نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: راهنمائی در خصوص ساخت جدول ایمنی

راهنمائی در خصوص ساخت جدول ایمنی

با سلام
    در قرارداد ایمنی مقرر شده پیمانکار در مدت یکسال نسبت به انجام امور ایمنی اقدام کنه ردیفهای ایمنی موجود درکار شامل چهار جدول هست که هر کدوم دارای ردیفهای مربوطه میباشد
    من برای اینکار اومدم یک جدول شامل ردیف، شرح خدمات، نوع خدمت(تعیین کننده شماره جدول)، کد خدمت(تعیین کننده ردیف در جدول مربوطه)، واحد، بهای واحد و مقدار کل ساختم
    جدول دومم رو بر اساس کار انجام شده در هر ماه به این صورت تنظیم کردم که ردیف، نوع خدمت، کد خدمت، سال، ماه، شماره صورتجلسه و مقدار ساعت کار درون اون وارد میشه
    حالا میخواستم با وارد کردن اطلاعات هر ماه بتونم

1. جمع هر نوع خدمت بر اساس کد خدمت رو بدست بیارم
    2. در کل کنترل بشه میزان کار انجام شده از مقدار تعیین شده در جدول اول بیشتر نشه

ممنون میشم راهنمائی کنید.

نقل قول: راهنمائی در خصوص ساخت جدول ایمنی

با این همه مشاهده هیچ نظری وجود نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار mmbguide
    محل زندگی
    منظومه شمسی

سلام

بصورت متنی و یا تصویری از جداول و همچنین شکل خروجی مورد نظر رو قرار بدی تا بهتر بشه متوجه شد.

برای آیتم اول چون نوع خدمات و مبلغ خدمات در یک جدول ثبت میشه براحتی میشه Sum بگیری.
    برای مورد دوم هم باید Sum بگیری و با Sum بدست اومده از جدول اول بررسی کنی و اگر شرط برقرار بود دستورات انجام بشه و اگر شرط برقرار نبوط عملیات انجام نشه

این کار رو بهتره داخل SQL انجا بدی و به برنامه ای در حال ساخت هستی انتقال ندی چون در زمان توسعه برنامه عملیات بررسی در داخل SQL انجام بشه

با سلام
    و سپاس از محبتی که کردی
    جداول کلی من به صورت زیر تقسیم بندی میشن

ردیف نوع خدمت نوع ایمنی
    1 خدمات، تجهیزات و لوازم مصرفی مربوط به رعایت بهداشت شغلی و حرفه ای H
    2 خدمات، تجهیزات و لوازم مصرفی مربوط به رعایت مسائل زیست محیطی E
    3 خدمات، تجهیزات و لوازم مصرفی مربوط به رعایت مسائل ایمنی S
    4 خدمات، تجهیزات و لوازم مصرفی مربوط به رعایت ایمنی کار در زمان اجراء HSE

که بر اساس شماره قرارداد هر کدوم شامل تعدادی ردیف میشن که اونها رو به شکل زیر تعریف کردم

کد ردیف نوع ایمنی شرح ردیف واحد

جدول مبالغ هر ردیف رو برای هر قرارداد بصورت تفکیکی و با شماره قرارداد میسارم و شامل
    کد ردیف بهای واحد مقدار

جدول آخرم هم مربوط به مقادیر کار کرد هر ردیف هست که باز بر اساس شماره قرارداد میسازم و شامل
    کد ردیف شماره صورت مجلس سال ماه مقدار

در پایان میخوام بدونم

1. روشی که برای ساخت جداول در نظر گرفتم خوبه یا راه بهتری هم وجود داره
    2. اگر بخوام در پایان جمع کلی مربوط به هر ردیف رو بصورت جداگانه در یک جدول بزارم چه روشی بهتره
    3. و آخر هم بتونم هم مقادیر رو با میزان تعیین شده در قراردا مقایسه کنم و بر اساس مبلغ و کارکرد هر ردیف مبلغ کل رو محاسبه کنم

محل زندگی
    منظومه شمسی

1- در جدولی که براساس نوع قرارداد هستش، ستون دوم اگر همان مقدار ستون سوم جدول خدمات هستش دیگه اضافه هستش و نیازی نیست. برای ارجاع به جدول خدمات همان "کد ردیف" کافیه
    2- نامفهوم نوشته شده
    3- خب کنترل مقادیر ثبت شده با توجه به سناریوهایی که قرار برنامه اجرا کنه تعیین میشه. جایی ممکنه جمع مقادیر با هم مقایسه بشه، تاریخ ها، تعداد و یا هرچیز دیگه ای

ممنون دوست عزیز
    برنامه رو تکمیل و ضمیمه میکنم شاید بهتر بشه راهنمائی کرد

محل زندگی
    منظومه شمسی

نقل قول نوشته شده توسط MMRavari مشاهده تاپیک
    1. اگر بخوام در پایان جمع کلی مربوط به هر ردیف رو بصورت جداگانه در یک جدول بزارم چه روشی بهتره
    برای این مورد باید بعد از عملیات Update و Insert و Delete یکبار مقادیر مورد نظر رو جمع کنی و در ردیف مورد نظر بروزرسانی کنی

با سلام
    شکل ابتدائی جداولم به این صورت هست
    png01.png
    من برای هر قرارداد جدول مربوطه رو میسازم و کدهای ایمنی مورد نیاز رو به اون اختصاص میدم بعد در جدول مقادیر بر اساس میزان کارکرد اون ماه و صورت مجلس تنظیم شده مقادیر رو وارد میکنم میخوام بتونم در جدولی جداگانه شماره ردیف، شرح ردیف، واحد، شماره قرارداد، بهای واحد، مقدار کار به انجام رسیده و مبلغ اون رو ضبط کنم
    ممنون از کمکتون

محل زندگی
    منظومه شمسی

1. در جدول قراردادها ستون نوع ایمنی رو حذف کنید و چون اضافه هستش. مینکه Relation بین دو جدول برقرار شده کفایت میکنه.
    2. در ابتدا متن نوشتید برای هر قرارداد جدول مربوطبه رو میسازم... سوال اینه که چرا برای هر قرارداد یک جدول میسازید؟ در صورت نیاز میتونید یک جدول دیگه به بانک اضافه کنید که در اون به ازاء هر قرارداد از جدول قرارداد کدهای ایمنی مورد نیاز رو براش تعریف کنید.
    3. در جدول مقادیر مطابق با ستون های تعریف شده مقدار رو در ماه مورد نظر ثبت میکنید. تا اینجا OK
    4. برای موضوع آخر که میخوای یک جدول جداگانه داشته باشید، خب میتونید این کار رو انجام بدید ولی مشکل کارتون کجاست؟ آیا این جدول باید بصورت خودکار اطلاعات داخلش ثبت بشه و یا چیز دیگه ای مد نظرتونه؟ خود مشکل رو مطرح کنید

سوال:
    1. اطلاعاتی که در جدول مقادیر دارید ثبت میکنید تقریبا با جدول جداگانه ای که قصد ایجاد اون رو دارید کمی مشابه هستند. آیا به ازای هر ماه در جدول مقادیر شما باید تعداد مقادیر مختلفی ثبت کنید؟ مثلا در ماه فروردین ممکنه 10 بار این کار انجام بشه؟ و شما می خواهید تجمیع اون رو در ی جدول دیگه داشته باشید؟
    2. در ضمن شما چرا ستون واحد رو که در جدول جداگانه قصد ایجادش رو دارید به جدول مقادیر انتقال نمیدید؟ البته این زمانی خوبه که در یک ماه ممکنه بهای واحد تغییر کنه ولی اگر مطئنید که در هر ماه ثابت هستش بهتره در همون جدول جداگانه ای که قصد ایجادش رو دارید بسازید.

ممنون دوست خوبم اما پاسخ های من
    1. کد ایمنی شماره هست و نوع ایمنی نام جدول در ابتدا چهار جدول تعریف کردم به نامهای H، E، S و HSE که هر کدوم از اونها با شماره 1 تا تعداد معینی تعریف میشن لذای اینکه بدونم کدوم جدول و کدوم ردیف هست ناجارم از هر دو استفاده کنم
    2. منظور من از ایجاد جدول جدول قراردادها بود که درون اون شماره قراردا و بهای واحد تغییر میکنه
    3.
    4. جدول جداگانه ای رو که گفتم منظورم جدولی که در هر ماه بر اساس جمع مقادی اون ماه و ماههای قبلی محاسبه و از ضرب مقدار در مبلغ میشه میزان پول پرداختی رو به تفکیک بدست آورد و در نهایت جمع کل مبلغ مشخص میشه
    اطلاعات این جدول در هر ماه بر اساس میزان کار به انجام رسیده پر میشه و مبلغ قابل پرداخت محاسبه میشه
    پاسخ ها:
    1. همونطور که گفتم اطلاعات هر ماه بر اساس میزان کارکرد پیمانکار و تائید مشاور در جدول ثبت میشه میخوام از جمع هر ردیف مثلأ H-1 و ضرب اون در مبلغ اون ردیف پرداختی رو محاسبه و با جمع کل ردیفها مبلغ نهائی رو محاسبه کنم
    2. جدول سوم من توسط اپراتوری که کارش ثبت اطلاعات هست بر اساس میزان کار تائید شده پر میشه و با من با محاسبه مبالغ میخوام کار کرد کل، کارکرد تا ماه قبل و کار کرد این دوره رو بدست بیارم
    میخواستم PDF جدول نمونه رو ضمیمه کنم ولی متاسفانه نمیشه فایل PDF رو ضمیمه کرد باید اون رو به JPG تغییر بدم هر وقت تونستم ارسال میکنم
    به هر حال ممنون از لطف شما

1.jpg
    2.png
    اینها شکل کلی جداولی هستن که میخوام ساخته بشن
    شکل اول مربوط به اطلاعات ورودی در اکسل هست و شکل دوم مربوط به جمع هر ردیف در اکسل هست
    ممنون

3.jpgبا عرض پوزش اما اینم جدول نهائی هست که میخوام اونو بسازم

دوستان هیچ نظری در این خصوص ندارن
    ممنون میشم راهنمایی کنید

محل زندگی
    منظومه شمسی

............................

ممنون دوست عزیز و گرامی
    منظور از ................................... چیه
    متشکر میشم راهنمایی کنی

یعنی راه حلی وجود نداره
    یا دوستان کم لطفی میکنن

محل زندگی
    منظومه شمسی

1. کد ایمنی شماره هست و نوع ایمنی نام جدول در ابتدا چهار جدول تعریف کردم به نامهای H، E، S و HSE که هر کدوم از اونها با شماره 1 تا تعداد معینی تعریف میشن لذای اینکه بدونم کدوم جدول و کدوم ردیف هست ناجارم از هر دو استفاده کنم
    نام جدول برای چی؟ چه نیازی به ثبت نام جدول دارید؟ چرا ناچارید؟

محل زندگی
    منظومه شمسی

4. جدول جداگانه ای رو که گفتم منظورم جدولی که در هر ماه بر اساس جمع مقادی اون ماه و ماههای قبلی محاسبه و از ضرب مقدار در مبلغ میشه میزان پول پرداختی رو به تفکیک بدست آورد و در نهایت جمع کل مبلغ مشخص میشه
    اطلاعات این جدول در هر ماه بر اساس میزان کار به انجام رسیده پر میشه و مبلغ قابل پرداخت محاسبه میشه

در پست های قبلی خدمتتون گفتم. شما میتونید با هر بار عملیات روی جدول نتایج کل رو بروزرسانب کنید و یا طی یک سازوکاری در برنامه مثلا کاربر با اجرای دستور محاسبه بتونه دستوراتی رو اجرا کنه که بیاد محاسبات رو انجام بده و در جدول مورد نظر ذخیره کنه که دنبالشش هستید

نام جدول برای چی؟ چه نیازی به ثبت نام جدول دارید؟ چرا ناچارید؟
    با تشکر از پاسخ تون
    مطابق تصویری که ارسال کردم قراردادهای من دارای چهار جدول با عناوین بهداشت شغلی،مسائل محیط زیست،مسائل ایمنی و HSE هست که باید مقادیر درون اونها ثبت و مبالغ هر کدوم جداگانه محاسبه و جمع جهت پرداخت معین بشه
    تعداد ردیفهای مروط به هر قرارداد بر اساس نوع قرارداد متغیره
    من میخوام یک جدول مربوط به نوع ایمنی وجود داشته باشه همچنین یک جدول مجزا که کلیه ردیفهای هر بخش درونش ثبت بشه
    برای هر قرارداد بر اساس اون ردیفهای تعیین شده یک View جدید ساخته بشه تا بتونم مقادیر ماهانه رو وارد و جمع هر کدوم رو بدست بیارم
    من اینکار رو تو اکسل انجام دادم ولی میخوام اون جدول رو تو اسکیوال بسازم و با برنامه نویسی اطلاعات رو درونش بریزم
    باز هم از لطفت ممنون
    اگر روش خاصی برای ساخت جداول هم به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید.

محل زندگی
    منظومه شمسی

تا اینجا فرض میکینم همه چیز درست. اما مشکل شما برای ساخت این جداول چیه؟ مشکل رو مطرح کنید. واقعیت اینکه اگر بخواهید طراحی جدول رو یاد بگیرید مطالب زیادی در گروه وجود داره. در این تاپیک پیشنهاد میکنم خود مشکل رو مطرح کنید. اصلا میشه از آخر به اول مسئله رو کار کرد منتها اینکه باید فقط مشکل رو مطرح کنید.

اون تصویری که از اکسل با زمینه آبی رو گذاشتید آخرین جدولی هستش که شما میخوایید بهش برسید. خب با توجه به ستون های مورد نیازتون آنهایی که باید به یک جدول دیگه Relation داشته باشند باید جداولش رو طراحی کنید و اونهایی که ممکنه تا دو جدول به هم Relation داشته باشند نیز باید به ترتیب طراحی بشند. در انتها باید شروع کنید به کد نویسی TSQL و در حین کار عیوب که پیدا شد شروع کنید به اصلاح کار و...

حالا تو این مسیر اگر به مشکل برخورد کردید، خود مشکل را مطرح کنید. مثلا نمیدونید چطور میشه از چند جدول که به هم ارتباط دارند با در نظر گرفتن شرط از جداول مختلف یک مجموع بگیرید و... در حال حاضر شروع کنید از جدول آخر به جدول ابتدا طراحی کنید تا ببینید چه نیاز دارید. به عنوان پیشنهاد، اطلاعاتی مثل قرارداد که عموما یک ردیف رو به خودش اختصاص میده در یک جدول ثبت کنید و اطلاعات یک قرارداد که جزئیات دارند و ممکنه تکرار بشند رو در یک جدول جداگانه ثبت کنید مثل هزینه ها و... حتی اگر جدول دوم خودش به جدول دیگه ای ارتباط داره هیچ جای نگرانی نیست و این کار رو انجام بدید مثلا: فرض کنید یک فاکتور دارید که اطلاعات کالا رو از جدول کالا میگیره و هر کالا خودش در جدول خودش یک ستون به نام گروه کالا داره و حتی گروه بندی کالا هم ممکنه طبقه بندی جداگانه ای داشته باشه. در واقع یک فاکتور (مشابه قرارداد شما) به جدول کالا و جدول کالا به جدول گروه بندی و جدول گروه بندی به جدول طبقه بندی ارتباط داره. شما هم در صورت نیاز همین کار رو انجام بدید و هرجا مشکل داشتید بپرسید. از جدول آخر شروع کنید...

تاپیک های مشابه

1. راهنمائی در خصوص صفحه لاگین
    نوشته شده توسط morypory در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 29 آبان 1396, 11:06 صبح
  2. سوال: راهنمائی در خصوص صفحه لاگین
    نوشته شده توسط morypory در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 08 اسفند 1394, 06:37 صبح
  3. کمک در خصوص css
    نوشته شده توسط sunn789 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 06 شهریور 1390, 21:59 عصر
  4. کمک فوری در خصوص شماره سریال کارت شبکه
    نوشته شده توسط hamidi_77 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 14 مهر 1386, 10:51 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •