نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: سوال در مورد وب سرویس در سی شارپ

سوال در مورد وب سرویس در سی شارپ

سلام به همه اساتید گرامیدوستان من تو یه شرکتی مشغول به کار هستم که یه نرم افزار جامعی دارند که یه سری از کارهای روزمره شون با این نرم افزار انجام میشه و میخام بگم که اگه این نرم افزار نباشه اختلال خیلی بزرگی تو کارشون رخ خواهد داد ، من چون چند سالی هستش که برنامه نویس شرکتم کل خطاهای نرم افزار وحتی میتونم بگم خیلی از کامپوننت های برنامه رو باز کردم و در کل میدونم خطایی که تو برنامه رخ میده با چه دستورالعملی میشه برطرف کرد ناگفته نماند که این نرم افزار یه نرم افزار خارجی هستش ، حالا من میخام یه برنامه با سی شارپ طراحی کنم و داخل این نرم افزار راه حل های رفع اشکالات رو به صورت آپشن هایی در اختیار کاربر بزارم منتها من میخام این متدهایی که تعریف میکنم به سروری که طراحی میکنم وصل بشه به عنوان مثال کاربر نرم افزار سمت خودش (کلاینت) رو باز کنه وارد پنل کاربریش بشه و اونجا مثلا تیک رفع مشکل x رو بزنه و به محض اینکه این تیک رو زد تیکتی برای کاربر پشتیبان(سمت سرور ) ارسال بشه و پشتیبان نیز انجام عملیات رو بزنه و این اکشن توسط کلاینت خونده بشه و دستورات مربوط به رفع مشکل اجرا و مشکل حل بشه ، به نظر شما بهترین تکنولوژی برای ارتباط و تبادل داده بین سرور و کلاینت چی هست ؟ آیا به نظرتون وب سرویس هایی نظیر soap و wcf برای n تا کلاینت مناسب هستن ، بعد من اگه بخام اکشنی از سمت سرور به سمت کلاینت ارسال کنم این در وب سرویس SOAP و یا WCF ابتدا باید اکشن مورد نظر در دیتابیس ذخیره بشه و سپس کلاینت از طریق تردی که براش تعریف شده عملیات تعریف شده رو از دیتابیس خونده و دستورات رو اجرا کنه ، من خودم همچین متدی در نظر دارم ، آیا راهی بهتر هستش که کلاینت هر لحظه اطلاعات رو از سرور چک نکنه و فقط زمانی که درخواستی از طرف سرور به سمت کلاینت ارسال شد ، کلاینت بتونه شروع به اجرا کنه منظور بنده اینه که کلاینت های من هرلحظه دیتابیس رو چک نکنند و فقط همان لحظه ای که سرور درخواستی رو از کلاینت میخاد کلاینت درخواست رو بگیره و اجرا کنه من فقط نمیدونم با چه تکنولوژی باید این کارو انجام بدم آیا همین SOAP ویا WCF این قابلیت رو دارند ، ممنون میشم به صورت کامل راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار parvizwpf
    محل زندگی
    TEH

نقل قول: سوال مهم در مورد وب سرویس در سی شارپ

تکنولوژی های signalR شبیه اینکار رو انجام میدهند منتها باید مطالعه کنید ببینید به کار شما میاد یا خیر. خود nodeJs هم میتونه بعنوان سرویس دهنده عمل کنه
    منتها سمت دات نت الان Web API استفاده میشه البته این فقط برای سرویس دهی هست
    کاری در سمت کلاینت انجام نمیده فقط سرویس میده به کلاینت ها
    البته مبحث Push notification هم شاید به کار شما بیاد

تاپیک های مشابه

1. سوال: چند سوال در مورد استفاده از وب سرویس در سی شارپ
    نوشته شده توسط m.kahtooei در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 03 تیر 1395, 08:02 صبح
  2. آموزش: سورس پروژه مدیریت تاکسی سرویس به زبان سی شارپ و دیتابیس Access
    نوشته شده توسط ایمان مدائنی در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 08 مهر 1393, 06:53 صبح
  3. درخواست سورس برنامه (تاکسی یرویس یا ترمینال باربری)
    نوشته شده توسط rasooul در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 13 آذر 1386, 17:52 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •