نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ریچ اسنیپت چیست و چه اهمیتی برای سئو در گوگل دارد؟

ریچ اسنیپت چیست و چه اهمیتی برای سئو در گوگل دارد؟

سلام عرض می‌کنم خدمت شما دوستان عزیز. در ادامه پست های آموزش سئو و همچنین بهینه سازی سایت آکادمی مهارت آموزی آنلاین ویکی دمی در انجمن برنامه نویس در خدمت شما عزیزان هستیم. بعد از حدود 3 هفته برگشتیم به فعالیت دوباره. شدیدا در حال تولید محتوا و تغییرات بودیم تا بهترین مطالب برای شما بنویسیم. در ادامه‌ی مطالب و نکاتی که در موضوع سئو در انجمن برنامه نویس قرار میدادیم امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با موضوع ریچ اسنیپت گوگل (Rich Snippet) و تأثیری که در سئو سایت دارد.

حتماً شده عبارتی را در گوگل جستجو کنید و متوجه شوید که بعضی از سایت ها نمایش‌شان در گوگل با سایر سایت ها تفاوت دارد. مثلاً بعضی سایت ها در نتایج جستجو ستاره دارند. یا بعضی دیگر در نتایج قیمت دارند، تاریخ دارند و … سایت هایی که در نتایج جستجو متفاوت هستند در کد های HTML سایت، rich snippet قرار داده اند. پس تا به اینجا متوجه شدیم که ریچ اسنیپت ها (rich snippets) کد های html ای هستند که برای نمایش داده شدن متفاوت در گوگل استفاده میشوند.

اما چرا استفاده ریچ اسنیپت ها مهم است؟

گوگل این نوع از نمایش را برای کاربران قرار داده تا با استفاده از این نوع نمایش تشخیص دهند که کدام سایت مشکلاتشان را برطرف خواهد کرد.

اما برای شما که سایت دارید ریچ اسنیپت چطور میتواند به شما کمک کند؟

در حالت معمولی جستجو هر سایت در گوگل دارای ۳ ویژگی برای نمایش است:

تگ عنوان (title tag)
    متا توضیحات (meta description)
    آدرس سایت (URL)

ولی زمانی که ریچ اسنیپت برروی سایتی پیاده سازی میشود، نتیجه باعث متفاوت تر شدن سایت در نتایج گوگل میشود و بر اساس نتایج بدست آمده مشخص شده که کاربران بیشتر برروی این سایت ها کلیک میکنند.

کلیک شدن بیشتر برروی سایت شما در نتایج باعث بالا رفتن نرخ کلیک (CTR) میشود که یکی از فاکتور های سئو بشمار میرود.

بسیاری از سئوکار ها تصور میکنند که پیاده سازی ریچ اسنیپت میتواند باعث بهبود رتبه سایت در سرچ شود. در صورتی که گوگل در مطلبی منتشر کرد که پیاده سازی ریچ اسنیپت بطور مستقیم جزو فاکتور های سئو نیست.

پس مشخص شد که ریچ اسنیپت های گوگل میتوانند نرخ کلیک شما را افزایش دهند اما بصورت مستقیم برروی جایگاه سایت شما تاثیرگذار نیستند.

انواع ریچ اسنیپت گوگل
    برای اینکه ریچ اسنیپت برروی سایتتان پیاده سازی کنید، کار هایی که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد را انجام دهید:

یک نوع از ریچ اسنیپت را انتخاب کنید

ریچ اسنیپت ها انواع مختلفی دارند، بعضی ها بصورت ستاره هستند، بعضی بصورت قیمت، تاریخ و …

برای اینکه ریچ اسنیپت برروی سایتتان پیاده سازی کنید ابتدا باید ببینید که چه نوع از اسنیپتی مناسب کار شماست.

در ادامه ۸ نوع از ریچ اسنیپت های گوگل پر طرفدار را برای شما خواهیم گفت:

ریچ اسنیپت نظرات (Review): بسیاری از افراد این ریچ اسنیپت را به نام ریچ اسنیپت ستاره میشناسند، زیرا در پایین آدرس سایت شما در گوگل ۵ ستاره نمایش داده خواهد شد.

این ریچ اسنیپت بر اساس نظرات کاربران برای شما نمایش داده میشود.

اگر ریچ اسنیپت درست پیاده شود تعداد نظرات برای نمایش این ریچ اسنیپت مهم نیست و با یک رای هم در نتایج نمایش داده میشود.

ریچ اسنیپت محصول (product markup): برای اینکه در نتایج جستجو قیمت محصولات را به کاربر نمایش دهید میتوانید از این ریچ اسنیپت استفاده نمایید.

ریچ اسنیپت top stories: این ریچ اسنیپت در حقیقت داغ ترین خبر هاست و برای سایت های خبری و مهم ترین اخبار مورد استفاده قرار میگیرد.

البته که ریچ اسنیپت انواع مختلف و کاربردی دیگری نیز دارد که می‌توانید در لینک زیر و در ویکی دمی آنها را بخوانید.بعد از خواندن این مقاله اگر سؤالی داشتید میتوانید بپرسید، با افتخار در خدمت شما عزیزان هستیم.

https://wikidemy.ir/google-richsnippet/

نقل قول: ریچ اسنیپت چیست و چه اهمیتی برای سئو در گوگل دارد؟

فارغ‌التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم.
    در دو سال آخر دانشگاه علاقمند به سئو شدم.
    بعد از دانشگاه به صورت تمام وقت در این حوزه مشغول هستم و خوشحالم که باعث رشد ترافیک تجاری کسب وکارهای آنلاین می شوم.
    با کارآموزی سئو را عملی در مجموعه مانلی ادامه دادم. در شرکت توسعه و تجارت مانلی بر روی انواع پروژه های سئو از جمله فروشگاهی، خدماتی، گردشگری به مدت یک سال کسب تجربه کردم.
    با کسب وکارهای تیکبان، گردشا، موتن رو، آسرون، گینزا، آسان تندر، الانزا، پاور وب، ثروت آفرینان، مستر سیف، اسپیتامن، کوین کده و… افتخار همکاری به عنوان سئوکار داشتم.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با من می توانید «اسماعیل سحاب» را گوگل کنید.
    با سازمان ها و استارتاپ ها می توانم در حوزه های ذیل به صورت ساعتی، نیمه وقت، تمام وقت و دورکاری با حقوق توافقی همکاری کنم.
    • تکنیکال سئو
    • افزایش بازدید گوگل
    • بازاریابی محتوا
    • سئو خارجی و لینک سازی حرفه ای
    • سئو محلی
    • مشاوره سئو
    • آنالیز وضعیت سئویی وب سایت
    • استعلام قیمت سئو

اگر نیازمند رشد کسب و کارتان و مشتاق همکاری با من به عنوان متخصص سئو، مشاور و یا کارشناس سئو هستید، با شماره همراه ۰۹۱۸۷۰۹۹۲۷۸ تماس بگیرید.

تاپیک های مشابه

1. عملگرهای بیتی در جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط siros1983 در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 21 آذر 1394, 17:59 عصر
  2. کتاب آشنایی با ضعف امنیتی اسکریپت نویسی فراوبگاهی (XSS)
    نوشته شده توسط C3phalex1n_0x در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 09 فروردین 1394, 20:57 عصر
  3. سوال: اسکریپت نویسی یونیتی
    نوشته شده توسط amir22448 در بخش طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:22 عصر
  4. پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 12:29 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید