سلام دوستان،
من میخوام یه نرم افزار توسعه بدم که تعداد زیادی عکس رو تگ کنه. ظاهر برنامه شبیه زیر هست.

کارایی برنامه به این طریق باشه:
1- کاربر در پنجره سمت چپ (Tag Browser) بتونه لیستی از تگ ها رو ایجاد کنه مثل تصویر زیر. من یک لیستی از 2- تگ ها دارم شامل دو گروه اصلی "Deficiency Tag" و "Location Tag" که هر کدوم شامی زیرشاخه هایی هستند.
3- کابر بتونه در پنجره مبانی به محل عکس ها مورد نظر رفته و یک عکس رو با موس و یا کیبرد انتخاب کنه.
عکس انتخاب شده در پنجره سمت راستیPreview Pane به نمایش در بیاد.
4- کاربر از پنجره سمت چپ Tag Browser تگ های مورد نظرش رو برای عکس مورد نظر انتخاب بکنهCheck Box و با کلیک کردن روی دکمه Assign Tag and Go to Next Photo” تگ ها به عکس مورد نظر احتصاص داده بشند و عکس بعدی به نمایش دربیاد برای اختصاص دادن تگ.
برای انجام مراحل بالا، نرم افزار باید این قابلیت رو داشته باشه که وفتی کاربر عکسی رو انتخاب کرد آدرس محل عکس رو استخراج کنه و زمانیکه کابر تگ های مورد نظرش رو از پنجره سمت چپ انتخاب کرد خط فرمان زیر در CMD اجرا بشه برای اختصاص دادن تگ ها و عکس انتخاب شده. خط فرمان زیر برای مثال مطابق تصویر زیر تنظیم شده.
C:\exiftool -keywords=A1 -keywords=A1a -keywords=A3a -keyword=LOC1 -keyword=LOC1a D:\test Photos\IMG_0201.jpg

در این خط فرمان از EXIFTool استفاده شده. EXIFTool برنامه مجانی و OpenSource هست برای ویراش Propeties فایل ها و کار باهاش خیلی ساده هست. فقط کافی دانلودش کنید و اسمش رو به exiftool.exe تغیر بدبد و در محلی از هادردتون کپی کنید. به عنوان مثال من در درایو C کپی کردم. میتونید از اینجا دانلود کنید.
https://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/

پس از اتمام تگ کردن عکس ها کابر میتونه با اسنفاده از سیرچ معمولی در windows فایل مورد نظر رو پیدا کنه. به عنوان مثال برای عکس بالا باید عبارت زیر رو سرچ کرد.
Tag: A1
و یا
Tag: LOC1a
و یا
Tag: A3a

من آشنایی بسیار کمی با برنامه نویسی دارم. از دوستان کسی هست که کمکم کنه و با راهنمایی کنه؟ و یا برای شروع قسمتی از کار رو انجام بده که من بتونم بیشتر توسعه ش بدم.
ممنون
Name:  Picture1.jpg
Views: 95
Size:  99.5 کیلوبایت