نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مشکل فونت فارسی

مشکل فونت فارسی

وقت بخیر
    برنامه من روی یک کامپیوتر بدون هیچ ایرادی کار میکنه ولی روی یه کامپیوتر دیگه حروف فارسی رو درست نمایش نمیده فونتهارو چک کردم ولی از اون نیست (راستش یه کم گیج شدم)
    من با دلفی 7 کار میکنم
    لطفاً راهنمایی کنید
    با تشکر
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg x.jpg‏ (19.2 کیلوبایت, 20 دیدار)

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: مشکل فونت فارسی

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_moosavi مشاهده تاپیک
    وقت بخیر
    برنامه من روی یک کامپیوتر بدون هیچ ایرادی کار میکنه ولی روی یه کامپیوتر دیگه حروف فارسی رو درست نمایش نمیده فونتهارو چک کردم ولی از اون نیست (راستش یه کم گیج شدم)
    من با دلفی 7 کار میکنم
    لطفاً راهنمایی کنید
    با تشکر
    چون دلفی 7 یونیکد رو ساپورت نمیکنه، برای خلاصی از دنگ و فنگ هاش، دلفی 7 رو ببوسید بزارید کنار و دلفی نسخه آخر(Rio) رو نصب کنید

کاربر دائمی آواتار hamedjim
    محل زندگی
    تهران

زبان سیستم (ویندوز) رو تغییر بده

نقل قول نوشته شده توسط hp1361 مشاهده تاپیک
    چون دلفی 7 یونیکد رو ساپورت نمیکنه، برای خلاصی از دنگ و فنگ هاش، دلفی 7 رو ببوسید بزارید کنار و دلفی نسخه آخر(Rio) رو نصب کنید
    ممنون از راهنمایی شما - بله درست میفرمایید خودم هم تو این فکر بودم که بذارمش کنار - قبلاً هم با unicode در دلفی 7 به مشکل خورده بودم ولی یه سوال: فکر نمی کنید ممکنه با این کار یکی دوتا از مشکلاتم حل بشه در عوض مشکلات جدید با این نسخه از دلفی برام پیش بیاد؟
    شما که با این نسخه کار کردید از اول باهاش راحت بودید؟ چون من خیلی به دلفی 7 عادت دارم محیطش خیلی عالی و راحته

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_moosavi مشاهده تاپیک
    ممنون از راهنمایی شما - بله درست میفرمایید خودم هم تو این فکر بودم که بذارمش کنار - قبلاً هم با unicode در دلفی 7 به مشکل خورده بودم ولی یه سوال: فکر نمی کنید ممکنه با این کار یکی دوتا از مشکلاتم حل بشه در عوض مشکلات جدید با این نسخه از دلفی برام پیش بیاد؟
    شما که با این نسخه کار کردید از اول باهاش راحت بودید؟ چون من خیلی به دلفی 7 عادت دارم محیطش خیلی عالی و راحته
    اگر از کامپوننت خاصی(خارج از کامپوننت های پیش فرض دلفی) استفاده نمی کنید، مشکل خاصی نخواهید داشت.

اگر هم که از کامپوننتی استفاده میکنید، اول بگردید ببینید نسخه آخرش برای چه نسخه ای از دلفی ارائه شده همون نسخه رو دانلود کنید. دلفی از نسخه 2010 یونیکد رو ساپورت میکنه

نقل قول نوشته شده توسط hp1361 مشاهده تاپیک
    اگر از کامپوننت خاصی(خارج از کامپوننت های پیش فرض دلفی) استفاده نمی کنید، مشکل خاصی نخواهید داشت.

اگر هم که از کامپوننتی استفاده میکنید، اول بگردید ببینید نسخه آخرش برای چه نسخه ای از دلفی ارائه شده همون نسخه رو دانلود کنید. دلفی از نسخه 2010 یونیکد رو ساپورت میکنه
    نه هیچ کامپوننتی خارج از دلفی ندارم ولی نکته ای که باعث تعجبم شده اینه که برنامه رو بر روی 7 یا 8 تا از کامپیوترهای محل کارم تست کردم ، درست و بدون اشکال کار میکنه و فونتهای فارسی کاملاً صحیح هست فقط 2 تا از کامپیوترهاست که این مشکل رو داره - اگه مشکل از برنامه یا از کامپوننتها بود روی اون کامپیوترها هم باید این مشکل پیش میومد

این اشکال فکر کنم ده بیست سالی هست که بررسی شده، راه حل داده شده و جمع شده رفته پی کارش ، قبل از ایجاد تاپیک سرچ کنید.
    مشکل از تنظیمات ویندوزتونه که دیفالت نان یونیکدش فارسی نیست.
    برید روی نسخه های یونیکد درست می شه.
    آخرین ویرایش به وسیله یوسف زالی : یک شنبه 31 شهریور 1398 در 11:01 صبح
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

https://barnamenevis.org/showthread....B1%D8%B3%DB%8C
    سال ایجاد تاپیک 82 است یعنی 16 سال پیش. پس زیاد هم بیراه نگفتم!
    لطفا قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید و اگر نیافتید پست ایجاد کنید.
    اگر لحن طنز من رو به صورت توهین برداشت کردید اشکال از من بوده که ایموجی استفاده نکردم. اینجا کسی به کسی توهین نمی کنه، اگر چنین برداشتی شد عذر می خوام.
    سوال پرسیدن برای هیچ کس عیب نیست. ولی جستجو نکردن قبلش ایراده.
    پانوشت: ایموجی اضافه شد!
    پانوشت دوم: قوانین تالار از ایجاد تاپیک تکراری نهی می کنه. در صورت مشاهده تاپیک تکراری پاک خواهد شد.
    پانوشت سوم: احترام به همه اصل اول اینجاست. همه ملزم به رعایتش هستند. اولی هم من!
    روز خوش
    آخرین ویرایش به وسیله یوسف زالی : یک شنبه 31 شهریور 1398 در 13:39 عصر
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: اموزش ساخت قالب فارسی و ریسپانسیو وردپرسی رو کسی داره ؟
    نوشته شده توسط mohammadreza65 در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 26 آبان 1400, 10:55 صبح
  2. پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 20:28 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 30 بهمن 1392, 09:31 صبح
  4. سورس فارسی نویس، نوشتن فارسی در برنامه هایی که زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنند
    نوشته شده توسط سید حمید حق پرست در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:00 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •