نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل در مسیر دهی در php

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

Question مشکل در مسیر دهی در php(حل شد)

سلام دوستان وقت بخیر.
    من تازگیا دارم با php کار میکنم .برای کارهام فایلهایی درست کردم. مثلا برای قسمت ارتباط با دیتابیس یه فایلی به اسمdbconnect ساختم. برای هدر فایلی به نام header.php برای فوتر هم همچنین.
    حالا برای فراخوانی اینا اومدم از این روش استفاده کردم که متاسفانه مسیرشون رو نمیشناسه
    اینم تصویر مسیردهی فایلهام:
    1.PNG
    اینم ثابتهام تو یه فایل و مسیردهی هاشون:

2.PNG

اینم فایل ایندکسم که فراخوانی میکنم :

3.PNG

خطایی که میده اینه :

کد HTML:

Warning: include(/CityClean/includs/header.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 4

Warning: include(): Failed opening '/CityClean/includs/header.php' for inclusion (include_path='C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 4
    خانه
    Warning: include(./CityClean/includs/footer.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 8

Warning: include(): Failed opening './CityClean/includs/footer.php' for inclusion (include_path='C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 8
    وقتی مثلا CityClean/includs/footer.php رو تو مرورگر بعد از لوکال هاست میزنم میاره یعنی مسیر درسته ولی نمیدونم چرا اینجا این خطا ظاهر میشه.
    آخرین ویرایش به وسیله رامین مرادی : پنج شنبه 05 دی 1398 در 08:10 صبح

نقل قول: مشکل در مسیر دهی در php

دوست عزیز نمیدونم چطور آدرس براتون باز میشه چون برخی جا ها نوشتید CityClean و برخی جا ها نوشتید CleanCity

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط ASHKANLAEI مشاهده تاپیک
    دوست عزیز نمیدونم چطور آدرس براتون باز میشه چون برخی جا ها نوشتید CityClean و برخی جا ها نوشتید CleanCity
    درسته تو این فایل اشتباه بود درستش CleanCity هست. اصلاحشم کردم ولی بازم همون خطا هست

کد HTML:
    Warning: include(./CleanCity/includs/header.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 4

Warning: include(): Failed opening './CleanCity/includs/header.php' for inclusion (include_path='C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 4
    خانه
    Warning: include(./CleanCity/includs/footer.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 8

Warning: include(): Failed opening './CleanCity/includs/footer.php' for inclusion (include_path='C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\CleanCity\index.php on line 8

شما دارین از آدرس وابسته استفاده میکنید اما فایلتون (index.php) در کنار CleanCity نیست بلکه داخلش هست.
    پس باید همۀ آدرس ها رو بجای /CleanCity/. با /. شروع کنید.

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

2 نوع آدرس دهی هست آدرسی دهی نسبی و مطلق
    نسبی یعنی نسبت به مکانی که الان توش هستیم
    مثلا اگه من ازت بپرسم آشپز خونه کجاست شما میگی درب سمت راست یعنی نسبت به این مکان فعلی که الان توش ایستادیم سمت راسته و اگه شما جات رو تغییر بدی دیگه این آدرس صحیح نخواهد بود
    آدرس دهی مطلق یعنی نسبت یه مکان ثابت که ریشه همه مکان های موجوده آدرس بدیم
    مثلا من میگم آشپزخونه از درب اصلی خونه که وارد بشی سمت راسته این آدرس دیگه همیشه ثابته و ما هرجای خونه باشیم این آدرس صحیح هستش و تغییر جای ما تاثیری نمیزاره روش

وقتی با ./ آدرس رو شروع میکنی یعنی داری آدرس نسبی میدی ... یعنی این آدرس نسبت به فایلی که توش کد رو نوشتی باید درست باشه
    شما تو index داری

./CleanCity/includs/header.php

یعنی از اینجا برو تو فولدر CleanCity و .... به عبارت دیگه شما داری میگی توی فولدری که الان هستیم (فولدری که فایل index.php هست ) یه فولدر وجود داره به اسم CleanCity که برو توش
    در حالی که فایل index خودش تو فولدر CleanCity هستش و همین الان تو این فولدر هستیم

بهترین روش اینه که از یک مکان ریشه شروع کنی و آدرس مطلق بدی که این مکان ریشه
    C:\xampp\htdocs\

هستش که همه سایتا رو توش میریزی

این آدرس رو با
    $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']

میتونی بدست بیاری که تو کدت هم داریش و تو متغیر $g_site_root ریختیش

پس اینکلودت همچین چیزی میشه

define ( 'HEADER' , "$g_site_root/cleancity/includes/header.php" );

من ادرس ها رو همینجوری تایپ کردم و خودت دقت کن و آدرس صحیح با نام فولدر های صحیح رو وارد کن

محل زندگی
    آذربایجان

ممنون از هر دو بزرگوار حل شد.

تاپیک های مشابه

1. سایت برنامه نویس هنوز نسبت به Heartbleed آسیب پذیر است لطفا رسیدگی کنید .
    نوشته شده توسط ashokri.nll در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 12:44 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 10 اسفند 1392, 13:56 عصر
  3. پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 07 شهریور 1390, 06:18 صبح
  4. آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟
    نوشته شده توسط JanAli1390 در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 15
    آخرین پست: چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 21:56 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •