نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ایجاد برنامه های دو زبانه با بانک اطلاعاتی دوزبانه

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

ایجاد برنامه های دو زبانه با بانک اطلاعاتی دوزبانه

سلام به دوستان

نمیدونم این سوال باید در تالار SQL مطرح میشد و یا C#‎‎‎‎

من یه برنامه دارم که قراره به دو زبان اطلاعات را نمایش بده. یک بخش مربوط میشه به کنترل های فرم که حالا یا از قابلیت خود ویژوال استودیو استفاده میکنم و یا اینکه مقادیر از بانک دریافت میشه و در زمان Load تنظیمات رو انجام میدم. اما بخش دوم مسئله اینه که من مقادیری دارم که توسط کاربر در DataGrid باید ثبت و نمایش داده بشه. مثال: کاربر باید نتیجه یک عملیات رو ثبت کنه و من جدول نتایج رو در بانک بصورت زیر طراحی و مقدار دهی اولیه کردم:

ID NameFa NameEn
    -- ------ ------
    1 تایید Accept
    2 مردود Reject

در برنامه اصلی هر دو ستون از طرف SQL ارسال میشه و برنامه با توجه به زبان انتخاب شده ستون مورد نظر را نمایش میده و ستون غیرضروری رو مخفی میکنه.

برای این مورد که خود اطلاعات بانک هم ممکنه با دو زبان ثبت بشه چه راه حلی وجود داره. ممنون اگر راهنمایی کنید

محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول: ایجاد برنامه های دو زبانه با بانک اطلاعاتی دوزبانه

البته شاید مثالی که زدم ساده باشه و ارسال تنها دو ستون خیلی حجم اطلاعات ارسالی رو افزایش نده. ولی فرض کنید که یک خودرو از n قطعه تشکیل شده و ما نام تمام قطعات رو به دو زبان در بانک ثبت کردیم. اونوقت ممکنه در بعضی از گرید ها مجبور باشم 50 قطعه رو برای 2000 خودرو نمایش بدم که با توجه به دو زبانه بدون برنامه عملا 100 ستون ارسال شده ولی 50تا بدلیل زبان انتخاب شده کاربر نمایش داده میشه و مابقی مخفی میشن.

نقل قول نوشته شده توسط mmbguide مشاهده تاپیک
    البته شاید مثالی که زدم ساده باشه و ارسال تنها دو ستون خیلی حجم اطلاعات ارسالی رو افزایش نده. ولی فرض کنید که یک خودرو از n قطعه تشکیل شده و ما نام تمام قطعات رو به دو زبان در بانک ثبت کردیم. اونوقت ممکنه در بعضی از گرید ها مجبور باشم 50 قطعه رو برای 2000 خودرو نمایش بدم که با توجه به دو زبانه بدون برنامه عملا 100 ستون ارسال شده ولی 50تا بدلیل زبان انتخاب شده کاربر نمایش داده میشه و مابقی مخفی میشن.
    ستونهایی که نیاز ندارید را اصلا سلکت نکنید.

محل زندگی
    منظومه شمسی

یعنی برای هر زبان یک Procedure جداگانه بنویسم؟ آخه همین الانش حدود 500 تا Procedure دارم. البته جدا کردنش خیلی سخت نیست ولی تعداد خطوط برنامه نویسیم خیلی زیاد میشه چون برنامه سه لایه هستش که DAL و BAL تعداد خطوطش و حجم فایل تقریبا 2 برابر میشه. البته در حال حاضر در یک Procedure مقادیر هر دو زبان رو ارسال میکنم و برنامه با توجه به زبان انتخابی کاربر ستون های اضافه رو مخفی میکنه. اینطوری حجم کدها خیلی کمتر میشه. هم از طرف SQL و هم برنامه نویسی. چون مکانیزم تشخیص زبان و مخفی کردن ستون های اضافه یک تابع جداگانه هستش که در کل برنامه فراخوانی میشه و دیگه نگران ستون های زبان دوم نیستم و تنها مسئله من لزوم ارسال ستون های اضافه در بستر شبکه هستش که میخوام حجم اطلاعات رو کم کنم.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 26 خرداد 1399, 08:04 صبح
  2. آموزش نصب آنتی ویروس رایگان ClamAV و تنظیم Corn برای اسکن روزانه سرور مجازی
    نوشته شده توسط neda.aghadadi در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 08 اردیبهشت 1395, 06:03 صبح
  3. آموزش تصویری طراحی فروشگاه اینترنتی 5040/آموزش طراحی قالب html
    نوشته شده توسط maryam_saboori در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 09 آبان 1393, 14:44 عصر
  4. پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 18 تیر 1390, 14:40 عصر
  5. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 17 آذر 1389, 08:48 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید