نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: برنامه مشابه skype

Question برنامه مشابه skype

سلام دوستان. من می خواهم یک سیستم مشابه اسکایپ (Voip) را برای انتقال صدای زنده در Android پیاده کنم. ضروریات کار چیست؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید. آیا به سرور قوی نیاز دارم؟ چگونه باید کاربران آنلاین رو پیدا و ارتباط برقرار کنم؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول: برنامه مشابه skype

سلام
    جواب به سوال شما خیلی طولانی میشه ولی بطور خلاصه میگم: دو بخش دارین یکی سرور و یکی کلاینت یا همون اپلیکیشن اندروید
    بخش سرور که به یک نرم افزار سافت سوییچ (soft switch) مثل آستریسک asterisk یا فری سوییچ freeSwitch و ... نیاز دارین که بتونه تماسها رو مدیریت کنه
    در بخش کلاینت هم مهمترین بخش بحث پروتکل ارتباطی با سروره که عمومی ترینش SIP است که باید تو برنامه تون این پروتکل رو پیاده کنین. البته کتابخانه SIP توی اندروید هست و می تونین بکار بگیرین. برای آشنایی بیشتر می تونین این نمونه برنامه در گیت هاب رو ببینین تا با پیاده سازیش آشنا شین

"آیا به سرور قوی نیاز دارم؟"
    به تعداد تماس همزمان و خود برنامه و سرویس های مورد نیاز(تماس، اس ام اس، فشرده سازی صدا، تماس تصویری و ...)بستگی داره. معمولا تولید کننده های برنامه سافت سوییچ سخت افزار مورد نیاز رو معرفی می کنن.

"چگونه باید کاربران آنلاین رو پیدا و ارتباط برقرار کنم؟"
    برای هر کاربر توی سرور یک شماره (یا نام کاربری) و یک پسورد تعریف می کنین و توی کلاینت با شروع برنامه با استفاده از همین اطلاعات به سرور متصل میشین. برنامه سافت سوییچ روی سرور لیست کاربرها رو داره که می تونین از سرور بگیرین و نمایش بدین (خیلی کلّی گفتم)

نقل قول: برنامه مشابه skype

نقل قول نوشته شده توسط vahid_esn مشاهده تاپیک
    سلام
    جواب به سوال شما خیلی طولانی میشه ولی بطور خلاصه میگم: دو بخش دارین یکی سرور و یکی کلاینت یا همون اپلیکیشن اندروید
    بخش سرور که به یک نرم افزار سافت
    خیلی ممنون از راهنمایی تون

تاپیک های مشابه

1. آیا واقعا در ساخت محیط کاربری Skype از Qt استفاده شده ؟
    نوشته شده توسط AliRezaBeytari در بخش برنامه نویسی در محیط QT و هم خانواده هایش
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 13 تیر 1394, 01:16 صبح
  2. ساخت نرم افزار مثل skype
    نوشته شده توسط <برنامه نویس> در بخش برنامه نویسی مرتبط با شبکه و وب در VB6
    پاسخ: 11
    آخرین پست: پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 22:04 عصر
  3. آیکون نمایش وضعیت Skype
    نوشته شده توسط Ali_Hashemi در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 01:24 صبح
  4. Skype Analysis
    نوشته شده توسط Inprise در بخش امنیت در نرم افزار و برنامه نویسی