نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: دکتر جوش

دکتر جوش

آیا ژل ها، کرم ها و پاک کننده هایى که بدون نسخه از داروخانه تهیه کرده اید، دیگر موثر نیستند؟

آکنه هاى ملایم تا متوسط با استفاده از کرم ها، ژل ها، و پاک کننده هایى که بدون نسخه از داروخانه ها تهیه شده اند، طى مدت چهار تا شش هفته از بین خواهند رفت. این محصولات معمولا شامل پراکسید بنزوئیل و اسید سالیسیلیک هستند. اما در موارد مزمن و شدید حتما بررسى یک دکتر جوش صورت نیاز هست.پزشکان مى توانند براى باز کردن منافذ بسته و مهار چربى اضافى پوست، رتینوئیدهاى موضعى قوى تجویز کنند.درمان هاى خوراکى مانند مصرف قرص هاى آنتى بیوتیکى، قرص هاى جلوگیرى از باردارى و ایزوترتینوئین را مى توان براى جوش هاى هورمونى عمیق تر ( جوش هایى که هرگز به سطح پوست نمى رسند و مانند آکنه ها ظاهر نمى شوند) تجویز کرد.اگر ساکن تهران هستید بهتر است از مصرف داروهاى داروخانه اى دست بردارید و به یک متخصص جوش صورت در تهران مراجعه کنید، چرا که اغلب بسیارى از مردم به دلیل استفاده از یک داروى اشتباه که خودشان از داروخانه تهیه مى کنند دچار جوش و آکنه پوستى مى شوند.
    آکنه چیست؟

آکنه یا جوش یک اختلال پوستی است که معمولاً در سنین نوجوانی شروع می شود و تا آخر جوانی ادامه می یابد لذا درمان جوش همواره از دغدغه های جوانان می باشد. آکنه ولگاریس یکی از شایع ترین بیماری های پوستی است میزان شیوع این بیماری از اواسط قرن بیستم و همگام با گسترش روند صنعتی شدن جوامع در تمامی سنین رو به افزایش نهاده است.
    حدود ۸۵ درصد افراد در زندگی یک بار به این عارضه مبتلا می شوند، هر چند شیوع این عارضه در دوران نوجوانی و بلوغ و هم زمان با ترشح هورومون های جنسی است.لیکن در دهه های بعدی زندگی و حتی تا بزرگسالی نیز قابل مشاهده است بر اساس مطالعات انجام شده سالیانه قریب به ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر در ایالات متحده به آکنه مبتلا می گردند و هزینه سالیانه درمان آکنه در ایالات متحده بالغ بر یک میلیارد دلار برآورد گردیده است.آکنه یا جوش جوانی، شایعترین بیماری مزمن پوستی در سنین بلوغ و نوجوانی می باشد. شیوع ضایعه به حدی است که در برخی از فرهنگ ها آنرا یک حالت طبیعی و فیزیولوژیک در دوران بلوغ تلقی می نمایند. بیماری ممکن است حتی قبل از بلوغ نیز آغاز گردد و گاهی مواقع زودرس ترین تظاهر بلوغ می باشد. بیشترین شیوع بیماری در سنین ۱۳ تا ۱۹ سالگی است.
    هم چنین شیوع این عارضه در ایران ۴۰ تا ۷۵ درصد در جمعیت نوجوان ایران است هر چند آکنه زندگی را تهدید نمی کند ولی به علت اسکارهای نازیبا و ضایعات پوستی، بار روحی روانی آن بسیار زیاد است ،به طوری که احتمال بروز مشکلات روانی هم چون افسردگی ،اضطراب، خشم، فوبیای اجتماعی، دوری گزینی از اجتماع و حتی خودکشی در میان مبتلایان بیشتر است.
    آشنایی با انواع جوش

جوش های ایجاد شده به شکل ضایعات مختلفی چون کومدون ( جوش سر سفید یا جوش سرسیاه ) یا حفره فولیکولی غیر ملتهب ناشی از انسداد مجرای مو، دانه ها یا ضایعات التهابی برجسته، صورتی رنگ و کوچک یا جوش همراه با چرک زرد و یا سفید، ندول یا ضایعات سفت، بزرگ و دردناک عمقی و کیست یا ضایعات عمقی ، دردناک و پر از چرک و گاهی با جای زخم (اسکار) در پوست دیده می شود.به هر حال، آکنه و جوش صورت از نظر شدت به سه گروه خفیف، متوسط و شدید تقسیم می شود. این طبقه بندی برای ضایعات روی صورت در نظر گرفته شده است، ولی برای طبقه بندی آکنه روی سایر اجزای بدن نیز قابل اجرا است.
    تشخیص جوش و آکنه

تشخیص آکنه و جوش ، یک تشخیص بالینی است. پزشک با معاینه بالینی بیمار دچار عارضه پوستی و با مشاهده نوع ضایعات، ضمن تشخیص بیماری، شدت آن را نیز تشخیص می دهد تا روند درمان را برای درمان جوش برنامه ریزی نماید. از این روی ارزیابی شدت آکنه و جوش صورت مهم ترین وسیله جهت تعیین راهکار درمانی برای درمان جوش می باشد.

دکتر عباس انتظاری
    دکتر متخصص جوش صورت در تهران

نقل قول: دکتر جوش

سلام دکتر خسته نباشید . من جوش های سر سیاه میزنم . میخواستم بدونم برای درمان جوش های صورتم چکاری باید انجام بدم؟ یک جایی خونده بودم که باید از شوینده مخصوص و کرم ضد جوش مخصوص و کلی چیزهای هزینه بر استفاده بشه؟ من هزینشو ندارم. راهی هست که بتونم راحت درمانشون کنم ؟ خسته شدم ازشون

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •