نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: ورود اطلاعات ماهانه در اکسس

ورود اطلاعات ماهانه در اکسس

سلام. خسته نباشید.
    من یه برنامه ی اکسس دارم که یک جدول برای کارمندان داره و یک جدول هم برای سابقه ی بیمه این پرسنل. اطلاعات کارکرد به صورت ماهانه وارد می شه و من می خوام هر ماه یک لیست داشته باشم که فقط توش کارکرد ماه جدید وارد بشه. چطور می تونم این کار رو انجام بدم
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

نقل قول: ورود اطلاعات ماهانه در اکسس

سلام

پیشنهاد میکنم اول ساختار جداول و سپس ارتباط رو نسبت به چیزی که از برنامه میخواین مشخص و روی کاغذ پیاده سازی کنید و سپس اقدام به طراحی کنید تا دوباره کاری نشه!

نقل قول نوشته شده توسط Mehr@ban مشاهده تاپیک
    سلام

پیشنهاد میکنم اول ساختار جداول و سپس ارتباط رو نسبت به چیزی که از برنامه میخواین مشخص و روی کاغذ پیاده سازی کنید و سپس اقدام به طراحی کنید تا دوباره کاری نشه!
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ
    سلام. خیلی ممنونم . من ساختار رو مشخص کردم. ریلشین ها رو هم دادم و حتی توی فرم کارمند می تونم برای هر ماه اطلاعات کارکرد اون شخص رو وارد کنم اما می خوام یه لیست کلی باشه که کاربر همه ی اسامی رو ببینه و فقط کارکرد رو وارد کنه. و هر ماه بشه یه نسخه از اون ایجاد کرد که تعداد روزهای کارکرد ماه جدید رو وارد کنه.

کاربر دائمی آواتار ARData
    محل زندگی
    Karaj

برای اینکه گزارش از یک ماه خاصی داشته باشیم نیاز هست تا یک جدول تعریف ماههای سال داشته باشیم :
    01 - فروردین
    02 - اردیبهشت
    03 - خرداد
    و . . .
    بنابر این با ایجاد یک رابطه بین عدد ماه تاریخ های وارده شده و جدول اصلی می توانیم گزارش مربوط به هر ماه را تهیه نماییم :
    مثلا برای بدست آوردن ماه یک تاریخ به صورت 1398/05/05 از فرمول
    Mid("1398/05/05",6,2)
    استفاده میکنیم که در یک کیوئری به جای تاریخ مورد نظر نام فیلد را قرار می دهیم و در نهایت به خروجی 05 می رسیم که همان عدد ماه است

سلام. ممنونم از راهنمایی شما. مساله ی من ورود اطلاعاته، یعنی نمی دونم چطور می تونم هر ماه یک فرم از لیست از اسامی تهیه کنم تا اطلاعات در اون به ترتیب وارد بشه . در حال حاضر برای تک تک کارمندان باید اسمشون رو سرچ کنم و کارکرد ماه مورد نظر رو وارد کنم براشون. اما می خوام یه لیست باشه از اسامی اشخاص و کارکرد وارد بشه و در جدول کارکرد ذخیره بشه

سلام . شما در یک فرم شماره ماه را در تکست انتخاب کن . بعد یک اپند کوری درست کن از تیبل نفرات و ستون ماه را به تکست فرم متصل کنید
    حالا با اجرای اپند کوری اسامی و ماه به تیبل شما منتقل میشه

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول نوشته شده توسط sadafminoo مشاهده تاپیک
    سلام. خسته نباشید.
    من یه برنامه ی اکسس دارم که یک جدول برای کارمندان داره و یک جدول هم برای سابقه ی بیمه این پرسنل. اطلاعات کارکرد به صورت ماهانه وارد می شه و من می خوام هر ماه یک لیست داشته باشم که فقط توش کارکرد ماه جدید وارد بشه. چطور می تونم این کار رو انجام بدم
    با تشکر
    دوستان راهنمایی های خوبی به شما دادن، برای نمونه میتونین دیتابیس northwind رو که به احتمال زیاد روی سیستمتون هست ببینین.
    یا یک سر به تاپیک زیر بزنین که مشابه پرسش شما بوده
    https://barnamenevis.org/showthread.php?556411-طراحی-کارنامه-ماهیانه

نقل قول نوشته شده توسط mosaArabi مشاهده تاپیک
    سلام . شما در یک فرم شماره ماه را در تکست انتخاب کن . بعد یک اپند کوری درست کن از تیبل نفرات و ستون ماه را به تکست فرم متصل کنید
    حالا با اجرای اپند کوری اسامی و ماه به تیبل شما منتقل میشه
    ----------------
    سلام. تشکر از راهنمایی شما. من یک کوئری اپند درست کردم اما مشکلی که در اینجا داشتم این بود که می خوام افراد از جدول کارمند سلکت بشن و فقط کارکرد از جدول کارکرد پر بشه. یعنی یه لیستی وجود داشته باشه که فقط ستون کارکرد در اون مقدار دهی بشه هر ماه. این قسمت رو نمی دونم چطور حلش کنم.

خیلی ممنونم از لطف شما. فایل کارنامه رو دیدم. مشکل من اینجاست که تعداد کارمندان زیاده و کاربر من اگر بخواد هر ماه اسامی رو دونه دونه وارد کنه خیلی وقتش گرفته می شه. می خوام لیست کارمندان از جدول کارمند سلکت بشه اما کارکرد که در یک جدول دیگه است توسط کاربر وارد بشه. این موضوع رو چه کار کنم؟

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

راهنمایی های آقایان ardata و عربی درست هست، یک نمونه هم معرفی شد که شبیه خواسته شماست با این تفاوت که مورد شما ساده تر هست و بالطبع باید با ترکیب همه اینها به جواب میرسیدین!

فکر کنم شما دید اکسل وار نسبت به قضیه دارین و برمبنای همون برای هر ماه یک دیتاشیت میخواین.
    خب در واقع اینجا کار ساده تر هست و با ایجاد رابطه بین جدول ها اطلاعات تکراری نمیسازیم.
    در جدول کارمندان یک فیلد id (یا کد پرسنلی) دارین؛ در جدول کارکرد باید فیلدهای id و سال و ماه و کارکرد رو داشته باشین.
    حالا کافی هست جدول کارکرد رو بر اساس ماه و سال فیلتر کنین. همون دیتابیس نمرات درسی رو دوباره با دقت ببینین روش کار دستتون میاد.

مشکل داشتین دوباره مطرح کنین نمونه بگذارم.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 12 مرداد 1402, 00:07 صبح
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 18 شهریور 1392, 17:45 عصر
  3. حرفه ای: اکسس وب و مشکل در نصب اکسس سرویس در شیرپوینت2010
    نوشته شده توسط aromega65 در بخش توسعه نرم افزارهای تحت شبکه
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 25 دی 1390, 19:54 عصر
  4. بانک اطلاعاتی اکسس 2000 به اکسس xpتبدیل نمیگردد؟
    نوشته شده توسط farid-T در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 28 آبان 1386, 21:28 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •