صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 43 از 43

نام تاپیک: رسم خط

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: رسم خط

درود دوباره بر جناب The King گرامی
    ببخشید که من وقتی به مشکل بر میخورم دوباره به شما زحمت میدم
    خدمت شما عرض کنم من میخوام وقتی اندازه PictureBox از ClientSize کوچکتر میشه بتونم نقاط منفی را هم کلیک کنم یا به عبارتی هرچه شکل کوچکتر میشه PictureBox از اندازه ClientSize کوچکتر نشه که من بتونم در ان فضای اختلاف مقدار منفی را وارد کنم. البته از اینکه میگم مقدار منفی اینه که من اندازه های pictureBox1.Left و pictureBox1.Top را در رویداد MouseWheel طبق کد زیر انتقال داده ام تا در سمت چب و پایین فضای مقادیر منفی ایجاد بشه. من سایز PictureBox را در صورت کوچکتر شدن از ClientSize با سایز ClientSize مساوی قرار دادم و اختلاف اندازه های Width و Height را به x و y نقاط اضافه کردم ولی جواب نداد.

DrawingEditor.Left = (ClientSize.Width - DrawingEditor.Width) / 2;
    DrawingEditor.Top = (ClientSize.Height - DrawingEditor.Height) / 2;

امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسانم
    با سپاس فراوان

نقل قول نوشته شده توسط مجتبی جوادی مشاهده تاپیک
    درود دوباره بر جناب The King گرامی
    ببخشید که من وقتی به مشکل بر میخورم دوباره به شما زحمت میدم
    خدمت شما عرض کنم من میخوام وقتی اندازه PictureBox از ClientSize کوچکتر میشه بتونم نقاط منفی را هم کلیک کنم یا به عبارتی هرچه شکل کوچکتر میشه PictureBox از اندازه ClientSize کوچکتر نشه که من بتونم در ان فضای اختلاف مقدار منفی را وارد کنم. البته از اینکه میگم مقدار منفی اینه که من اندازه های pictureBox1.Left و pictureBox1.Top را در رویداد MouseWheel طبق کد زیر انتقال داده ام تا در سمت چب و پایین فضای مقادیر منفی ایجاد بشه. من سایز PictureBox را در صورت کوچکتر شدن از ClientSize با سایز ClientSize مساوی قرار دادم و اختلاف اندازه های Width و Height را به x و y نقاط اضافه کردم ولی جواب نداد.

DrawingEditor.Left = (ClientSize.Width - DrawingEditor.Width) / 2;
    DrawingEditor.Top = (ClientSize.Height - DrawingEditor.Height) / 2;

امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسانم
    با سپاس فراوان
    DrawingEditor رو جابجا نکنید، کمکی نمی کنه.
    تا حالا روش بزرگنمایی و انتقال در کد شما اینطور بوده که یک PictureBox مطابق با zoom بزرگ و کوچک میشه و داخل یک کادر با ScrollBar جابجا میشه.
    زمانی که zoom مقدار کمی داشت، PictureBox زیادی کوچیک میشه و در نتیجه دیگه همه پنجره رو پوشش نمیده و بخشی از کادر پنجره بیرون PictureBox ئه.
    میشه برای Click در بیرون کادر کاری انجام داد تا Click اش مشابه Click در داخل PictureBox بکار برده بشه، اما چون بیرون کادر ئه، در رسم PictureBox دیده نمیشه.
    با جابجا کردن PictureBox هم نمیشه مشکل رسم رو برطرف کرد.

حالا اگر بخواهید PictureBox هیچوقت کوچکتر از کادر نشه، همه جای پنجره قابل کلیک باشه و در رسم دیده بشه، باید کلا از بزرگ و کوچک شدن PictureBox جلوگیری کنید، یعنی zoom روی ابعاد PictureBox بی تاثیر باشه. اینکار هم نتیجه اش اینه که دیگه نمی توانید از ScrollBar خودکار استفاده کنید.
    ابعاد PictureBox رو همواره برابر با کادر ثابت دورش در نظر بگیرید و برای Scroll شدن و به اصطلاح فرمان Pan روش دیگری رو بکار ببرید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

درود بر جناب The King گرامی
    از پاسخ شما سپاسگزارم
    من یک قایل را ضمیمه کردم و خواستم نظر شما را هم بدونم که آیا میشه کد بهتری براش در نظر گرفت
    با سپاس دوباره
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •