موتور OCR شرکت google‌استفاده میکنه که برای تشخیص خروف فارسی باید اونو اموزش بدین و فایل اموزش موجود تو نت زیاد جواب خوبی نمیده
    و شرکت هایی هم این اموزش رو دادن که برای استفاده خودشون استفاده میکنن
    و اما درمورد کتابخانه OpenALPR بنظر خودم کهه یمقدار باهاش کار کردم الگوریتم تشخیص محل پلاکش الان دیگه خوب نیست با اینکه ایده های خوبی داره و میتونید از اونها استفاده کنید و اینکه اگه برای کار تجاری میخواید از این کتابخانه استفاده کنید بهتره لایسنسش رو بخرید چون تو نسخه Opensource از GPU استفاده نمیکنه و سرعت عملا پایینه و ارتباط مستقیم با دوربین هم نداره
    تا جایی عم که تحقیق کردم و خودم هم روش کار کردم فعلا بهتره از کتابخانه Tenserflow برای تشخیص پلاک استفاده کنید که نتیجه بهتری میده و در عمل و مقایسه با سخت افزار پایین تر هم نتیجه خوبی میشه گرفت

نقل قول نوشته شده توسط علیرضا حسن زاده مشاهده تاپیک
    سلام
    OpenALPR یه کتابخانه هست که از OpenCV برای کار بر روی تصاویر استفاده میکنه و برای پلاک خوانی OpenCV کارایی خاصی نداره و فقط از الگوریتم ها و توابعش استفاده میشه که میتونید از کتابخانه های دیگه هم استفاده کنید برایOpencv اموزش فارسی زیاده و میتونید با یه جستجوی ساده پیدا کنید ولی OpenALPR چون میشه گفت یه موتور تشخیص پلاک هست و کاربرد عمومی براش وجود نداره بجز برنامه نویس ها و کاربرد های خاص کسی نمیاد اموزش فارسی براش بذاره البته به این نکته هم توجه کنید که افرادی که بااین کتابخانه کار میکنن سواد انگلیسی دارن و داکیومنتش هم تقریبا کامل همه چیو توضیح داده
    ضمنا این کتابخانه برای تشخیص حروق از موتور OCR شرکت google‌استفاده میکنه که برای تشخیص خروف فارسی باید اونو اموزش بدین و فایل اموزش موجود تو نت زیاد جواب خوبی نمیده
    و شرکت هایی هم این اموزش رو دادن که برای استفاده خودشون استفاده میکنن
    و اما درمورد کتابخانه OpenALPR بنظر خودم کهه یمقدار باهاش کار کردم الگوریتم تشخیص محل پلاکش الان دیگه خوب نیست با اینکه ایده های خوبی داره و میتونید از اونها استفاده کنید و اینکه اگه برای کار تجاری میخواید از این کتابخانه استفاده کنید بهتره لایسنسش رو بخرید چون تو نسخه Opensource از GPU استفاده نمیکنه و سرعت عملا پایینه و ارتباط مستقیم با دوربین هم نداره
    تا جایی عم که تحقیق کردم و خودم هم روش کار کردم فعلا بهتره از کتابخانه Tenserflow برای تشخیص پلاک استفاده کنید که نتیجه بهتری میده و در عمل و مقایسه با سخت افزار پایین تر هم نتیجه خوبی میشه گرفت
    تشکر مهندس از راهنماییتون
    ممکنه بگید کتابخانه Tenserflow را از کجا بگیرم و از کجا باید شروع کنم؟
    و آیا خودتون هم دارید از این کتابخانه کار میکنید

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

برای یادگیری تنسورفلو به اینجا مراجعه کنید.

تاپیک های مشابه

1. راهنمایی در استفاده از کامپوننت پردازش تصویر openalpr
    نوشته شده توسط sg.programmer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 30 مهر 1397, 18:25 عصر
  2. سوال: در مورد برنامه نویسی در opencv
    نوشته شده توسط FARZAMANI در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    آخرین پست: سه شنبه 03 خرداد 1390, 16:53 عصر
  3. سوال: مشکل اندازه کوچک تصویر وبکم با Opencv 2.2
    نوشته شده توسط rostamiani در بخش برنامه نویسی با MFC و ++Visual C