نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: ذخیره تصاویر با کمترین حجم در دیتابیس

کاربر دائمی آواتار reza4359
    محل زندگی
    So close

Question ذخیره تصاویر با کمترین حجم در دیتابیس

با سلام خدمت دوستان عزیز برنامه نویس
    من دو تا سوال از محضر شما دارم
    اول اینکه بهترین راه برای ذخیره تصاویر با حجم کم در دیتابیس چیه چون یه برنامه ست که فقط با عکس سرو کار داره و روزانه شاید 500 عکس در دیتابیس ذخیره بشه و بعدا واکشی بشه و همینجوری پیش بره حجم دیتابیس میره بالا حالا بهترین راه حل برا این قضیه چیه: ممنون
    و اما دوم اینکه این تعداد تصاویر را در حالت رابطه ای بین جداول میشه ذخیره کرد که مثلا برای هر عکسی که میخواد ذخیره بشه یه فیلد داخل دیتابیس قرار ندیم که واسه گزارشگیری هم مشکلی پیش نیاد؟
    ممون

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول: ذخیره تصاویر با کمترین حجم در دیتابیس

نقل قول نوشته شده توسط reza4359 مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت دوستان عزیز برنامه نویس
    من دو تا سوال از محضر شما دارم
    اول اینکه بهترین راه برای ذخیره تصاویر با حجم کم در دیتابیس چیه چون یه برنامه ست که فقط با عکس سرو کار داره و روزانه شاید 500 عکس در دیتابیس ذخیره بشه و بعدا واکشی بشه و همینجوری پیش بره حجم دیتابیس میره بالا حالا بهترین راه حل برا این قضیه چیه: ممنون
    و اما دوم اینکه این تعداد تصاویر را در حالت رابطه ای بین جداول میشه ذخیره کرد که مثلا برای هر عکسی که میخواد ذخیره بشه یه فیلد داخل دیتابیس قرار ندیم که واسه گزارشگیری هم مشکلی پیش نیاد؟
    ممون
    برا سوال اولتون چندتا راه حل هست. استفاده از فایل تیبل- استفاده از فایل استریم- ذخیره عکس در پوشه جداگانه و ذخیره اسم فایل در دیتابیس.
    متوجه سوال دومتون نشدم!

کاربر دائمی آواتار reza4359
    محل زندگی
    So close

ممنون
    منظورم اینکه که واسه بازیابی و نمایش عکسها برنامه طوریه که بایه به این صورت که تو هر صفحه فقط چهار عکس باشه حالا ممکنه برای اون فردی که جستجو میشه چهار عکس ذخیره شده یا هشت یا 12 یا نهایتا شانزده عکس که به صورت چهارتایی در یک صفحه قرار میگیرند حالا این گزارش فرمش به چه صورت باید باشه؟

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط reza4359 مشاهده تاپیک
    ممنون
    منظورم اینکه که واسه بازیابی و نمایش عکسها برنامه طوریه که بایه به این صورت که تو هر صفحه فقط چهار عکس باشه حالا ممکنه برای اون فردی که جستجو میشه چهار عکس ذخیره شده یا هشت یا 12 یا نهایتا شانزده عکس که به صورت چهارتایی در یک صفحه قرار میگیرند حالا این گزارش فرمش به چه صورت باید باشه؟
    یکیش استفاده از جدول جداگانه س برای ذخیره تصاویر اون فرد. یکیش هم مثلا هر فرد یه کد خاص داره ذخیره تصاویر و فایلها بر اساس اون کد .مثلا طرف کدش 100 هست وقتی فایل اول رو آپلود میکنی با این نام ذخیره کنی 100+1 و برای فایل دوم با نام 100+2 ذخیره کنی و الی آخر. و موقع خوندن تمامی فایلهایی که با کد 100 شروع میشن رو نشون بدی. ولی به نظرم منطقی ترین راه همون جدول جداگانس.

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

همونطور که آقای مرادی گفتند عمل کنید.

ولی خودم برنامه ای داشتم که با حجم زیادی از اطلاعات تصویری سروکار داشتم. حالا برای اینکه حجم زیادی از اطلاعات از بانک اطلاعاتی به سمت کاربر ارسال نشه در زمان ثبت تصویر در بانک اطلاعاتی یک تصویر Thumbnail هم ایجاد می کردم (سایز کوچک و حجو حدود 20 کیلوبایت) و در زمان مرور تصاویر تنها چیزی که کاربر مشاهده می کرد تصاویر thumbnail با حجم بسیار پایین بود و هر زمان عملیات خاصی می خواست انجام بده برنامه تصویر اصلی را از بانک دریافت می کرد و بعد عملیات انجام میشد.

تاپیک های مشابه

1. آپلود تصاویر در دیتابیس
    نوشته شده توسط saeedjafari در بخش تاپیک های آموزشی و دنباله دار
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 04 دی 1397, 20:14 عصر
  2. اتصال اندروید به دیتابیس سرور
    نوشته شده توسط tara1367 در بخش Android Studio
    پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 04 مرداد 1395, 13:19 عصر
  3. نمایش تصاویر دیتابیس
    نوشته شده توسط Mohamad ghorbani در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4