نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مشکل با مختصات پرینتر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

مشکل با مختصات پرینتر

سلام
    من یه مشکلی با پرینتر دارم!!!!!
    مشکل من با تنظیم مختصات وسط پرینتره
    ینی اینکه من مثلا یک قاب با word چاپ میکنم این قاب درست وسط سند متنی منه اما موقع چاپ به سمت راست چند پیکسل شیف میشه . خود پرینتر (HP m102a) یه نرم افزار نصب کرده موقع ستاپ شدن ، که داخلش یک قسمت adjust alignment داره که گفته اگه وسط محدوده چاپ با وسط کاغذ تنظیم نبود با دادن دو تا مختصات x و y میتونید تنظیمش کنین . مثلا من وقتی x رو به -6 ست میکنم مشکل حله حل میشه . حالا مسئله اصلی اینه که من میخام داخل کد بتونم این انحراف از وسط رو اصلاح کنم . کسی از دوستان میتونن راهنمایی کن؟ حتما باید بتونم اینکارو از داخل کد انجام بدم. و فک میکنم توی همه پرینتر ها این مشکل باشه حالا با مقادیر متفاوت .داخل کد چجوری میتونم مقدار این انحراف رو بدست بیارم؟ (مثل اینکه توی پرینتر خودم با سعی و خطا البته مقدار -6 پیکسل رو پیدا کردم) . البته :

PageSettings.Bounds.X
    PageSettings.Bounds.width
    PageSettings.Margins.Left

در همه حالتها ثابت هستن ینی چه من اون مقدار x که بالا گفتم رو تغییر بدم چه روی مقدار پیش فرض بگذارم این حاشیه ها توی کد هیچ تغییری نمی کنن.
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول: مشکل با مختصات پرینتر

سلام مجدد . آقا تورو خدا یک عکس العملی نشون بدین !!!
    از رجیستری جای هم به این اطلاعات پرینتر دسترسی پیدا کنم؟

ما چه کمکی میتونیم بکنیم الان؟ نه کدی قرار دادید نه اینکه مشخص کردید از چه طریقی پرینت میکنید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

سلام با تشکر
    من با printdocument پرینت میکنم ولی اصلا این مهم نیست . مشکل اینه که فک میکنم همه پرینتر های لیزری نسبت به وسط کاغذ کمی انحراف به راست دارن . مشکل من پیدا کردن این انحراف و اصلاحش توی کده . میدونم چجوری اصلاحش کنم نمیتونم این انحراف رو پیدا کنم . ینی مختصات فیزیکی چاپ رو . بد توضیح میدم . سندی که توی preview دقیقا وسط هستش توی چاپ به راست ششیفت میشه و این مربوط به کد نویسی نیستش مربوط به مختصات فیزیکیه پرینتره . مثلا در مورد چاپگر من این انحراف از وسط کاغذ -6 پیکسل یا تقریبا 1.5 میلیمتره .ینی وقتی از توی پنلی که خود hp نصب کرده X رو بجای 0 به -6 تغییر میدم پرینتر انحرافش اصلاح میشه و کاملا وسط چاپ میکنه . من میخام این -6 پیکسل انحراف فیزیکی رو توی کد بدست بیارم و سندم رو -6 پیسکل به چپ بکشم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

ضمنا اینم بگم که بدبختی وقتی این -6 پیکسل رو توی پنل hp اصلاح میکنم هیچکدوم از property ها تغییر نمیکنه

e.PageSettings.HardMarginX
    e.PageSettings.Margins.Left
    e.PageSettings.PrintableArea.X

قبل و بعد از تغییر مقدارشون تغیر نمیکنه. که البته طبیعی هم هستش چون اطلاعاتی که نشون داده میشه از اطلاعات نصب شده پرینتر میاد .
    اگر میتونستم مقدار این تغییر از روی پروپرتی ها بفهمم اونوقت میتونستم توی هر پرینتری با یه فرمول محاسبش کنم و اتوماتیک انحراف رو اصلاح کنم

OriginAtMargins شئ printDocument را چک کنید مقدارش false باشد

اون انحرافی که میگین به احتمال زیاد همون PageSettings.HardMarginX هست. مقدار این پراپرتی چند هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

سلام مجدد
    16

OriginAtMargins را true کنید که hard marginها نادیده گرفته بشن. همچنین margins را صفر کنند. نتیجه رو بگید.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 18 مهر 1394, 23:57 عصر
  2. پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 12 دی 1391, 17:09 عصر
  3. پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 05 اسفند 1390, 18:25 عصر
  4. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 09 شهریور 1390, 16:06 عصر
  5. پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 23 دی 1384, 20:42 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار