نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: انجام کار کلید tab با کلید* و اضافه کردن 3 صفر به عدد با زدن کلید *

کاربر تازه وارد

Lightbulb انجام کار کلید tab با کلید* و اضافه کردن 3 صفر به عدد با زدن کلید *

با سلام
    من یک برنامه دارم که دو تا تکست باکس هست که وقتی در اولی مقداری (مثلا شماره مشتری) رو که وارد میکنی با زدن کلید tab اطلاعات جستجو میشه و در صورتی که مقداری در دیتابیس داشته باشه اسم و فامیل شخص نمایش داده میشه . حالا میخوام با کلید * هم همین کار انجام بشه اما هر کاری میکنم وقتی کلید * رو میزنم میاد در تکس باکس شماره مشتری هم خود * رو به اعداد اضافه میکنه . برای این کار راهی اگر دارید لطفا راهنمایی بفرمایید .
    مورد دوم هم در تکس باکس هایی که مقدار عددی دارند به جای اینکه کاربر مجبور باشه 3 بار کلید صفر رو بزنه میخوام وقتی که کلید * رو میزنه بیاد 3 صفر خودش به عدد اضافه کنه و در این حالت مانند مشکل بالا نباید کاراکتر * در تکست باکس بشینه .
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نقل قول: انجام کار کلید tab با کلید* و اضافه کردن 3 صفر به عدد با زدن کلید *

سلام دوستان امکانش هست راهنمایی بفرمایید ؟

سلام دوست عزیز یه سری به این قسمت بزنید

کاربر تازه وارد

سلام دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید . من این بخش رو دیدم و همه این ها رو هم به صورت تستی مقدار دهی کردم . اما باز هم به اون چیزی که باید نرسیدم . اولا هیچکدوم برای کلید * کار نکرد و بعد این که برای تمام این حالت ها باز هم داخل خود تکست باکس مقدارش رو اظافه میکنه .
    اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون

سلام دوست عزیز من تکه کد ها رو خدمتت توضیح میدم خودتون الهام بگیرین

Dim a As Integer
    a = Asc(TextBox1.Text)
    MessageBox.Show(a)

با تکه کد بالا شماره اسکی دکمه صفحه کلید برات نمایش داده میشه که به نوعی کد اسکی * رو و یا هر کلیدی که لازم داشتین رو بهتون نمایش میده

If Asc(e.KeyChar) = 42 Then
    a = Me.TextBox1.Text
    a = a.Replace("*", "")
    a = a.ToString + "000"
    Me.TextBox1.Text = ""
    Me.Timer1.Enabled = True
    End If

با کد بالا و تکه کد پایین سه صفر به تکس باکس اضافه میشه

Me.Timer1.Enabled = False
    Me.TextBox1.Text = ""
    Me.TextBox1.Text = a

در تایمر با این تکه کد باعث وقفه میشیم تا * پاک بشه

90.jpg

نقل قول نوشته شده توسط samanff2000 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز ممنون که پاسخ دادید . من این بخش رو دیدم و همه این ها رو هم به صورت تستی مقدار دهی کردم . اما باز هم به اون چیزی که باید نرسیدم . اولا هیچکدوم برای کلید * کار نکرد و بعد این که برای تمام این حالت ها باز هم داخل خود تکست باکس مقدارش رو اظافه میکنه .
    اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون
    با استفاده از پراپرتی Handled از system.windows.forms.keyeventargs میتونید جلوی درج کاراکتر خاص رو بگیرید

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

private void TextBox3_KeyPress(object sender, KeyPressEventArgs e)        {
    if (e.KeyChar==42)
    {
    e.Handled = true;
    //some code
    }
    }
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

کاربر تازه وارد

سلام دوستان من روش هایی رو که فرموده بودید تست کردم و همه جواب داد بسیار ممنونم(در صفحات من دکمه تشکر زیر پست ها نمیاد که بتونم از تک تکتون تشکر کنم)

کاربر تازه وارد

دوستان من برای کلید * جواب گرفتم اما برای کلید TAB این کد رو نوشتم اما جواب نمیده و بازدن کلید tab کلا KeyPress اجرا نمیشه و کار تب رو انجام میده اگر ممکنه این موضوع رو هم یه توضیح بدید ممنون
    if (e.KeyChar == 42 || e.KeyChar == Convert.ToChar(Keys.Tab))

باید پراپرتی acceptstab رو برابر true قرار بدین

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط ASHKANLAEI مشاهده تاپیک
    سلام تست کردم باز هم همون کار tab رو انجام میده

در رویداد previewKeyDown تکست باکس خودتون، این کد رو قرار بدین:
    if (e.KeyData == Keys.Tab)
    e.IsInputKey = true;

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط ASHKANLAEI مشاهده تاپیک
    سلام تست کردم باز هم همون کار tab رو انجام میده

من انجام دادم درست کار کرد.
    فایل ضمیمه رو چک کنید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر تازه وارد

ممنونم لطف کردی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •